Záhradníctvo ABIES®, Labutia 18, 931 01 Šamorín, časť Čilistov
Slovensky
English
Dreviny.sk

e-mail: dreviny@dreviny.sk
+421 903 502 972 (Martina) - predaj, projekcia a realizácia záhrad a biotop
+421 948 937 895 (Erika) - predaj, projekcia a realizácia záhrad
+421 948 777 941 (Vierka) - predaj, projekcia a realizácia biotop
+421 948 877 888 (Predaj) - predaj a dobierkový predaj, reklamácie

GoPay Verified by Visa MasterCard Securecode člen ISA Strom roka Strom roka Nadácia Ekopolis
Hľadám rastlinu v encyklopédii:

Vyhľadávanie v encyklopédii:

Zobraziť filter
1. KATEGÓRIE:
2. ZOBRAZ NÁZVY:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V Z X Y

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
29.05.2024 12:09:06

vyhľadávanie na: N počet záznamov:35
1. Nektarinka Big Top, na podpníku broskyňový semenáč
Popis:
odroda so žltou dužinou, s tmavočervenou šupkou. Plody sú stredne veľké, pravidelne guľaté, sladkej, vynikajúcej chuti. Čiastočne oddeliteľná od kôstky. Jej úrodnosť je vysoká. Dozrieva koncom júla. Vyhovuje jej vlhká, priepustná pôda s dostatkom humusu a slnečné stanovište. Je mrazuodolná do - 27 stupňov Celzia.
Prunus persica var. Big Top podrobnosti
2. Nátržník krovitý Goldfinger
Popis:
Nátržník - Goldfinger (Potentilla fruticosa 'Goldfinger') je nádherný, kompaktný ker vhodný na výsadbu okasných záhonov. Jeho žiarivo žlté kvety sú nádherne zvýraznené tmavo zelenými lístkami. Kríky sú odolné a bezstarostné. Ich mäkké a jemné textúrované listy sú na vrchu zelené, dole sivasté. Pochádzajú zo Severnej Ameriky a budú sa im najlepšie dariť na plnom slnku a vlhkej, dobre priepustnej pôde. Kvety kvitnú celé leto.
Potentilla fruticosa Goldfinger podrobnosti
3. Nátržník krovitý Goldteppich
Popis:
rozložitý ker, od mája do septembra neustále vytvára množstvo sýto zlatožltých veľkých kvetov. Vyžaduje si bežnú alebo kyprú pôdu a slnečné stanovište. Voči suchu je iba stredne odolný. Dorastá do výšky 60-70 cm.
Potentilla fruticosa Goldteppich podrobnosti
4. Nátržník krovitý Klondike
Popis:
vzpriamený ker, od mája na konci výhonkov neustále vytvára veľké sýtožlté kvety priemeru 3,5 až 4cm. Je veľmi vhodný na vytvorenie nízkeho živého plôtika, ktorý netreba strihať. Vyžaduje si bežnú alebo kyprú pôdu a slnečné stanovište. Voči suchu je iba stredne odolný. Dorastá do výšky 60-70 cm.
Potentilla fruticosa Klondike podrobnosti
5. Nátržník krovitý McKay´s White
Popis:
mimoriadne odolný kultivar, neustále kvitnúci krémovo bielymi výraznými kvetmi. Vyžaduje si bežnú alebo kyprú pôdu a slnečné stanovište.
Potentilla fruticosa McKay´s White podrobnosti
6. Nohovec alpínsky Blue Gem
Popis:
krovitý rozkonárený mrazuvzdorný guľovitý ihličnan s čiarkovitými matnozelenými listami a zaokrúhlenými vajcovitými mäsitými žiarivočervenými plodmi. Rastie v miernych horských pralesoch južnej pologule. V 2m, Š 3-5m (kont.)
Podocarpus alpinus Blue Gem podrobnosti
7. Nektárinka Fairline, podpník GF677, voľný koreň
Popis:
Neskorá odroda, vhodná do teplých až stredných oblastí. Plody sú veľké, pevné, červeno-žlté, dužina šťavnatá, žltá, výbornej chuti. Rodí bohato a pravidelne.
Prunus persica Fairline podrobnosti
8. Nátržník nepálsky Miss Willmott
Popis:
Trsovitá trvalka s dlaňovitými jasnozelenými listami. Súkvetia ružových kvetov s tmavočerveným stredom kvitnú počas júna až septembra. Rastie na priamom slnku a v polotieni. Dorastá do výšky 35cm.
