Záhradníctvo ABIES®, Labutia 18, 931 01 Šamorín, časť Čilistov
Slovensky
English
Dreviny.sk

tel.: 031/ 381 2749 e-mail: dreviny@dreviny.sk
+421 903 502 972 (Martina) - predaj, projekcia a realizácia záhrad a biotop
+421 948 937 895 (Erika) - predaj, projekcia a realizácia záhrad
+421 948 777 941 (Vierka) - predaj, projekcia a realizácia biotop
+421 948 877 888 (Predaj) - predaj a dobierkový predaj, reklamácie

GoPay Verified by Visa MasterCard Securecode člen ISA Strom roka Strom roka Nadácia Ekopolis
Hľadám rastlinu:

NÁŠ TIP: Pre výber rastlín patriacich súčasne do viacerých kategórií podržte stlačenú klávesu Ctrl a kliknutiami myšou vyberte žiadané kategórie. Potom kliknite na tlačidlo Zobraz

1. KATEGÓRIE:
2. ZOBRAZ NÁZVY:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V Z X Y

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
26.02.2024 15:01:10

Novinky

por.č. slovenský názov latinský názov cena výška pri dodaní počet kusov skladom preprav. veľkosť ?
Prepravná veľkosť = veľkosť črepníka + veľkosť rastliny
podrobnosti  
1. Asimina trojlaločná Mango (Banán severu Mango)
Popis:
Odroba Mango sa od ostatných odrôd sa odlišuje výrazne silnejším rastom. Do plodnosti nastupuje veľmi skoro, plodí už ako mladý strom. Odroda je cudzoopelivá, na opelenie potrebuje inú rastlinu Pawpaw, najlepšie inú odrodu. Plody: okrúhle až oválne, stredne veľké, hmotnosť 90 - 180 g, dĺžka 12 cm Dužina: oranžovožltá, po dozretí výrazne aromatická Doba dozrievania: začiatok októbra Odolnosť voči chorobám: v našich podmienkach nie je známa citlivosť na niektorú hubovú chorobu alebo škodcu
Asimina triloba 49,00 € 15-20 cm 5 5.0 l podrobnosti
 kusov
2. Asimina trojlaločná Overleese (Banán severu Overlese)
Popis:
Odroda Overleese tvorí veľké plody výbornej chuti. Dozrievajú začiatkom októbra. Ich dužina je žltá. Plody majú menej semien, ale veľkých. Asimina trojlaločná je najväčším pôvodným ovocím Spojených štátov. Je to nižší strom alebo veľký ker rastúci v nižšej etáži lesa na dobre priepustných, úrodných, hlbokých pôdach v údoliach riek a v kopcovitom vyššom teréne. Má veľké, jednoduché listy a tvorí veľké, podlhovasté, žltozelené plody dlhé 5-16 cm a široké 3-7 cm. Dozrievajú v septembri až v októbri a svojou váhou ohýbajú konáre nadol. Ich chuť pripomína mango alebo banán. Jedia sa surové, alebo sa používajú pri varení a pečení ako náhrada banánov. Používajú sa tiež na výrobu štiav, miešaných nápojov a domáceho vína. Samotný strom alebo veľký ker dorastá do výšky asi 10-11 metrov a jeho kmeň dosahuje v dospelosti (teda približne po 30 rokoch rastu) hrúbku 20-30 cm. Kvety má obojpohlavné. Dorastajú do veľkosti 3-5 cm a po vyzretí sú sýto purpurovo-červené alebo gaštanovej farby. Majú 6 okvetných lístkov. Asimina trojlaločná nemá takmer žiadnych škodcov, preto je možné pestovať ju bez chemickej ochrany. Vďaka svojmu charakteristickému tvaru koruny, nenáročnosti pri pestovaní a príťažlivosti jej čerstvých plodov si získava čoraz väčšiu popularitu medzi záhradníkmi aj amatérskymi pestovateľmi. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5, preto ju môžeme bez obáv pestovať aj v chladnejších oblastiach Slovenska. Uprednostňuje vlhké, kyslé, úrodné pôdy. Znáša aj občasné premočenie. Dokáže rásť aj v úplnom tieni, no tvorí v ňom riedke koruny. Vhodné pH pôdy je v rozsahu 5,6 až 7,5, teda kyslé až neutrálne.
Asimina triloba Overleese 49,00 € 20-25 cm 5 2.0 l podrobnosti
 kusov
3. Asimina trojlaločná Sunflower (Slnečnica) (Banán severu Sunflower)
Popis:
Odroda Sunflower tvorí plody strednej veľkosti so zlato-žltou dužinou. Šupku majú žltkastú. Plody sú dobrej chuti a majú málo semien. Táto odroda je považovaná za samoopelivú. Dozrieva uprostred septembra. Asimina trojlaločná je najväčším pôvodným ovocím Spojených štátov. Je to nižší strom alebo veľký ker rastúci v nižšej etáži lesa na dobre priepustných, úrodných, hlbokých pôdach v údoliach riek a v kopcovitom vyššom teréne. Má veľké, jednoduché listy a tvorí veľké, podlhovasté, žltozelené plody dlhé 5-16 cm a široké 3-7 cm. Dozrievajú v septembri až v októbri a svojou váhou ohýbajú konáre nadol. Ich chuť pripomína mango alebo banán. Jedia sa surové, alebo sa používajú pri varení a pečení ako náhrada banánov. Používajú sa tiež na výrobu štiav, miešaných nápojov a domáceho vína. Samotný strom alebo veľký ker dorastá do výšky asi 10-11 metrov a jeho kmeň dosahuje v dospelosti (teda približne po 30 rokoch rastu) hrúbku 20-30 cm. Kvety má obojpohlavné. Dorastajú do veľkosti 3-5 cm a po vyzretí sú sýto purpurovo-červené alebo gaštanovej farby. Majú 6 okvetných lístkov. Asimina trojlaločná nemá takmer žiadnych škodcov, preto je možné pestovať ju bez chemickej ochrany. Vďaka svojmu charakteristickému tvaru koruny, nenáročnosti pri pestovaní a príťažlivosti jej čerstvých plodov si získava čoraz väčšiu popularitu medzi záhradníkmi aj amatérskymi pestovateľmi. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5, preto ju môžeme bez obáv pestovať aj v chladnejších oblastiach Slovenska. Uprednostňuje vlhké, kyslé, úrodné pôdy. Znáša aj občasné premočenie. Dokáže rásť aj v úplnom tieni, no tvorí v ňom riedke koruny. Vhodné pH pôdy je v rozsahu 5,6 až 7,5, teda kyslé až neutrálne.
Asimina triloba Sunflower 49,00 € 25-35 cm 5 1.0 l podrobnosti
 kusov
4. Borovica hustokvetá Alice Verkade (Vercade)
Popis:
Táto miniatúrna forma borovice kustokvetej je zavrúbľovaná na kmienik vysoký 40-45 cm. Borovica hustokvetá Alice Verkade je trpasličí ihličnan určený do predzáhradiek, japonských záhrad, skaliek alebo do elegantných udržiavaných záhonov. Má svetozelené, jemné a mäkké, tenké ihličie. Husté ihličie tejto borovice najlepšie vynikne, ak ju vysadíme do pôdy pokrytej drveným kameňom alebo bledým štrkom. Po 10 rokoch rastu jej korunka dosiahne výšku približne 75 cm a šírku okolo 100 cm. Konečná výška korunky v dospelosti je približne 1 meter a šírka cca. 1,5 metra. Je plne odolná voči mrazu a odoláva zimným teplotám až do mínus 34 stupňov Celzia. Rovnako dobre znáša aj horúčavy, môžeme ju preto bez obáv pestovať na slnku alebo v polotieni na celom Slovensku Jej pôda musí byť dobre priepustná a / alebo oddrenažovaná, aby jej následkom nadmernej vlhkosti nazahynuli korene. Borovica hustokvetá sa vďaka svojej rozložitej korune používa ako náhrada stredomorských píniových borovíc (Pinus pinea), ktoré u nás vymŕzajú.
Pinus densiflora Alice Verkade 81,00 € výška 50-70 cm, šírka 40-55 cm 2 15.0 l podrobnosti
 kusov
5. Brečtan popínavý Ivalace
Popis:
Odroda Ivalace je považovaná za jednu z najkrajších brečtanov. V roku 2011 ju Americká spoločnosť pre brečtany (American Ivy Society) zvolila za brečtan roku. Patrí medzi kučeravé odrody a jej listy majú 5 výbežkov s vlnitým okrajom. Jej unikátnou vlastnosťou je lesk jej tmavozelených listov, ktoré vyzerajú ako nalakované. Je to univerzálna rastlina, ktorú môžeme pestovať v byte, použiť ju na pokrytie stien, plotov, besiedok alebo pôdy v záhrade, alebo ju viesť a tvarovať na konštrukcii. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5 (USDA), teda až do −26.1 °C. Môžme ju preto bez obáv sadiť na celom Slovensku s výnimkou vysokohorských oblastí. Počas mrazov jej stonky a stopky listov nadobúdajú tmavočervené sfarbenie. Znáša široký rozsah pôd, no najlepšie rastie v dobre priepustných, stredne vlhkých, hlinitých pôdach. Najlepšie sa jej darí v polotieni a v tieni. Znáša aj priame slnko, no v teplých oblastiach Slovenska je lepšie sadiť ju do aspoň čiastočného tieňa. Pre úspešnú výsadbu je vhodné brečtan sadiť hlboko - pred výsadbou odstrániť zopár starých listov a zasadiť ho až po najnižšie položené novšie listy.
Hedera helix Ivalace 14,00 € 100-160 cm, šírka 15-30 cm 7 5.0 l podrobnosti
Brečtan popínavý Ivalace  kusov
6. Brečtan popínavý White Ripple (Biela vlna)
Popis:
White Ripple je odroda brečtanu s veľmi pekným sfarbením a nezvyčajným tvarom listov. Dá sa použiť na zakrytie múrov a stien, po ktorých sa šplhá bez opory a sám sa na ne uchytáva drobnými koreňovitými úchytkami. Môžeme ho však pestovať aj v domácnosti ako veľmi peknú črepníkovú rastlinu. V takomto prípade sa mu darí lepšie v chladnejšej miestnosti. Pri výsadbe vonku sa mu najlepšie darí na priamom slnku alebo v polotieni. V úplnom tieni rastie pomalšie - rýchlosťou asi 30-50cm ročne. V dobrých podmienkach je to však podstatne rýchlejšie - asi 1m ročne a v dospelosti na opore dorastá do výšky asi 6m. Najviac mu vyhovujú priepustné, stredne vlhké pôdy s dostatkom humusu, ktoré môžu byť mierne zásadité (alkalické), ale aj mierne kyslé. Po výsadbe do pôdy dobre odoláva chladu, preto ho môžeme pestovať vo všetkých polohách, s výnimkou najvyššie položených horských oblastí. Pri výsadbe do črepníkov ho v našich klimatických podmienkach musíme chrániť zabalením črepníkov do bublinkovej fólie, alebo ešte lepšie ich zakopaním do zeme.