Potentilla nepalensis Miss Willmott podrobnosti
9. Nátržník krovitý Tangerine (Mandarínka)
Popis:
Tento nátržník je nízky, bohato kvitnúci, pôdopokryvný opadavý krík s dlhými poliehavými konármi. Má medenožlté kvety, ktoré v chladnejšom počasí môžu meniť svoju farbu viac do oranžova. Kvitne dlho a bohato. Jeho drobučké oválne lístky vyrastajú v skupinkách po piatich kusoch. Odporúčame sadiť ho po 3-5 kusov kvôli výraznejšiemu efektu. Dosahuje maximálnu výšku iba 0,80m a šírku 1,2m. Je odolný voči mrazom, nenáročný na pôdu a vyžaduje si slnečnú alebo polotienistú polohu. Darí sa mu aj na neúrodných, suchých a vetru vystavených stanovištiach. Je to odolný a bezproblémový ker.
Potentilla fruticosa Tangerine podrobnosti
10. Nátržník krovitý Princess (Princezná)
Popis:
kompaktný opadavý ker s ružovkastými výhonkami a jasnezelenými drobnými lístkami. Od mája do zimy na konci výhonkov neustále vytvára biele až ružovkasté kvety. Nemá mimoriadne nároky na pôdu a uprednostňuje slnečné stanovište. Voči suchu je stredne odolný. Možno ho tvarovať do nižšieho živého plota. Dorastá do výšky a šírky 60-100 cm.
Potentilla fruticosa Princess podrobnosti
11. Nátržník krovitý Yellow Gem (Žltý klenot)
Popis:
drobný ker s jasne žltými kvetmi. Vyžaduje si bežnú alebo kyprú pôdu a stanovište na priamom slnku. Voči suchu je stredne odolný. Možno ho tvarovať do nízkeho živého plotu. Hodí sa aj do skalky. Dorastá do výšky a šírky asi 0,5-0,75m.
Potentilla fruticosa Yellow Gem podrobnosti
12. Nátržník krovitý Red Robin
Popis:
kompaktný opadavý ker s ružovkastými výhonkami a zelenými drobnými lístkami. Od mája do zimy na konci výhonkov neustále vytvára červené kvety. Nemá mimoriadne nároky na pôdu a uprednostňuje slnečné stanovište. Voči suchu je stredne odolný. Možno ho tvarovať do nižšieho živého plota. Dorastá do výšky a šírky 60-100 cm.
Potentilla fruticosa Red Robin podrobnosti
13. Nátržník krovitý Floppy Disc
Popis:
kompaktný opadavý ker s ružovkastými výhonkami a zelenými drobnými lístkami. Od mája do zimy na konci výhonkov neustále vytvára tmavoružové, poloplné kvety. Nemá mimoriadne nároky na pôdu a uprednostňuje slnečné stanovište. Voči suchu je stredne odolný. Možno ho tvarovať do nižšieho živého plota. Dorastá do výšky a šírky 60-100 cm.
Potentilla fruticosa Floppy Disc podrobnosti
14. Nátržník krovitý Lovely Pink
Popis:
Nízky opadavý kríček, od jari až do zimy bohato kvitnúci bielymi alebo ružovkastými kvietkami. Má drobučké jemné lístky, ktoré ho pokrývajú hustou zeleňou. Vyžaduje si bežnú, kyprú pôdu. Najlepšie mu vyhovuje stanovište v polotieni. Možno ho tvarovať do nižšieho živého plota. Dorastá do výšky a šírky asi 80 centimetrov a šírky 2 metre.
Potentilla fruticosa Lovely Pink podrobnosti
15. Nektarinka Star Red Gold (podpník br.semenáč)
Popis:
Odroda dozrieva koncom augusta, červená dužina s nažltnutým líčkom, sladučká, vhodná aj do vyšších polôh. Má rada vlhké a slnečné stanovište.
Prunus persica var. Star Red Gold podrobnosti
16. Netkaná textília čierna proti rastu buriny 1,6x10m
Popis:
podrobnosti
17. Nektarinka Venus na podpníku GF677, dozrieva zač. septembra
Popis:
Je to neskorá odroda nektarinky s vysokou a pravidelnou úrodnosťou. Výborne odoláva chladu, preto ju môžeme pestovať aj vo vyšších nadmorských výškach. Úrodu môžeme očakávať od augusta až po september. Jej plody sú veľmi veľké, s červenou šupkou a žltou dužinou a jej kôstka je dobre oddeliteľná. Charakteristické sú sladkou chuťou a šťavnatosťou. Podpník mandľa je rýchlo rastúci podpník, vhodný aj do menej úrodných pôd.
Prunus persica var. Venus podrobnosti
18. Náprstník ružový Foxy
Popis:
Táto romanticky pôsobiaca trvalka kvitne ružovými, krémovo-žltými, bielymi alebo fialovými kvetmi v mesiacoch jún - júl. Dorastá do výšky 50 cm a má rada slnečné, prípadne polotienisté stanovište.
Digitalis purpurea Foxy podrobnosti
19. Narcis - cibuľa
Popis:
Krásny narcis mix farieb
Narcissus Minnow podrobnosti
20. Narcis Dutch Master (žltý)
Popis:
Výsadbou tohto typického žltého narcisu si urobíte skorú jarnú radosť. Balenie obsahuje 15 cibúľ.
Narcissus podrobnosti
21. Narcis Ascot (žltý s oranžovým stredom)
Popis:
Krásny veľkokvetý narcis žltej farby s oranžovým stredom. Balenie obsahuje 5 ks.
Narcissus podrobnosti
22. Narcis Golden Ducat (žltý)
Popis:
Tento plnokvetý narcis žltej farby skrášli Vašu záhradu v skorých jarných mesiacoch. Balenie obsahuje 5 ks.
Narcissus podrobnosti
23. Nektarinka sendvičová Platimoon Platty
Popis:
Táto sendvičová nektarinka má pevné, veľmi sladké plody a bohatú úrodu.
Prunus persica Platimoon Platty podrobnosti
24. Nektarinka Big Top, na podpníku GF677
Popis:
odroda so žltou dužinou, s tmavočervenou šupkou. Plody sú stredne veľké, pravidelne guľaté, sladkej, vynikajúcej chuti. Čiastočne oddeliteľná od kôstky. Jej úrodnosť je vysoká. Dozrieva koncom júla. Vyhovuje jej vlhká, priepustná pôda s dostatkom humusu a slnečné stanovište. Je mrazuodolná do - 27 stupňov Celzia.
Prunus persica Big Top podrobnosti
25. Nektarinka Stark Red Gold, podpník GF677
Popis:
Výborná neskorá veľkoplodá odroda nektárinky, ktorá sa vyznačuje vysokou rodivosťou a odolnosťou. Táto odroda dozrieva koncom augusta, približne 20 dní po odrode Redhaven. Veľké lesklé červené plody majú žltú až načervenalú mäsitú dužinu, ktorá sa dobre oddeľuje od kôstky. Nektárinky sú výborné na priamy konzum, dobre znášajú transport, sú aj dobre skladovateľné. Nektarinka ´STARK RED GOLD´je spoľahlivá vo výnosoch, rodí bohato a je tolerantná voči mrazom.
Prunus persica Stark Red Gold podrobnosti
26. Nezábudka močiarna
Popis:
Nezábudka močiarna je vzpriamená trvalka tvoriaca podzemky. Má drobné, oválne lístky a začiatkom jari tvorí svetlo modré kvety veľkosti 0,8 centimetra, s bielymi alebo žltými očkami uprostred. Pestujeme ju vo vlhkých pôdach na okraji jazierok a potokov alebo vo vode v maximálnej hĺbke do 10 centimetrov. Na slnku alebo v polotieni dobre rastie na všetkých typoch pôd v rozsahu pH od kyslých až po alkalické. Do konečnej výšky a šírky 10-50 centimetrov dorastá po 2-5 rokoch rastu.
Myosotis palustris, Myosotis scorpioides podrobnosti
27. Nátržník krovitý Red Ace (Červené eso)
Popis:
drobný ker s jasne tehlovočervenými kvetmi. Vyžaduje si bežnú alebo kyprú pôdu a stanovište na priamom slnku. Voči suchu je stredne odolný. Možno ho tvarovať do nízkeho živého plotu. Hodí sa aj do skalky. Dorastá do výšky a šírky asi 0,5-0,75m.
Potentilla fruticosa Red Ace podrobnosti
28. Nektarinka - broskyňa Crimson Gold - Rubira
Popis:
Je to neskorá, žltomäsá nektarinkaRodí skoro, veľmi dobre a pravidelne.Dozrieva koncom augusta, začiatkom septembra.Plody sú veľké so žltou šťavnatou dužinou, dobre sa oddeľuje od kôstky.Chuť jae sladká, veľmi dobrá.Je vhodná do teplých a stredných polôh.Vhodná je dostatočne vlhká pôda.