Hedera helix White Ripple 17,00 € 60-80 cm, šírka 10 cm 7 2.0 l podrobnosti
Brečtan popínavý White Ripple (Biela vlna)  kusov
7. Breza previsnutá
Popis:
obľúbený, opadavý široko stĺpovitý alebo kužeľovitý, elegantný strom so štíhlymi previsnutými tenkými konárikmi. Má oválne, jasnozelené, na jeseň žlté listy a striebristo-bielu kôru, ktorá na základni kmeňa starnutím černie a puká. Je veľmi nenáročný na pôdne pomery a dobre odoláva suchu. Dokáže rásť aj v puklinách skalných stien a v škárach muriva na stenách domov. Na jar vytvára žltozelené jahňady. Aj v zime púta pozornosť svojou bielou kôrou a typickým tvarom koruny. V dobrých podmienkach v dospelosti (asi po 20 rokoch rastu) dorastá do výšky 10-20m a šírky 5-7m. TIETO RASTLINY SÚ KVALITNE ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Betula pendula, syn. B. verrucosa, B. alba 15,00 € 200-250 cm, šírka 60-70 cm 26
Ďalšie veľkosti na objednávku
20.0 l podrobnosti
Breza previsnutá  kusov
8. Breza previsnutá
Popis:
obľúbený, opadavý široko stĺpovitý alebo kužeľovitý, elegantný strom so štíhlymi previsnutými tenkými konárikmi. Má oválne, jasnozelené, na jeseň žlté listy a striebristo-bielu kôru, ktorá na základni kmeňa starnutím černie a puká. Je veľmi nenáročný na pôdne pomery a dobre odoláva suchu. Dokáže rásť aj v puklinách skalných stien a v škárach muriva na stenách domov. Na jar vytvára žltozelené jahňady. Aj v zime púta pozornosť svojou bielou kôrou a typickým tvarom koruny. V dobrých podmienkach v dospelosti (asi po 20 rokoch rastu) dorastá do výšky 10-20m a šírky 5-7m. TIETO RASTLINY SÚ KVALITNE ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Betula pendula, syn. B. verrucosa, B. alba 15,00 € 7,50 € 60-100 cm 10
Ďalšie veľkosti na objednávku
5.0 l podrobnosti
Breza previsnutá  kusov
9. Breza previsnutá Fastigiata
Popis:
vzpriamená, stĺpovitá forma našej domácej brezy. Rovnako ako základný botanický druh, aj tento kultivar po zakorenení prežíva aj na mimoriadne suchých, slnečných stanovištiach s nedostatkom výživnej pôdy. V dospelosti, teda po 20-30 rokoch rastu, dorastá do výšky 8-10 metrov a do šírky 2-4 metre.
Betula pendula Fastigiata 55,00 € 80-115 cm, šírka 15-25 cm 9 40.0 l podrobnosti
Breza previsnutá Fastigiata  kusov
10. Breza previsnutá Purpurea
Popis:
Vysoký strom s úzkou, padavou korunou. V dospelosti dosahuje výšku približne 10 m a šírku 4-5 m. Listy majú svetlo-purpurovú farbu, ktorá sa na konci leta mení na hnedo-zelenú a na jeseň nadobúdajú ohnivo-červený odtieň. Obľubuje úrodnú pôdu a primeranú, pravidelnú zálievku. Strom korení plytko. Kvitne v apríli žlto-zelenými kvetmi. Netoleruje povrch z dlažby. Mrazuvzdorný do -45,5 stupňa Celzia. Strom rastie ako jednokmeň a viackmeň.
Betula pendula Purpurea 21,00 € 200-250 cm, šírka 50-60 cm 14 20.0 l podrobnosti
 kusov
11. Broskyňa Earligo, voľnokorenná
Popis:
Broskyňa odrody Earligo má stredne veľké plody guľovitého až oválneho tvaru so žlto-červenou šupkou. Dužina je sfarbená do žlta a ľahko sa oddeľuje od kôstky. Plody dozrievajú na prelome júla a augusta. Odroda je odolná voči mrazom. Úroda je pravidelná a bohatá. Broskyňa preferuje teplé a slnečné miesto, no je možné sadiť ju takmer všade s výnimkou horských oblastí.
Prunus persica Earligo 13,20 € 160-180  cm 10 1.0 l podrobnosti
 kusov
12. Broskyňa mini, semenáč, stredne skorá
Popis:
Prunus persica mini 24,00 € 80-90 cm, šírka 40-50 cm 7 5.0 l podrobnosti
 kusov
13. Cezmína Little Rascal guľa
Popis:
Trpasličia cezmína so zvlnenými lesklými listami a zúbkovaným okrajom. Listy majú zelenú farbu, ktorá sa v zime mení na fialovú. Listy rastú na červeno-hnedých výhonoch. Rastie do výšky okolo 0,6 m, vhodná je na pestovanie v kvetináčoch.
Ilex meserveae Little Rascal 81,00 € 54,00 € 25-30 cm 5 3.0 l podrobnosti
 kusov
14. Cyprus vždyzelený totem
Popis:
Vždy zelená, charakteristická stĺpovitá drevina pripomínajúca krajinu Toskánska. Vďaka typickému stĺpovitému rastu je známou a obľúbenou okrasnou drevinou. Vynikne aj ako solitér, či v skupinovej výsadbe. Cez leto šíri príjemnú živicovú vôňu. Po výsadbe je dôležité zabezpečiť, aby bol váš taliansky cyprus dobre poliaty, no nie zamokrený, aby sa zabezpečilo dobré zakorenenie. Nové stromy budú pravdepodobne potrebovať polievanie raz alebo dvakrát týždenne, ale počas horúceho počasia mu môžete dopriať výdatnú zálievku častejšie. Je to nevyhnutné počas prvého roka po výsadbe. Akonáhle je dobre zakorenený, tak zvládne aj preschnutie. Mrazuvzdorný do -24, no dáva prednosť chránenému stanovisku. Chránime ho hlavne pred severnými vetrami. U nás sa mu najlepšie darí v teplejších oblastiach. Darí sa mu v takmer akejkoľvek nepodmáčanej pôde na slnečnom stanovisku. V dospelosti dosahuje výšku 2-5m.
cupressus sempervirens totem 108,00 € 84,00 € 150-175 cm 1 20.0 l podrobnosti
15. Čerešňa Bigarreau Burlat
Popis:
Prunus a. Bigarreau Burlat 342,00 € obvod kmienika 10-12 cm 3
Ďalšie veľkosti na objednávku
20.0 l podrobnosti
 kusov
16. Čerešňa pílkatá Fugenzo
Popis:
Fugenzo je tradičná japonská kvitnúca čerešňa, ktorá rastie s charakteristickým rozprestierajúcim sa plochým vrcholom a je veľmi podobná inej populárnej tradičnej kvitnúcej čerešni Shirofugen. Kvetné puky sú ružovočervené, otvárajú sa do svetlejšieho čistého ružového dvojitého kvetu, ktorý sa pred opadaním zmení na takmer červenú. Dorastá do výšky 10 m a šírky 8 m. Vo vašej záhrade bude skvostom.
Prunus serrulata Fugenzo 126,00 € 300-400 cm, šírka korunky 60-100cm, na kmienku 180-200 cm s obvodom 6-8 cm 4
Ďalšie veľkosti na objednávku
30.0 l podrobnosti
 kusov
17. Čerešňa pílkatá Royal Burgundy
Popis:
Nádherná dekoratívna drevina, ktorá sa v záhradách a parkoch vyníma najviac na jar - na prelome mája a júna, kedy zakvitne prekrásne na ružovo. Pre husté a veľké okvetenie vysádzajte túto okrasnú čerešňu na slnečné stanovisko. Sýto-červenú farbu jej listov ovplyvňuje tiež množstvo slnečného svetla, avšak vydrží aj umiestnenie v polotieni. V Japonsku je tradíciou oslava tejto prekrásnej čerešne. Nie je náročná na pôdne podmienky, avšak po vysadení potrebuje pravidelnú zálievku, no pozor na preliatie. V dospelosti dorastá do výšky 6-8 metrov.
Prunus serrulata Royal Burgundy 151,00 € 300-320 cm, šírka korunky 80-100 cm, výška kmienika 180 cm, obvod kmienika 6/8 cm 1
Ďalšie veľkosti na objednávku
70.0 l podrobnosti
18. Černica arktická Beata
Popis:
Ostružina/černica arktická ´Beata´ je extrémne mrazuvzdorný (do -40 stupňov Celzia), nízky, pokryvný bobuľový krík, ktorý je nenáročný na pestovanie. Dospelá rastlina dosahuje výšku 25 cm. Kvitne v apríli/ máji, plody dozrievajú v júli. Vyžaduje slnečné stanovište alebo polotieň a priepustnú, hlinitú pôdu.
Rubus arcticus Beata 14,00 € 10-20 cm, šírka 10 cm 1 6.0 l podrobnosti
19. Dub cérový (cérový)
Popis:
Dub cerový pochádza južnej Európy. Ťažiskom jeho rozšírenia je Maďarsko, Rumunsko a Balkánsky poloostrov. Dožíva sa v priemere okolo 200 rokov a jeho kmeň môže dosiahnuť hrúbku až 2 metre. V dospelosti dorastá do výšky asi 20-30 metrov a šírky okolo 15 metrov. Vytvára kmene s černavou rozpukanou borkou. Jeho listy sú na spodnej strane jemne plstnaté. Plody – žalude dozrievajú každé dva roky. V prvom roku dorastajú na veľkosť hrachu. Plod je do polovice ponorený do čiašky, ktorá sa vyznačuje špicatými, odstávajúcimi, až 1 cm dlhými šupinami. Dub cerový je absolútne odolný voči zimným mrazom. Môžeme ho pestovať až po teplotnú zónu 5b (teda zónu s priemernými minimálnymi zimnými teplotami od -23,3 až do -26,1 stupňa Celzia. Rastie na širokom rozsahu pôd od veľmi kyslých (pH od 4,5) až po mierne zásadité (do pH asi 7,7). Uprednostňuje vlhké, úrodné, dobre priepustné pôdy, dokáže sa však veľmi dobre pripôsobiť vápenatým pôdam a pôdam chudobným na živiny: ílovito-hlinitým, hlinito-piesočnatým aj pôdam ílovito-piesočnato-hlinitým. Darí sa mu aj na suchých stanovištiach a neprekáža mu ani znečistené mestské ovzdušie. Do výsadieb sa používa ako veľký solitér.
Quercus cerris 43,20 € 300-550 cm, šírka 60-80 cm, na kmienku s obvodom 6-11 cm 1
Ďalšie veľkosti na objednávku
55.0 l podrobnosti
20. Egreš stromkový Pax, červený, rezistentný, beztŕnny voľnokoreň
Popis:
Odroda Pax je červený egreš odolný voči múčnatke a takmer bez tŕňov. Dozrieva v júli. Jeho plody majú pekný tvar, sú mierne štetinaté a v plnej zrelosti sú tmavočervené. Majú jemnú lahodnú chuť. Samotné rastliny rastú bujne a je potrebné formovať ich strihom. Aj keď egreš Pax z času na čas vytvára tŕne na mladom dreve, inak je prakticky bez tŕňov. Prináša bohaté úrody. Hmostnosť jeho plodov sa ohybuje okolo 7g a priemerná úroda na jeden ker dosahuje asi 1,7kg. Egreš Pax je stredne odolný voči múčnatke na samotnej rastline aj na plodoch a stredne odolný voči škvrnitosti listov. Štepený na podpník ríbezľa zlatá (meruzalka).
Grossularia albus Pax 11,00 € 8,40 € kmienik 60 cm 5 2.0 l podrobnosti
 kusov
21. Evódia hupehenská
Popis:
Evódia je malý atraktívny opadavý strom pochádzajúci z východnej Ázie. V dospelosti dorastá do výšky asi 6m. V mladosti vo vhodných podmienkach (najmä pri dostatku vlahy a vo výživnej a dobre priepustnej pôde) rastie rýchlosťou až 60-100cm ročne. Má kopijovité listy a bledosivú kôru pripomínajúcu buk. V anglicky hovoriacich krajinách je známa ako Včelí strom. Najlepšie sa jej darí na slnečných miestach. Jej listy pripomínajú lístie jelše a v lete sú lesklé a tmavozelené. V jeseni sa ich farba trochu zmení na zelené až žlto-zelené. Strom je koncom júla, v auguste a v septembri pokrytý množstvom veľkých plochých bielych súkvetí (15-25 cm v priemere) pozostávajúcich z malých bielych kvietkov o priemere asi 1cm. Tieto kvietky sa postupne sa rozvíjajú práve v čase, keď kvitne veľmi málo iných stromov. Magicky preto priťahuje veľké množstvo včiel a je vyhľadávaný chovateľmi včiel ako zdroj neskorého letného medu. Kvety sa v októbri až v novembri postupne menia na zhluky hnedočervených plodov, ktoré zostávajú na strome až po november a sú obľúbenou potravou mnohých vtákov. Tieto spočiatku červené kapsule sa po dozretí otvárajú, aby počas pokročilej jesene ukázali lesklé čierne semená. Evódia dobre rastie na slnečných aj tienistých stanovištiach a nemá žiadne mimoriadne nároky na pôdu. Neznáša trvalo podmočené pôdy. Sadíme ju na stanovište chránené pred zimným vetrom. Aj vďaka žltému jesennému sfarbeniu listov je cenným domácim a parkovým stromom. Kvitnúť začína približne v 4.-5. roku života. Dobre odoláva zimnému chladu - renomované americké stránky uvádzajú jej odolnosť až do -31.6 °C (teplotná zóna 4). V každom prípade ju však môžeme vysádzať na celom území Slovenska, s výnimkou najvyšších horských oblastí. Tieto rastliny sú kvalitne zakorené v črepníkoch, môžeme ich preto sadiť kedykoľvek po rozmrznutí pôdy. Vysádzame ich tak, aby bol ich celý koreňový bal (teda tá časť rastliny, ktorá bola v črepníku) 4-6 centimetrov pod zemou.
Evodia hupehensis (Tetradium daniellii) 38,40 € 40-80 cm 7
Ďalšie veľkosti na objednávku
7.5 l podrobnosti
 kusov
22. Gaštan jedlý Maraval
Popis:
Gaštan jedlý pôvodne pochádza z južnej Európy a oblasti blízkeho východu. Je to listnatý opadavý strom, v dospelosti dorastajúci 20-35 metrov. Maraval je rezistentná francúzska odroda jedlých gaštanov. Vznikol krížením Castanea sativa (európsky) a Castanea crenata (japonský). Je často používaný ako podpník kedže má skvelú kompatibilitu s množstvom iných odrôd. Pre istotu úrody Vám odporúčame k nej vysadiť napríklad Castanea sativa. Má vynikajúcu kompatibilitu aj s inými odrodami. Je možné ho úspešne pestovať do nadmorskej výšky 300 metrov. Nie je príliš náročný na kvalitnú pôdu a plody prináša po 4-5 rokoch. Je čiastočne samoopelivý. Ako podpník je kompatibilný s Bouche de Betizac, Bournette, Precoce Migoule, Maridonne. Je nekompatibilný s Marigoule a Primato. Jeho okrúhle, lesklé a veľké plody dozrievajú v októbri.
Castanea sativa Maraval 90,00 € 80-120 cm 10 10.0 l podrobnosti
Gaštan jedlý Maraval  kusov
23. Gaštan jedlý Precoce de Migoule
Popis:
Precoce Migoule je kríženec medzi európskym a japonským gaštanom. Objavil ho J. Dufrenoy v sade Migoule v Brive-la-Gaillarde. Strom rastie mohutne a vzpriameno. Pri vhodných podmienkach narastie aj viac ako jeden meter za sezónu.
Castanea sativa Precoce de Migoule 56,00 € 40-55 cm 10 10.0 l podrobnosti
 kusov
24. Hruška Beurré Alexandre Lucas
Popis:
Pyrus c. Beurré Alexandre Lucas 180,00 € obvod kmienika 8-10 cm 4
Ďalšie veľkosti na objednávku
20.0 l podrobnosti
 kusov
25. Hruška Sanguinole s červenou dužinou, na podpníku dula
Popis:
Pyrus c. Sanguinole 20,00 € 150-190 cm, šírka 60-80  cm 8 7.5 l podrobnosti
 kusov
26. Jabloň domáca Gravenstein
Popis:
Malus d. Gravenstein 180,00 € obvod kmienika 8-10 cm 2
Ďalšie veľkosti na objednávku
50.0 l podrobnosti
 kusov
27. Jabloň Herald, stĺpovitá, voľnokorenná
Popis:
Herald je stĺpovito rastúca zimná odroda jablone vhodná do všetkých oblastí, odolná voči chorobám, najmä voči chrastavosti. Plody sú stredne veľké, najprv žltej farby, neskôr takmer celé červené. Dužina je šťavnatá, chutná, krémová, sladká, príjemne aromatická. Úroda sa zbiera od polovice októbra, konzumne dozrieva od decembra. Skladovať je ju možné do februára. Ideálnym stanoviskom na sadenie sú miesta na plnom slnku, prípadne v polotieni. Je potrebné vyhnúť sa miestam, ktoré sú vystavované prudkému vetru.
Malus domestica Herald 14,40 € 20-30 cm 8 1.0 l podrobnosti
 kusov
28. Jabloň Mio, voľnokorenná
Popis:
Mio je neskorá letná odroda jablone s menšími až stredne veľkými plodmi okrúhleho tvaru s tenkou, hladkou šupkou zelenožltej farby prekrytou červeňou. Dužina je jemnej konzistencie, sladká, stredne šťavnatá a aromatická. Úroda sa zbiera koncom augusta, pri vhodnom uskladnení vydrží do októbra. Odroda je odolná voči chrastavitosti a múčnatke a hodí sa do nižších a stredných polôh.
Malus domestica Mio 8,40 € 120-140 cm 3 1.0 l podrobnosti
 kusov
29. Jabloň okrasná 'Rudolph'
Popis:
Jabloň okrasná 'Rudolph' - menší, opadavý, listnatý strom, dorastajúci do výšky 5 - 6 m. Na začiatku má vzpriamený rast, neskôr vetvy rastúce von trochu prepadávajú a tým tvoria zaoblenejšiu korunu. Nové listy majú tmavú, červeno-hnedú farbu, v priebehu leta sú žiarivo červené. Tmavo ružové až fialové puky se rozvíjajú do sýto ružových drobnejších kvetov. Tie vystriedajú žlto-oranžové plody, s priemerom 2 cm. Jabloň Rudolph vyžaduje výživnú, priepustnú, stredne vlhkú pôdu. Preferuje výsadbu na slnečnom stanovišti. Je plne mrazuvzdorná.
Malus 'Rudolph' 118,00 € 280-330 cm, šírka korunky 60-80 cm, výška kmienika 160-180 cm, obvod kmienika 6-8 cm 4
Ďalšie veľkosti na objednávku
70.0 l podrobnosti
 kusov
30. Jabloň Slendera, stĺpovitá, voľnokorenná
Popis:
Slendera je zimná odroda so stredne veľkými až veľkými plodmi. Základná farba plodov je zelená s krycou červenou farbou. Šupka je hrubšia, hladká, bez hrdzovitosti. Dužina je bielej farby, chrumkavá, stredne tuhej konzistencie, slabo kyselkastá a stredne šťavnatá. Plody dozrievajú začiatkom októbra, je možné ich skladovať do marca. Odroda je značne odolná voči chorobám a je rezistentná voči múčnatke a chrastavitosti. Je možné ju pestovať vo všetkých polohách, vhodná je aj do menších záhrad.
Malus domestica Slendera 14,40 € 40-50 cm 9 1.0 l podrobnosti
 kusov
31. Jabloň stĺpovitá (balerína) Starcats
Popis:
Je podzimná odroda, zreje v polovici septembra. Skladovateľnosť do Vianoc. Má veľké plody, žltočervené, chuť je veľmi dobrá, sladká. Podobná odrode Elstar. Už mnoho rokov je cieľom šľachtiteľov vypestovať stromky jabloní, ktoré nevytvárajú ďalšie konáre a prakticky nepotrebujú rez.
Malus Starcats 20,00 € 130-160 cm, šírka 30-40 cm 1 5.0 l podrobnosti
32. Jaseň mannový Meczek
Popis:
Fraxinus ornus Meczek 180,00 € 280 cm, šírka 30-40 cm 3
Ďalšie veľkosti na objednávku
30.0 l podrobnosti
 kusov
33. Javor dlaňolistý Seigen
Popis:
Táto odroda japonského javora dlaňolistého je trpasličí strom dorastajúci do maximálnej výšky 2 metre. Listy má tvarom typické pre svoj druh. Na jar tvorí žiarivo červené listy, ktoré sa po niekoľkých týždňoch menia na svetlo zelené. Na jeseň opäť menia farbu a získavajú žlté, oranžové až červené farebné odtiene. Tento malý nádherný stromček je vhodný na pestovanie v nádobách, v predzáhradkách, v skalkách ako aj na tvarovanie bonsajov.
Acer palmatum Seigen 70,20 € 65-90 cm, šírka 55-65 cm 1 11.0 l podrobnosti
Javor dlaňolistý Seigen
34. Javor japonský Jordan
Popis:
Je jeden z najhodnotnejších japonských javorov s originálnym tvarom listov pripomínajúcim vejár. Tie sú po vyrašení oranžovočervené a postupne sa menia na krásnu žltozelenú farbu. Rastie pomaly a vzpriamene len do menšieho kríka, je preto vhodný aj do najmenšej záhrady. Japonské javory je najlepšie nechať rásť do prirodzeného tvaru, ale jemné tvarovanie, alebo odstránenie križujúcich a chorých konárov znesú bez problémov. Javor shirasawanský JORDAN vysádzame do polotieňa a dbáme na pravidelnú zálievku hlavne počas leta. Plné, jasne sfarbené listy vytvárajú veľmi pôsobivý efekt. V máji sa objavujú drobné purpurové kvety. Po opelení sa z nich vyvinú okrídlené nažky vyčnievajúce nad listy. Je plne mrazuvzdorný.