Prunus persica Crimson Gold podrobnosti
29. Nektarinka Crimson Gold na Montclar, neskorá, samoopelivá
Popis:
Skorá nektarinka dozrievajúca na konci augusta, kedy rodí krásne veľké karmínové, tmavo-červené plody s dobre oddeliteľnou kôstkou. Je stredne odolná voči mrazom, preto je vhodné ju adekvátne zazimovať (obaliť jutovinou...) a pestovať na južnejších častiach Slovenska. Obľubuje slnko, preto pre ňu bude najlepšie čo najslnečnejšie stanovisko, kde nefúka severný vietor.
Prunus persica var. nucipersica Crimson Gold, Montclar podrobnosti
30. Nektarinka Fantasia na Montclar, samoopelivá, neskorá, aj chlad.oblasti
Popis:
Táto veľmi šťavnatá odroda na podpníku semenáča má sladkú až sladko-kyslú chuť, žltú dužinu a na podpníku Montclar môže dorastať do výšky cca 400 cm. Plody dozrievajúce ku koncu augusta sú veľké a výrazne červené, bez chĺpkov. Je vhodné ju pestovať len na južnejších oblastiach Slovenska. Je samoopelivá.
Prunus persica var. nucipersica Fantasia, Montclar podrobnosti
31. Nektarinka Snow Queen na Montclar, samoopelivá, neskorá, aj chlad. oblasti
Popis:
Neskorá odroda nektarinky na podpníku, na ktorom môže dorásť do výšky 4 metre. Začiatkom augusta od nej môžeme očakávať úrody veľkých tmavo-červených nektariniek. Dužina je svetlej až bielej farby, výborne oddelitelná od kôstky. Je samoopelivá, rodí pravidelne a bohato. Je stredne mrazuvzdorná, preto sa odporúča pestovať ju hlavne v oblastiach južného Slovenska. Starostlivo jej vyberáme stanovisko, najlepšie také, kde bude chránená pred severným vetrom a bude mať dostatok slnka.
Prunus persica var. nucipersica Snowqueen, Montclar podrobnosti
32. Nektarinka Rubis Necta Zee - zakrpatená, veľké plody, samoopelivé
Popis:
Táto zakrslá nektarinka slúži ako dekorácia a užitočný ovocný stromček. Pred tým, ako jej na jar vyrastú listy, začínajú jej vykvitať ružové kvietky svetlých odtieňov. Je vhodná na balkóny, terasy, no sadiť ju môžete aj klasicky do zeme. Potrebuje teplejšie podnebie - juh Slovenska. Jej plody sú zrelé už v júli, sú červeno-žlté, vnútra šťavnaté, sladké a žlté.
Prunus persica var. nucipersica Rubis Necta Zee podrobnosti
33. Nektarinka Venus na podpníku Ishtara
Popis:
Je to neskorá odroda nektarinky s vysokou a pravidelnou úrodnosťou. Výborne odoláva chladu, preto ju môžeme pestovať aj vo vyšších nadmorských výškach. Úrodu môžeme očakávať od augusta až po september. Jej plody sú veľmi veľké, s červenou šupkou a žltou dužinou a jej kôstka je dobre oddeliteľná. Charakteristické sú sladkou chuťou a šťavnatosťou. Podpník mandľa je rýchlo rastúci podpník, vhodný aj do menej úrodných pôd.
Prunus persica var. Venus podrobnosti
34. Nandina domáca Firepower (Nebeský bambus)
Popis:
Stálozelená rastlina, v zime nádherne vyfarbujúca do červenej až vínovočervenej farby. Dorastá do 0,8 m a šírky 1 m.
Nandina domestic Firepower podrobnosti
35. Nektarinka Superqueen pp. Caldesi
Popis:
Samoopelivá odroda, dozrieva koncom júla.
Prunus persica Superqueen pp. Caldesi podrobnosti

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
29.05.2024 12:09:06

VITAJTE V NAŠOM ZÁHRADNÍCTVE!

PREDAJŇA ČILISTOV SHOP - otvár. hodiny / open. hours:

Po-Pia / Mon-Fri 8:00-18:00

So/Sat 8:00-16:00