Acer shirasawanum Jordan 150,00 € 160-190 cm 3 12.0 l podrobnosti
 kusov
35. Javor poľný
Popis:
Acer campestre 144,00 € 120,00 € 550-650cm cm 5 40.0 l podrobnosti
 kusov
36. Javor šedý, viackmeň
Popis:
Javor šedý je veľmi zaujímavý a pekný strom, ktorého lístie sa na jeseň nádherne sfarbuje do teplých odtieňov oranžovej a šarlátovej. Má veľmi zaujímavú červeno-hnedú kôru odlupujúca sa od povrchu kmeňa a hrubších konárov, ktorá mimoriadne vyniká najmä v zime. V apríli kvitne previsnutými kvetmi, tzv. okolíkmi narcisovej farby. Sú drobné, no majú vysoký obsah nektáru, preto ich včely a motýle vždy nájdu. Jeho chĺpkaté a zúbkaté zložené listy pučia ako oranžové, postupne sa v lete menia na matne zelené s modrozelenou spodnou stranou. Rastie pomaly a dorastá do výšky 9 metrov a 6 metrovej šírky. Pochádza z Číny. Uplatní sa najmä v parkoch a väčších záhradách ako solitér. Darí sa mu aj v nádobách a vo väčších i menších strešných záhradách. Vďaka pomalému rastu ho netreba strihať. Vyhovujú mu najmä v priepustné piesčité pôdy bohaté na živiny s kyslým až neutrálnym pH. Neznáša veľmi vápenaté pôdy.
Acer griseum 183,00 € viackmeň 160-180 cm, šírka 45-70 cm 1
Ďalšie veľkosti na objednávku
5.0 l podrobnosti
37. Jelša lepkavá
Popis:
Jelša lepkavá je nenáročný, kužeľovitý strom s tmavšie zelenými listami. Dokáže rásť aj v ťažkých mokrých pôdach a čiastočne aj vo vode. V dospelosti (približne po 50 rokoch) dosahuje výšku 10-20 metrov. Jelšiam sa dobre darí vo vlhkých až úplne premočených pôdach, preto sú vhodné do náročných pôdnych podmienok, napríklad ku jazerám a potokom. Dobre rastú aj na suchších pôdach. (Do úplne suchých pôd je však vhodnejšia jelša srdcovitá (Alnus cordata)). Jelša lepkavá zvláda bez ťažkostí aj pôdy málo úrodné a zdevastované, lebo dokáže viazať atmosferický dusík. Odoláva tiež silným vetrom a znečisteniu. Vyhovujú jej rovnako kyslé, aj alkalické (zásadité) pôdy. Na Slovensku je plne mrazuvzdorná aj v horských podmienkach.
Alnus glutinosa 67,00 € 250-300 cm 1
Ďalšie veľkosti na objednávku
35.0 l podrobnosti
38. Judášovec strukovitý
Popis:
Velký opadavý ker alebo malý strom. Má nádherné srdcovité listy zelenej farby a tmavoružové kvety. Kvitne v od apríla do mája a dosahuje výšku 4-6 metrov. Podľa biblickej tradície je to strom, na ktorý sa obesil Judáš, potom ako zradil Ježiša Krista.
Cercis siliquastrum 168,00 € obvod 8-10  cm 1
Ďalšie veľkosti na objednávku
15.0 l podrobnosti
39. Kivi pestrolisté Dr. Szymanowski
Popis:
Kiwi Dr. Szymanowski je samoopelivá odroda kiwi s chutným ovocím. Je atraktívny nielen pre svoje ovocie, ale aj na nádherne sfarbené listy. Dr Szymanowski je dlhoročný, zvíjajúci sa, silný okrasný horolezec, maximálna výška 4 m s ročným prírastkom 1 – 2 m, je potrebné ho pestovať na opore. Prináša veľmi bohaté úrody, do plodnosti nastupuje skoro, už v 2 roku po výsadbe. Je vysoko mrazuvzdorná až do -30 ºC, zimná ochrana proti mrazu nie je potrebná. Nie je náchylná na choroby a škodcov. Je vhodná na ekologické pestovanie. Najvhodnejšie stanovisko je chránená slnečná poloha, orientovaná juhozápadne až severozápadne. Pôda by mala byť kvalitná, humózna, s dostatkom vlahy a živín, s mierne kyslým pH 5,5 – 6,5. V máji je zdobená drobnými, centimetrovými, bielymi, ozdobnými a voňavými kvetmi. Ovocie je tam mimoriadne chutné a zdravé, do niekoľkých kg na krík, tiež na zaváranie, obsahujú veľa vitamínov C, E a B. Dozrieva ďalej do konca augusta Má rád slnko – polotieň.
Actinidia kolomikta D.Szymanowski 16,00 € 60-80 cm, šírka 10-12 cm 3 3.0 l podrobnosti
 kusov
40. Korkovník amurský
Popis:
Korkovník amurský pochádza zo severovýchodnej Ázie (Mandžuska, severnej Číny, Mongolska a Kórei). Vyskytuje sa napríklad v povodí rieky Amur, z čoho je odvodené jeho meno. Rýchlo rastie do výšky aj do šírky a tvorí časom hrubé postranné konáre. V dospelosti dosahuje výšku 6-12 metrov, zriedkavo až 15 metrov. Vytvára široké, vejárovité a čiastočne otvorené koruny, mierne bizarného, nepravidelného tvaru. Má hrubú kôru, štruktúrou podobnú korku, s hlbokými vráskami. Mladé konáriky sú tenké, žltohnedé a staršie si tvoria typickú korkovú vrstvu. Lesklé, zložené, zelené listy pozostávajú zo 7 až 11 menších oválnych lístkov so zahrotenou špičkou, dlhých 5-10 cm. Pri pošúchaní vydávajú aromatickú vôňu. Na jeseň sa sfarbujú na žlto a pomerne skoro opadávajú. Korkovník amurský na jar kvitne zeleno-žltými súkvetiami, z ktorých sa vyvíjajú dužinaté bobuľky o priemere približne 1 cm. Tieto sa postupne menia z červeno-čiernych na čierne a zostávajú na strome počas celej zimy. Rastie na všetkých typoch pôd, uprednostňuje však výživné pôdy s dostatkom humusu. Pestujeme ho ako viackmenný strom alebo strom s jediným kmeňom, často aj ako solitér. Ako zdroj nektáru je cenný pre medonosné včely a jeho bobuľky s obľubou konzumujú vtáky. Vysádzame ho na ihriská, do parkov, na cintoríny a do väčších záhrad. Odoláva mrazom až po teplotnú zónu 5a, môžme ho teda bez obáv sadiť až po oblasti s priemernou najnižšou teplotou od -26,1 do -28,8 °C.
Phellodendron amurense 120,00 € 450 cm, na kmieniku 300cm, s obvodom kmienika 11-12 cm 1
Ďalšie veľkosti na objednávku
55.0 l podrobnosti
41. Marhuľa Harogem, podpník myrobalán, voľný koreň
Popis:
Marhuľa Harogem je neskorá (zreje od polovice júla) samoopelivá marhuľa s veľmi chutnými plodmi. Plody sú stredne veľké, oranžové s výrazným červeným líčkom, sú sladkokyslé, ľahko sa oddeľujú od kôstky. Jej výhodou je vysoká mrazuvzdornosť a preto je veľmi vhodná aj do vyšších, chladnejších oblastí. Je rezistentná voči monilióze, bakteriálnej škvrnitosti a hnilobe. Rodí bohato a pravidelne.
Prunus armeniaca 13,20 €  cm 6 1.0 l podrobnosti
 kusov
42. Nektarinka mini, semenáč, stredne skorá
Popis:
Prunus persica mini 24,00 € 70-100 cm, šírka 40-50  cm 3 5.0 l podrobnosti
 kusov
43. Oleander obyčajný zlato - biely
Popis:
Oleander rastie pomalšie až stredne silne a dlho obohacuje záhradu svojimi bielymi plnými kvetmi. Je to nová francúzska odroda, v mladosti tvoriaca mierne previsnuté konáre. Listy má dlhé a úzke. Kvitne výrazne bielymi kvetmi, ktoré majú až 6 až 7 cm v priemere. Sú voňavé a často obsahujú zlatú kresbu. Odroda Giallo rastie do podoby veľmi hustého kra, lebo na báze korunky neustále tvorí bohaté nové výhonky. Odporúčame ju všetkým milovníkom a zberateľom rastlín.
Nerium oleander Giallo 31,00 € 80-130 cm, šírka 50-70 cm 3 10.0 l podrobnosti
 kusov
44. Oskoruša domáca Jablková voľnokorenná
Popis:
Jarabina oskorušová je veľmi nenáročný strom schopný rasť aj vo veľmi tvrdých aj suchých pôdach. Pochádza zo západnej, strednej a južnej Európy, severozápadnej Afriky (pohorie Atlas) a juhozápadnej Ázie (východne od Kaukazu). Je to listnatý strom dorastajúci do výšky 15-20 metrov (zriedkavo až do 30 metrov) s kmeňom do priemeru až 1 meter. Môže sa však vyskytovať aj v podobe 2-3 metre vysokého kra, najmä na stanovištiach vystavených silným poveternostným vplyvom. Plody oskoruše patria medzi obľúbené zdroje potravy pre vtáctvo, vysokú a čiernu zver, líšky a zajace. Dozrievajú koncom septembra a sú vhodné pre ľudí trpiacich chorobami tráviaceho ústrojenstva a pre diabetikov. Okrem priamej konzumácie sú vhodné aj na prípravu lekváru, ovocného vína a na výrobu destilátov. Plody oskoruše majú trpkastú chuť a sú kyslasté, ale keď zmrznú, ich chuť sa zjemní. V Rímskej ríši oskoruša patrila medzi najobľúbenejšie ovocie. Drevo oskoruše má vysokú pevnosť a v minulosti sa využívalo najmä tam, kde boli materiály vystavené zvýšenému namáhaniu, napríklad na výrobu úžitkových predmetov – matice, hoblíky, časti vínnych lisov, ale aj časti mlynských zariadení. Drevo oskoruše má ružovkasto hnedú farbu. Jej kôra je u mladých stromčekov hnedá, hladká, na starších stromoch praská a stáva sa lupeňovitou. Zimné púčiky má oskoruša zelenej farby so živicovým obalom. Jej listy sú zložené a dlhé 15-25cm s ostrým zakončením. Jeden list pozostáva z 13-21 lístočkov dlhých 3-6cm s tupo zakončenou špičkou a zúbkovaným okrajom. Kvietky majú priemer 13-18mm a 5 okvetných lístkov a 20-timi smotanovo bielymi piestikmi. Objavujú sa počas neskorej jari v súkvetiach - chocholíkoch - o priemere 10-14 cm. Sú obojpohlavné a opeľované hmyzom. Plodom je 2-3 cm dlhá zelenkasto-hnedá malvica, často s červenkastým nádychom na strane obrátenej na slnko. Malvica môže byť jablkovitého alebo hruškovitého tvaru. Oskoruša sa v priemere dožíva dvesto rokov. V záhradách má značný estetický význam - na jeseň sa jej listy sfarbujú do žlta až bordova. Počas vegetácie zase zaujme svojím bielym plstnatým rubom listov pekne kontrastujúcim s ich tmavým lícom. Je to strom výborne znášajúci sucho a odolný voči chorobám. Najlepšie rastie na kyslých pôdach s rozsahom pH od 4,5 (veľmi kyslé) do 6,5 (mierne kyslé). Spoľahlivo odoláva mrazom v oblastiach s priemernou najnižšou teplotou do mínus 23 stupňov Celzia. (bez ohľadu na nadmorskú výšku).
Sorbus domestica, Malus sorbus, Cornus domestica 28,80 € 140-160 cm 10 1.0 l podrobnosti
 kusov
45. Oskoruša domáca Sossenheimer Riesen
Popis:
Veľkoplodá úrodná nemecká odroda skoro zabudnutého vzácneho ovocného stromu. Využívaná viac ako 1000 rokov ako hospodárska drevina poskytujúca nielen kvalitné drevo, ale aj liečivé plody. Ideálny je vlastný semenáč a nevyhovujúci je podpník dule, jarabiny vtáčej alebo hlohu. Po zakúpení stromčeka je veľmi dôležitý výber vhodného stanovišťa na plnom slnku. Prvé 2 roky potrebujú stromky zálievku, i keď je oskoruša odolná voči suchu.
Sorbus domestica Sossenheimer Riesen 74,00 € 30-60 cm, šírka 20-30 cm 5 2.0 l podrobnosti
 kusov
46. Ovsíkovec vždyzelený Saphirsprudel (Zafírové žriedlo)
Popis:
Ovsíkovec vždyzelený je veľmi elegantná, stálozelená, nižšia tráva. Má modro-striebristé, úzke a vzpriamené listy, ktoré si svoje sfarbenie zachovávajú aj v zime. Je veľmi odolná a nenáročná. V dospelosti tvorí husté, modré vzpriamené trsy vysoké 40-60 cm.
Helictotrichon sempervirens Saphirsprudel 8,00 € do 10 cm 17 0.2 l podrobnosti
Ovsíkovec vždyzelený Saphirsprudel (Zafírové žriedlo)  kusov
47. Pagaštan páviový
Popis:
Pôvodne rastie na vlhkých miestach brehov riek v juhovýchodnej časti Severnej Ameriky, kde rastie ako krík. V mestách zvyčajne rastie ako stredne vysoký strom s oválnou až okrúhlou, hustou a kompaktnou korunou. Dorastá do výšky asi 8 metrov a šírky 4 metre, zriedkavo aj viac. Kôra je tmavo sivá, hladká. Listy majú nádych do červena, priečne asi 15 cm a vajcovitý tvar, hlboké žilky a na jeseň skoro opadávajú. Kvitne v júni ružovo-červenými kvetmi, ktoré majú občas nádych do žlta. Stromu sa najviac darí v mierne vlhkej pôde, inak nemá na typ pôdy zvláštne požiadavky. Je citlivý na posypovú soľ, netoleruje tvrdý povrch (dlažbu). Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Mrazuvzdorný do -20,5 stupňa Celzia. Zle odoláva vetru. Užitočný pre včely (medonosný). Rastie ako jednokmeň alebo viackmeň. Pôvod: Juhovýchodná časť Severnej Ameriky.
Aesculus pavia 60,00 €  cm 5
Ďalšie veľkosti na objednávku
2.0 l podrobnosti
 kusov
48. Pekanový orech Fayette
Popis:
Vysoký, relatívne úzky strom, s naširoko sa rozkonárujúcimi konármi. Vo svojom prirodzenom prostredí dorastá do výšky až 50 m, ale šľachtené odrody dorastajú o niečo nižšie. Staršie stromy sú veľmi vzácne pre svoje tvrdé a odolné drevo ktoré sa používa na stolárske účely. Strom korení hlboko. Vyžaduje výživnú, vlhkú pôdu. Netoleruje povrch z dlažby. Mrazuvzdorný do - 23,3 stupňa Celzia. Rastie ako vysokokmeň. Pôvod: východná časť USA
Carya laciniosa Fayette 67,00 € 15-25 cm 5 1.0 l podrobnosti
 kusov
49. Pekanový orech Henry
Popis:
Vysoký, relatívne úzky strom, s naširoko sa rozkonárujúcimi konármi. Vo svojom prirodzenom prostredí dorastá do výšky až 50 m, ale šľachtené odrody dorastajú o niečo nižšie. Staršie stromy sú veľmi vzácne pre svoje tvrdé a odolné drevo ktoré sa používa na stolárske účely. Strom korení hlboko. Vyžaduje výživnú, vlhkú pôdu. Netoleruje povrch z dlažby. Mrazuvzdorný do - 23,3 stupňa Celzia. Rastie ako vysokokmeň. Pôvod: východná časť USA
Carya laciniosa Henry 67,00 € 15-25 cm 5 1.0 l podrobnosti
 kusov
50. Platan východný Minaret
Popis:
Kultivar Minaret objavili ako náhodný semenáč platana východného, odrody Digitata. Minaret tvorí husté, kompaktné, stĺpovité koruny s veľmi hustými konármi a rastie pomalšie ako pôvodný, prírodný druh. V dospelosti dorastá do výšky 8 až 12 metrov a do šírky 4-6 metrov. Znáša aj dláždenie priľahlých plôch - ciest a chodníkov. Odoláva tiež zimnému posypu soľou. Obľubuje slnečné polohy. Môžeme ho pestovať až po teplotné zóny s priemernou najnižšou teplotou do mínus 20 stupňov Celzia. Vďaka užšej korune ho výsadzame aj v úzkych uličkách a menších záhradách.
Platanus orientalis Minaret 48,00 € 200-250 cm, šírka 80-120 cm, výška kmienika 140-200 cm, obvod kmienika 9 cm 4 50.0 l podrobnosti
 kusov
51. Ríbezľa Jonkheer van Tets, červená kríková,
Popis:
Táto ríbezľa má veľké, tmavočervené bobule na dlhých strapcoch (11-13 bobúľ). Ich dužina je šťavnatá, tmavočervená, príjemne kyslastá a bobule dozrievajú súčasne koncom júla až v auguste. Rastie veľmi silne a je veľmi úrodná. Je samoopelivá a dobre odoláva chorobám. Je trochu citlivá na neskoré jarné mráziky, preto si vyžaduje skôr teplejšie polohy s výživnou pôdou.
Ribes rubrum Jonkheer van Tets 5,90 € 5,50 € 40-60 cm 5 1.0 l podrobnosti
Ríbezľa Jonkheer van Tets, červená kríková,  kusov
52. Ríbezľa ker Weisse Versailler (Biela Versailská)
Popis:
Odroda ríbezle s bledo-žltými plodmi na predĺžených strapcoch. Plody dozrievajú v priebehu júna a júla. Vyrastá do výšky až 1,5 metra a šírky 1 meter. Je plne mrazuvzdorná a najlepšie znáša slnko, alebo polotieň. Okrem iného je výborná na výrobu ríbezľového vína.
Ribes rubrum Weisse Versailler 12,00 € 40-60 cm 2 1.0 l podrobnosti
 kusov
53. Sliva japonská Friar (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Plody odrody Friar sú veľké, oválne, tmavofialové, so svetlo jantárovým odleskom. Dužina je ľahko odlučiteľná od kôstky. Plod má sladkú, šťavnatú chuť s mierne kyslastou šupkou. Pravidelne a bohato rodí. Strom má silný a vzpriamený rast.
Prunus domestica Friar 12,50 € 180-220 cm 4 2.0 l podrobnosti
Sliva japonská Friar (ringlóta, slivka)  kusov
54. Slivka JOFELA , podpník myrobalán
Popis:
Odroda je mrazuvzdorná a rezistentná voči šárke,. Samoopelivá. Plody sú podlhovasto oválne s pevnou dužinou, ktorá je aromatická. Plody sú stredné veľké 35-40g. Má ľahko oddeliteľnú dužinu od kôstky. Doba dozrievania je od polovice septembra až do októbra.
Prunus domestica ´JOFELA´ 19,00 € 100-140 cm 1 7.5 l podrobnosti
55. Slivka Stanley, podpník MRS-aligator voľnokoreň
Popis:
Stromy odrody Stanley rastú spočiatku silno, po nástupe do rodivosti stredne silno. Ich koruny sú guľovité, nenáročné na rez. Slivka Stanley kvitne stredne skoro, je samoopelivá a výborne opeľuje všetky súčasne kvitnúce odrody sliviek. Kvety má veľmi odolné voči nočným mrazom a dažďom, vynikajú vysokou produkciou nektáru a mimoriadne bohato ich navštevuje hmyz, čo má za následok bohatú rodivosť. Odroda Stanley rodí skoro, každý rok a mimoriadne bohato. V dreve je odolná voči mrazom, ako aj voči chorobám a škodcom. Jej vzácnou vlastnosťou je odolnosť voči vírusovej chorobe šárke. Plody sú veľké (priemerne 5,3cm dlhé a 3,9cm široké), podlhovasté. Ich šupka je modrá, niekedy červenkastá, dužina zelenožltá, šťavnatá, pomerne tuhá. Plody dobre znášajú prepravu a na trhu majú vďaka svojej veľkosti a chuti dobrý odbyt. Ľahko sa oberajú a sú vhodné aj na mechanizovaný zber. Kultivar Stanley je vhodný aj do chladnejších oblastí a exhalátového prostredia.
Prunus domestica Stanley 14,50 € 12,50 € 140-160 cm 7
Ďalšie veľkosti na objednávku
5.0 l podrobnosti
Slivka Stanley, podpník MRS-aligator voľnokoreň  kusov
56. Trvalky - rôzne druhy
Popis:
O dostupnosti trvaliek a druhov sa prosím informujte telefonicky alebo mailom. Ceny sú od 3,50 až po 7,-E - záleží od druhu a veľkosti rastlinky. Ponúkame napr: Echinace Flox Stračia nôžka Delfínium Rudbekia Zvončeky Galiardia Klinčeky Pivónie Astrantie Krásno očká A iné
7,00 € 4,50 €  cm 32 5.0 l podrobnosti
 kusov
57. Vavrínovec lekársky Genolia, koreňový bal
Popis:
Ide o úhľadne rastúcu, stĺpovitú odrodu vavrínovca. Listy sú štíhle, pretiahnuto vajcovité, majú stredne až tmavo zelenú farbu, nápadnú žilnatinu a sú lesklé. Rastie vzpriamene a vcelku rýchlo do pekného tvaru a bohato sa vetví aj bez strihania, čím sa stáva ideálnou rastlinou pre živé ploty. Kvitne apríl-máj bielymi voňavími kvetmi. Ročné prírastky sú okolo 25 až 30 cm a ideálna výsadby je 60-80cm. Dorastá do výšky 2-3m. Vavrínovec lekársky Genolia je plne mrazuvzdorný do cca -23 °C.
Prunus laurocerasus Genolia 37,00 € 60-80 cm 1 15.0 l podrobnosti
58. Vinič stolový Besy voľnokoenné
Popis:
Táto veľmi skorá odroda je bezsemenná. Jej stredne veľké, bielo-žlté bobule dozrievajú už koncom júla alebo začiatkom augusta. Rastie bujne a má dlhé výrazné strapce. Bobule sú veľmi sladké, šťavnaté a chutné. Túto odrodu odporúčame do chránených polôh alebo nižších nadmorských výšok. Besy rodí pravidelne a spoľahlivo.
Vitis vinifera Besy 5,00 € 20-30 cm 20 3.0 l podrobnosti
 kusov
59. Vinič stolový Bulgar, voľný koreň
Popis:
rezistentná žltá odroda muškátovej chuti, dozrieva v polovici augusta
Vitis vinifera 12,00 € 5,00 € 25-35 cm 15 5.0 l podrobnosti
 kusov
60. Vinič stolový Chrupka červená
Popis:
Chrupka červená je skorá odroda stolového viniča s ružovým, stredne veľkým strapcom. Dozrieva v polovici septembra. Tvorí stredne veľké, guľaté bobule. Je vhodná aj do vyšších polôh.
Vitis vinifera Chrupka červená 8,20 € 80-170 cm 7 3.0 l podrobnosti
 kusov
61. Vinič stolový Dačnyj
Popis:
Dačnyj je modrá odroda viniča zrejúca koncom septembra. Vyznačuje sa dobrou úrodnosťou. Tvorí stredne veľké až veľké strapce. Bobule má oválne s pevnou šupkou. Nevyžaduje častý postrek.
Vitis vinifera Dačnyj 8,20 € 150-170 cm 1 3.0 l podrobnosti
62. Vinič stolový Iršai Oliver, voľnokorenný
Popis:
Skorá odroda, ktorá dozrieva koncom augusta. Výborná aj na výrobu vína. Na stanovište nenáročná, dobre znáša mrazy a sucho. Strapce má stredne veľké – 150g. Bobule sú guľaté, zlato-žlté, chrumkavé, šťavnaté, veľmi príjemnej muškátovej chuti.
Vitis vinifera Irsai Oliver 5,00 € 25-45 cm 10 1.0 l podrobnosti
 kusov
63. Vinič stolový Jalovenskij
Popis:
Jalovenskij je rezistentná odroda stolového viniča, so zelenkavo-žltým strapcom. Bobule má veľké, oválne až špicaté. Dozrieva koncom septembra. Odroda je úrodná a spoľahlivá.
Vitis vinifera Jalovenskij 8,20 € 130-150 cm 1 3.0 l podrobnosti
64. Vinič stolový Kišmiš Moldavský - Voľnokorenný
Popis:
Kišmiš Moldavský je atraktívna odroda cenená najmä pre jej bezsemennosť a chutné chrumkavé hrozno. Tvorí veľké, fialové, krídlaté strapce zrejúce približne v polovici septembra. Bobule má stredne veľké až veľké, guľaté a úplne bez semien.
Vitis vinifera Kišmiš Moldavský 5,00 € 50-100 cm 20 3.0 l podrobnosti
 kusov
65. Vinič stolový NO-8 - voľnokorenný
Popis:
Táto odroda je rezistentná, teda odolná voči chorobám. Tvorí veľké strapce s veľkými, oválnymi, bielymi bobuľami s ružovým líčkom na slnečnej strane. Rodí stredne skoro a dozrieva v polovici septembra.
Vitis vinifera NO-8 5,00 € 15-20 cm 10 3.0 l podrobnosti
 kusov
66. Vinič stolový Otelo (Othello, Othelo, Otello) voľnokorenný
Popis:
Modrá odroda Otelo tvorí stredne veľké strapce. Bobule má stredne veľké až veľké, tmavomodrej farby, veľmi šťavnaté, charakteristickej chuti. Dozrievajú koncom septembra až začiatkom októbra. Strapce je možné ponechať na kroch až do prvých mrazov, čím sa chuť hrozna ešte zvýrazní. Táto odroda je odolná voči chorobám aj mrazu. Je úplne rezistentná voči chorobám, preto nepotrebuje žiadnu chemickú ochranu. Okrem stolového hrozna je vhodná aj na výrobu vína. Konzumácia hrozna zvyšuje obranyschopnosť organizmu a zabezpečuje do tela prísun vitamínov A a B.
Vitis vinifera Otelo ((Othello, Othelo, Otello) 5,00 € 15-30 cm 15 3.0 l podrobnosti
 kusov
67. Vinič stolový Prim
Popis:
Prim je žltá, veľkoplodá odroda viniča, dozrievajúca v polovici augusta. Odroda veľmi pekného vzhľadu, má krásne žlté až zlatisté strapce. Hrozno je sladké, s veľmi príjemnou muškátovou arómou. Jedna z najodolnejších stolových odrôd voči mrazom a hubovým, chorobám.
Vitis vinifera Prim 8,20 € 100-120 cm 1 3.0 l podrobnosti
68. Višňa Campanello, stĺpovitá
Popis:
´Campanello´je stĺpovitá višňa. Je samoopelivá. Vhodná pre pestovanie v nádobách aj v malej záhrade. Skoro nastupuje do rodivosti. Štíhly vzrast, max 3 m, šírka max 50 cm. Kvitne v apríli a máji. Plody sú stredne veľké, červené. Dužina je šťavnatá, sladkokyslá. Dozrieva v júli. Je plne mrazuvzdorná. Vyžaduje slnko až polotieň, strednú zálievku, stredne ťažkú, piesočnato-hlinitú až hlinitú pôdu. Rastie stredne rýchlo.
Prunus Campanello 21,00 € 100-180 cm, šírka 60-80 cm 7 5.0 l podrobnosti
 kusov
69. Višňa kráľovná Hortenzia
Popis:
Tradičná francúzska odroda. Je cudzoopelivá, preto je dobré vysádzať ju v blízkosti iných odrôd. Plody sú vhodné na priamy konzum aj na spracovanie. Sú stredne veľké, červeno-žltej farby, sladkej chuti. Dozrievajú v polovici júla. Rodí pravidelne.
Prunus cerasus 14,40 € 80-110 cm 10 1.0 l podrobnosti
 kusov
70. Zemolez kamčatský Zojka
Popis:
Na rozdiel od čučoriedok nevyžaduje kyslý substrát. Odolnosť proti mrazu je vysoká, chorobami ani škodcami netrpí.Plody sú vhodné na priamy konzum aj na ďalšie spracovanie ako mrazenie,zaváranie, výroba džemov a marmelád. Je odolný voči mrazu do -35 až -40°C, výška až 2m. Vyhovuje mu slnko alebo polotieň, je nenáročný na pôdu.
Lonicera kamtschatica Zojka 9,30 € 60-80 cm, šírka 40-50 cm 12 5.0 l podrobnosti
 kusov
71.
Popis:
0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
72.
Popis:
0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
73.
Popis:
0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
74. Ambrovník styraxový 'Paarl'
Popis:
Liquidambar styr. 'Paarl' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
75. Ambrovník styraxový 'Palo Alto'
Popis:
Liquidambar styraciflua 'Palo Alto' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
76. Arónia čierna Amit
Popis:
Arónia čierna Amit je neskorá odroda. Má jedlé bobule tmavomodrej až čiernej farby. Plody sú veľké, v strapcoch. Bobule majú silnú vôňu a sladkokyslú chuť. Tieto arónie dozrievajú koncom augusta, začiatkom septembra. Sú vhodné na priamu spotrebu, ale aj na ďalšie spracovanie. Tento ker dorastá do výšky 2-3 m. Na jar má biele kvety a listy sa na jeseň sfarbujú do červených odtieňov. Pestovanie: Jarabina nie je náročná na pôdu, znáša znečistené ovzdušie a dobre znáša sucho. Uprednostňuje plné slnko alebo polotieň. Ideálny je polotieň a vlhká pôda. Je odolná.
Aronia mitschurini 'Amit' 12,00 € 50-70 cm informujte sa prosím 1.5 l podrobnosti
77. Borovica ostitá
Popis:
Domovinou borovice ostitej sú Spojené štáty americké. Žije v Skalistých horách v štáte Colorado a v severnej časti štátu Nové Mexiko. Borovica ostitá je stredne veľký strom dorastajúci do výšky 5-15 metrov a priemer jej kmeňa môže dosiahnuť až 1,5 metra. Má tmavozelené až modrozelené ihličie a sivo-hnedú tenkú kôru, ktorá je na základni kmeňa šupinatá. Ihličie rastie vo zväzkoch po päť kusov a je dlhé 2,5 až 4 centimetre. Zvyčajne má iba jeden živičný kanálik (zriedkavo dva). Tento kanálik je často prerušený, čo vedie ku vzniku veľmi charakteristických drobných, bielych fliačikov živice objavujúcich sa na ihličí. Trochu pripomínajú ľudské lupiny a sú pre borovicu ostitú typické. Žiadna iná borovica ich nemá, aj keď niekedy infekcie štítničkami vyzerajú na prvý pohľad podobne. Borovica ostitá tvorí oválne valcovité šišky dlhé 5-10 a široké 3-4 centimetre (pokiaľ sú ešte uzavreté). Najprv sú purpurové a po približne 16 mesiacoch dozrievajú na žlté až žltohnedé. Majú početné, jemné šupinky a každá z nich má kefkovitý tŕň dlhý približne 4-8 milimetrov. Borovica ostitá je dlhoveký strom, aj keď nedosahuje dĺžku života borovice dlhovekej (Pinus longaeva). U najstaršej borovice ostitej rastúcej vysoko na Black Mountain v štáte Colorado našli 2435 letokruhov. Väčšina borovíc ostitých sa však nedožíva dlhšie než 1500 rokov. Borovica ostitá je veľmi atraktívny, pomaly rastúci strom pre malé záhrady, najmä v chladnejších klimatických podmienkach. Rastie na pôdach s rozsahom pH od 6,1 (mierne kyslých) až po 7,8 (mierne alkalické). https://www.youtube.com/watch?v=-A0KsKXGlfk
Pinus aristata 190,00 € 80-90 cm, šírka 110-120 cm informujte sa prosím 50.0 l podrobnosti
Borovica ostitá
78. Brest 'Clusius'
Popis:
Ulmus 'Clusius' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
79. Brest 'Dodoens'
Popis:
Ulmus 'Dodoens' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
80. Brest 'Homestead'
Popis:
Ulmus 'Homestead' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
81. Brest 'Lobel'
Popis:
Ulmus 'Lobel' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
82. Brest 'Plantijn'
Popis:
Ulmus 'Plantijn' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
83. Brest glabra
Popis:
Ulmus glabra 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
84. Brest laevis
Popis:
Ulmus laevis 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
85. Brestovec južný
Popis:
výšky až 20 m (zvyčajne 10-15 metrov). Kôra je sivá a hladká, časom sa po malých kúskoch odlupuje. Kvitne v apríli až máji, nenápadnými súkvetiami, po ktorých nasledujú sladké, bobuľovité plody, ktoré majú červenú až takmer čiernu farbu. Nie veľmi dobre znáša znečistenie vzduchu. Mladé výhonky sú náchylné na poškodenie mrazom. Obľubuje dobre priepustnú pôdu, dobre znáša sucho. Toleruje zadláždenie. Odolný mrazom až do -20,5 stupňa Celzia. Strom je užitočný pre včely (medonosný). Vhodný na výsadbu námestí, bulvárov a priemyselných oblastí. Rastie v podobe vysokokmeňa alebo viackmeňa. Pôvod: Južná Európa, Severná a Západná Afrika
Celtis australis 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
86. Breza biela, plsnatá
Popis:
Breza biela, po staršom plsnatá je opadavý strom. Vyžaduje pravidelné zalievanie a má príemerné požiadavky na vlahu, nemala by sa prepolievať. Vyhovuje jej slnečné stanovište. Dobre znáša výkyvy teplôt. Je zaujímavá svojím jesenným sfarbením. V ideálnych podmienkach dorastá do výšky 9 metrov a šírky 4,7 metra. Je mrazuvzdorná až do – 45,5 stupňa Celzia. Pôvodne rozšírená vo veľkej časti Európy a Ázie. Na Slovensku rastie hlavne vo vyšších polohách (od 700 do 1700 m n.m.) väčšinou v pásme kosodreviny, v nižších polohách sa vyskytuje na močariskách a rašeliniskách.
Betula pubescens 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
87. Breza čierna
Popis:
Stredne vysoký strom s previsnutými konármi. Prirodzene rastie ako viackmeň, kultivar ako jednokmeň. V mladosti je jeho kmeň žlto-hnedý, neskôr hnedo-červený až úplne čierny. Kôra sa značne odlupuje a stáča. Listy sú lesklé a tmavo-zelené, na jeseň sa sfarbujú do žlta. Pôvodne rastie vo vlhkej pôde, ale tiež v suchších oblastiach. Strom korení plytko a v ideálnych podmienkach dorastá do výšky 10-15 metrov. Rastie rýchlo. Kvitne žlto-zelenými kvetmi v polovici apríla. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Vyhovuje mu vlhká pôda bez ílu, dobre znáša krátkodobé zaplavenie, s vysokým pH. Toleruje čiastočný povrch z dlažby. Mrazuvzdorný až do – 34,4 stupňa Celzia. Veľmi dobre odoláva silnému vetru. Užitočný pre motýle. Vhodný na výsadbu alejí, bulvárov, kontajnerov a strešných záhrad. Rastie ako jednokmeň a viackmeň. Pôvod: východná a juhovýchodná časť USA.
Betula nigra 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
88. Breza čierna 'Summer Cascade'
Popis:
Dorastá do výšky 6 metrov.
Betula nigra 'Summer Cascade' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
89. Breza papierová
Popis:
Borovica papierová dorastá v ideálnych podmienkach do výšky 12 metrov a šírky 9-12 metrov. Vyžaduje slnečné stanovište až polotieň a vlhkú pôdu, ktorá by medzi jednotlivým zalievaním nemala preschnúť. Je mrazuvzdorná až do – 42,7 stupňa Celzia. Jej semená a všetky časti sú pri požití toxické. Narábanie s ňou môže spôsobiť podráždenie kože alebo alergickú reakciu. Peľ môže byť rovnako vyvolať alergickú reakciu. Kvitne uprostred jari.
Betula papyrifera 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
90. Breza previsnutá 'Zwitsers Glorie'
Popis:
Stredne vysoko rastúci strom s korunou v tvare úzkej pyramídy. Mladé vetvičky majú tmavohnedú farbu, staršie sú biele až sivo-biele. Kôra sa jemne odlupuje. Lesklé, svetlo-zelené listy sa na jeseň sfarbujú do odtieňov žltej. Vďaka svojmu úzkemu vzrastu je strom vhodný na výsadbu ulíc, alejí a tiež do záhrad. Rastie rýchlo a v ideálnych podmienkach dorastá do výšky 10-15 metrov. Kvitne v apríli žlto-zelenými kvetmi. Strom zvyčajne nie je toxícký pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Nemá špeciálne požiadavky na pôdu, dobre toleruje sucho. Toleruje aj čiastočný povrch z dlažby. Mrazuvzdorný až do – 45,5 stupňa Celzia. Veľmi dobre odoláva vetru. Užitočný pre motýle. Vhodný na výsadbu alejí, bulvárov, kontajnerov a strešných záhrad. Rastie ako jednokmeň, obrastený strom a viackmeň. Pôvod: Boomkwekerij J. van Roessel, Moergestel, Holandsko, 1994
Betula pendula 'Zwitsers Glorie' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
91. Breza previsnutá ´Crispa´
Popis:
Breza previsnutá ´Crispa´ je opadavý strom s okrúhlou až vajcovitou korunou, a s diagonálne dohora rastúcimi konármi s previsnutými vetvami. Má bielu kôru, ktorá sa jemne odlupuje. Na jeseň sa jej listy sfarbujú do žlto-hneda. Vyžaduje pravidelnú zálievku, ale znesie aj sucho. Korení plytko. V ideálnych podmienkach dorastá do výšky 10-15 metrov. Kvitne už v marci žlto-zelenými kvetmi. Strom zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Nároky na pôdu: hlinitá, vápenatá, nie veľmi výživná, piesčitá pôda s prímesou rašeliny (kyslá). Netoleruje povrch z dlažby. Mrazuvzdorná až do – 45,5 stupňa Celzia. Dobre odoláva silnému vetru. Užitočná pre motýle. Vhodná na výsadbu alejí a bulvárov. Rastie ako jednokmeň a viackmeň.
Betula pendula ´Crispa´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
92. Broskyňa Early Redhaven, na podpníku GF677, voľnokorenná
Popis:
Široká koruna, veľké plody podlhovastého až guľovitého tvaru, oranžové s červeným líčkom. Dozrievajú v júli, 14 dní pred odrodou Redhaven. Odroda je odolná voči mrazom a menej citlivá na múčnatku. Podpník je silne rastúci, nenáročný na pôdu, znáša dobre aj ťažšie zásadité pôdy.
Prunus persica Early Redhaven 36,00 € 10,60 € 190-210 cm informujte sa prosím 0.5 l podrobnosti
Broskyňa Early Redhaven, na podpníku GF677, voľnokorenná
93. Broskyňa Spring Gold (Springgold, Jarné zlato)
Popis:
Veľmi skorá odroda. Dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Napriek tomu má žltá dužina jej plodov veľmi dobrú chuť a konzistenciu.
Prunus persica Springgold 28,80 € 200-250 cm, šírka 60-80 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
Broskyňa Spring Gold (Springgold, Jarné zlato)
94. Buk lesný purpuera, purpurovo-červený
Popis:
Fagus sylvatica purpurea 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
95. Buk lesný´Dawyck´
Popis:
Fagus sylvatica (silvatica) ´Dawyck´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
96. Cedrát (Citrus) Budhova ruka
Popis:
Citrus Buddhova ruka je atraktívnou drevinou, obľúbenou najmä pre svoju okrasnú funkciu. Pôvodne sa tento citrus vyskytoval v južnej Ázii, kde sa doteraz teší veľkej obľube. Má pútavé sýto žlté plody vyrastajúce v tvare ruky. Preferujú sa plody, kde je ruka zatvorená, pretože symbolizuje modlitbu. Používajú sa aj do alkoholických nápojov, dezertov a taktiež sa konzumujú ako kandizované ovocie. Medzi májom a septembrom kvitne krásnymi bielymi kvetmi s prenikavou arómou, vďaka ktorej sú často používané na prevoňanie miestností, či oblečenia. V dospelosti dorastá vo výšky 3-5 metrov, pričom ročne vyrastie cca o 50-80 cm.
Citrus medica var. sarcodactylis (Digitata) 69,00 € 54,00 € 80-120cm, na kmieniku 20-30cm s obvodom 7-8cm, šírka korunky 20-30 cm informujte sa prosím 20.0 l podrobnosti
Cedrát (Citrus) Budhova ruka
97. Cypruštek hrachonosný Filifera Nana
Popis:
Veľmi odolný a nenáročný kultivar. Tvorí tenké previsnuté, niťovité konáriky. Je to trpasličí kultivar, ktorý v dospelosti, po 10-20 rokoch rastu dorastá do výšky približne 1,5 metra a šírky okolo 2 metrov. Dobre odoláva zimným mrazom a letnému horúcemu slnku a dobre rastie aj na menej výživných pôdach na priamom slnku alebo v polotieni.
Chamaecyparis pisifera Filifera Nana 16,00 € 50-70 cm, šírka 60-70 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
Cypruštek hrachonosný Filifera Nana
98. Čerešňa 'Early Rivers'
Popis:
Prunus a. 'Early Rivers' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
99. Čerešňa 'Hedelf. Riesenkirsche'
Popis:
Prunus a. 'Hedelf. Riesenkirsche' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
100. Čerešňa 'Merchant'
Popis:
Prunus a. 'Merchant' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
101. Čerešňa 'Okame'
Popis:
Prunus 'Okame' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
102. Čerešňa 'Pandora'
Popis:
Prunus 'Pandora' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
103. Čerešňa 'Snow Fountains'
Popis:
Prunus 'Snow Fountains' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
104. Čerešňa 'Spire'
Popis:
Prunus 'Spire' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
105. Čerešňa 'Udense Spaanse'
Popis:
Prunus a. 'Udense Spaanse' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
106. Čerešňa 'Umineko'
Popis:
Prunus 'Umineko' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
107. Čerešňa 'Varikse Zwarte'
Popis:
Prunus a. 'Varikse Zwarte' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
108. Čerešňa Macckova 'Amber Beauty'
Popis:
Prunus maackii 'Amber Beauty' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
109. Čerešňa Nemecká rýchlica, na podpníku mahalebka
Popis:
Jedna z najskorších odrôd, dozrieva už v prvom čerešňovom týždni.
Prunus avium 16,00 € hrotiaky, 140-200 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
110. Čerešňa pílkatá 'Pink Perfection'
Popis:
Prunus serrulata 'Pink Perfection' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
111. Čerešňa pílkatá 'Taihaku'
Popis:
Prunus serrulata 'Taihaku' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
112. Čerešňa pílkatá 'Ukon'
Popis:
6-8 metrov
Prunus serrulata 'Ukon' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
113. Čerešňa Sargentova 'Charles Sargent'
Popis:
Prunus sargentii 'Charles Sargent' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
114. Čerešňa schmittii
Popis:
Prunus schmittii 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
115. Čerešňa tibetská
Popis:
Prunus serrula 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
116. Čerešňa yedoensis
Popis:
Prunus yedoensis 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
117. Čremcha strapcovitá 'Tiefurt'
Popis:
Prunus padus 'Tiefurt' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
118. Čučoriedka kanadská Meader
Popis:
Stredne skorá čučoriedka vyznačujúca sa bohatými úrodami a veľkými plodmi. Odroda ´MEADER´ tvorí vzpriamený kompaktný ker s pevnými výhonmi, dorastajúce do výšky 1,8 m. Plody sú veľké, chutné, svetlomodrej farby so slabším voskovým nádychom. Plody dozrievajú začiatkom augusta. Je ideálna na priamu konzumáciu, ale aj na ďalšie spracovanie. Väčšina plodov dozrieva naraz, preto je vhodná aj na mechanizovaný zber. Čučoriedky vyžadujú kyslú vzdušnú dostatočne vlhkú pôdu, ale zároveň dobre priepustnú. Optimálne podmienky im zabezpečíme, ak pôdu pri výsadbe zmiešame s kôrou alebo ihličím a substrátom určeným pre kyslomilné rastliny. Tým dosiahneme to, že pôda bude mať optimálne pH 3,5 - 4,5 a zároveň bude ľahká, vzdušná a priepustná. Rastliny odporúčame pri výsadbe obsypať mulčovacou kôrou, aby sme zabránili nadmernému vysychaniu pôdy a rastu buriny. Dlhodobé nadmerné sucho môže spôsobiť zmenšovanie plodov. Čučoriedky obľubujú slnečné stanovisko, chránené proti vetru. Sú síce samoopelivé, ale pre lepšiu úrodnosť sa odporúča vysádzať vedľa seba aspoň 2 rastliny rôzneho druhu. Dostatočne mrazuvzdorná, vhodná do okrajových, chladnejších polôh Slovenska s kratším vegetačným obdobím.
Vaccinium corymbosum Meader 8,00 € 55-65 cm, šírka 30-40 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
119. Čučoriedka kanadská Toro
Popis:
Čučoriedka ´TORO´ je stredne skorá odroda s veľmi veľkými chutnými a aromatickými plodmi zhromaždenými vo veľkých strapcoch. Dozrievajú na prelome júla a augusta a sú vhodné na priamy konzum i ďalšie spracovanie. Bobule zostávajú na rastline dlho bez opadnutia, dobre znášajú transport. Odroda ´TORO´ je veľmi perspektívna, vyznačujúca sa mimoriadnou úrodnosťou a mrazu-odolnosťou. Vznikla krížením odrôd Earliblue a Ivanhoe
Vaccinium corymbosum Toro 8,00 € 40-50 cm, šírka 20-30 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
120. Drieň obyčajný Julius, jedlý, kontajner P9
Popis:
Odroda Juliusz rastie rýchlo a tvorí široké koruny. Plody začínajú dozrievať koncom augusta. Ich priemerná hmotnosť je 2,7 gramu a obsah cukru dosahuje až 10%. Spomedzi poľských odrôd má najvyšší podiel dužiny na celom objeme plodu. Preto je najvhodnejšia na výrobu džemov, štiav a na zaváranie. Plody dozrievajú v období kratšom než 1 mesiac. Samotný ker rastie bujne a nestrihaný dorastá do výšky a šírky 5x5 metrov. Aj vo vyššom veku intenzívne rodí. Registrovaná odroda Juliusz je chránená autorským právom jej šľachtiteľa. Je preto možné množiť ju len na základe licencie. Drieň obyčajný je opadavý, bohato rozkonárený, mrazuvzdorný hustý ker alebo nízky strom s tmavozelenými listami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do červenkasto-purpurova. Začiatkom jari, pred pučaním listov, vytvára malé žlté kvety. Dorastá do výšky a šírky približne 3-5 metrov.
Cornus mas Juliusz 23,00 € 100-120 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
121. Dub balkánsky
Popis:
Quercus frainetto 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
122. Dub močiarny Green Pillar (Zelený pilier)
Popis:
Odroda dubu močiarneho Green Pillar je úzko stĺpovitý strom vhodný aj do menších záhrad a do úzkych ulíc. V optimálnych podmienkach rastie rýchlosťou až 150 cm ročne, preto sa výborne hodí na rýchle vytvorenie optickej a hlukovej bariéry medzi domami alebo na odizolovanie pozemku od cesty. Uplatnenie nájde aj pri výsadbe elegantných, dlhovekých stromoradí a to aj na chudobných a / alebo častejšie podmočených pôdach. Nehodí sa do príliš suchých pôd. Jeho odolnosť voči pôdam s nedostatkom kyslíka (napr. dlhšie podmočeným) je stredná. V dospelosti (asi po 30 rokoch rastu) dorastá do výšky 14-16m a do šírky približne 3m. Jeho konáre rastú priamo a rovno nahor a sú veľmi husté bez potreby akéhokoľvek tvarovania. Táto odroda sa do stromoradí vysádza najmä v Spojených štátoch a je chránená americkým patentom USA-PP#9093. Dub močiarny má veľmi elegantne vykrajované obláčikovité listy zrejme s najvýraznejšími vlnovkami spomedzi všetkých dubov. Tieto krásne listy sa navyše začiatkom jesene sfarbujú do nádherných ohnivočervených odtieňov. Najlepšie sa mu darí na priamom slnku v neustále vlhkých až mokrých pôdach, ale dokáže sa prispôsobiť aj suchým pôdam. Vyžaduje si však pôdy s kyslým pH 4,5 a 6,5. Duby močiarne majú veľmi husté konáre už v mladom veku. Listy majú stredne- až tmavozelené, stojace striedavo, oválneho tvaru a dlhé asi 12 cm. Ich jesenná farba je zvyčajne príťažlivá červenohnedá až červenožltá, niekedy aj vynikajúca karmínová. Dub močiarny dobre znáša podmienky v mestách, teda horúčavu, znečistenie a málo úrodnú pôdu, nie však prílišné sucho.
Quercus palustris Green Pillar 216,00 € 75,00 € 480-520 cm, na kmieniku 100 cm s obvodom 7-9 cm, šírka 40-60 cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
45.0 l podrobnosti
Dub močiarny Green Pillar (Zelený pilier)
123. Dula podlhovastá 'Leskovacka'
Popis:
Cydonia oblonga 'Leskovacka' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
124. Dula podlhovastá 'Ludovic'
Popis:
Cydonia oblonga 'Ludovic' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
125. Dula podlhovastá 'Rea's Mammoth'
Popis:
Cydonia oblonga 'Rea's Mammoth' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
126. Egreš stromkový Spinefree - beztŕnny červený, rezistentný - voľnokoreň
Popis:
Beztŕňový biely egreš výbornej chuti. Je nenáročný a odolný voči americkej múčnatke. Štepený na podpník ríbezľa zlatá (meruzalka).
Grossularia albus Spinefree 9,00 € výška kmienika 60 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
127. Exkluzívne záhradné hrable - nerezová oceľ s rukoväťou z jaseňového dreva
Popis:
Tieto ručne kované hrable najvyššej kvality z nerezovej ocele s drevenou rukoväťou sú nádherným nástrojom pre prácu vo Vašej záhrade, ako aj vhodným darčekom pre skutočných milovníkov prírody. Výber použitého materiálu a ich profesionálne spracovanie zaručuje ich dlhú životnosť, ktorá presahuje niekoľko ľudských generácií. Kvalita ich umelecko-remeselného spracovania prináša roky potešenia zo záhradných prác.
55,50 € 170 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
Exkluzívne záhradné hrable - nerezová oceľ s rukoväťou z jaseňového dreva
128. Ginko biloba 'Denise'
Popis:
Ginkgo biloba 'Denise' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
129. Ginko biloba Blagon
Popis:
Ginkgo biloba Blagon 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
130. Gledíčia 'Skyline'
Popis:
Gleditsia triac. 'Skyline' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
131. Gledíčia (bez tŕňov)
Popis:
Gleditsia triacanthos inermis 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
132. Hamamel mäkký
Popis:
Hamamelis mollis 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
133. Hloh 'Toba'
Popis:
Crataegus mordenensis 'Toba' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
134. Hloh jednosemenný 'Stricta
Popis:
Crataegus monogyna 'Stricta 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
135. Hloh Lavallov
Popis:
Hloh Lavallov je nižší strom, dorastajúci do výšky 7 m. Koruna je nepravidelne okrúhla a hustá vďaka tmavozeleným listom. Listy sú matné a na dotyk kožovité. Na jar majú mladé lístočky červený nádych. Viditeľné sú aj tŕne, dlhé 4 cm. Biele kvety sa objavujú v máji až júni. Po nich nasledujú oranžové plody, veľké 1,5 až 1,8 cm, ktoré sa na strome udržia celú zimu. Hloh Lavallov upúta na záhrade predovšetkým na jar (v máji), keď na pozadí lesklých zelených listov kvitne nabielo. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Darí sa mu v hlinitej pôde. Netoleruje povrch z dlažby. Mrazuvzdorný do – 28,8 stupňa Celzia. Dobre odoláva silnému vetru. Užitočný pre včely (medonosný) a motýle. Hodí sa na výsadbu alejí, bulvárov, úzkych ulíc, kontajnerov, strešných záhrad, priemyselných oblastí, malých záhrad a patio záhrad. Rastie ako jedno a viackmeň.
Crataegus lavalleei 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
136. Hloh Lavallov 'Carrierei'
Popis:
Crataegus lavalleei 'Carrierei' 35,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
7.5 l podrobnosti
137. Hloh slivoňolistý 'Splendens'
Popis:
Crataegus persimilis 'Splendens' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
138. Hlohyňa šarlátová - na palmete, stena
Popis:
Stálozelený, hustý ker pravidelného okrúhleho vzrastu, pestovaný pre svoje husté súkvetia drobných bielych kvetov a množstvo výrazne sfarbených drobných guľovitých plodov, ktoré obklopujú mladé konáre po celej dĺžke. Objavujú sa v lete, vyfarbujú na jeseň a vydržia, pokým ich v zime neskonzumujú vtáci. Hlohyňa sa preto hodí do záhrad, kde radi uvítame a v zime pomôžeme drobným spevavcom. Je to úplne mrazuvzdorný, veľmi odolný, husto rozkonárený súmerný ker s oválnymi tmavozelenými listami. Výborne sa hodí na výsadbu nepreniknuteľných živých plotov, ktoré si v zime zachovávajú listy. Na konároch tvorí ostré pichliače, preto je značne odolný aj voči vandalizmu. Na pôdu nemá mimoriadne nároky. Dobre znáša strih a dá sa ľahko tvarovať. Môžeme ju pekne vyviazať a tvarovať aj na mriežku pri stene. Dobre rastie aj na tienistých a vetru vystavených miestach. Dorastá do výšky a šírky asi 4m. TIETO RASTLINKY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Pyracantha coccinea 240,00 € 140-160 cm, šírka 100-115 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
Hlohyňa šarlátová - na palmete, stena
139. Hrabovec hrabolistý
Popis:
Ostrya carpinifolia 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
140. Hruška 'Beurré Hardy'
Popis:
Pyrus c. 'Beurré Hardy' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
141. Hruška 'Bloedpeer'
Popis:
Pyrus c. 'Bloedpeer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
142. Hruška 'Bonne Louise d'Avranches'
Popis:
Pyrus c. 'Bonne Louise d'Avranches' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
143. Hruška 'Charneux'
Popis:
Pyrus c. 'Charneux' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
144. Hruška 'Clapp's Favourite'
Popis:
Pyrus c. 'Clapp's Favourite' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
145. Hruška 'Comtesse de Paris'
Popis:
Pyrus c. 'Comtesse de Paris' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
146. Hruška 'Doyenné du Comice'
Popis:
Pyrus c. 'Doyenné du Comice' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
147. Hruška 'Gieser Wildeman'
Popis:
Pyrus c. 'Gieser Wildeman' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
148. Hruška 'Jut'
Popis:
Pyrus c. 'Jut' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
149. Hruška 'Kleipeer'
Popis:
Pyrus c. 'Kleipeer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
150. Hruška 'Kruidenierspeer'
Popis:
Pyrus c. 'Kruidenierspeer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
151. Hruška 'Noordholl. Suikerpeer'
Popis:
Pyrus c. 'Noordholl. Suikerpeer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
152. Hruška 'Pastoorpeer'
Popis:
Pyrus c. 'Pastoorpeer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
153. Hruška 'Saint Rémy'
Popis:
Pyrus c. 'Saint Rémy' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
154. Hruška 'Verdi'
Popis:
Pyrus c. 'Verdi' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
155. Hruška 'Winterrietpeer'
Popis:
Pyrus c. 'Winterrietpeer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
156. Hruška 'Zoete Brederode'
Popis:
Pyrus c. 'Zoete Brederode' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
157. Hruška ázijská 'Kosui'
Popis:
Pyrus pyrifolia 'Kosui' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
158. Hruška ázijská 'Tama'
Popis:
Pyrus pyrifolia 'Tama' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
159. Hruška obyčajná
Popis:
Pyrus communis 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
160. Hruška obyčajná 'Beech Hill'
Popis:
Pyrus communis 'Beech Hill' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
161. Hruška okrasná 'Capitol'
Popis:
Pyrus calleryana 'Capitol' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
162. Hruška stĺpovitá Obelisk
Popis:
Pyrus communis Obelisk 49,00 € 45,00 € 90-140 cm, šírka 10-20 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
163. Hruška vŕbolistá
Popis:
Pyrus salicifolia 1422,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
70.0 l podrobnosti
164. Hyacint Mixed (mix farieb)
Popis:
Cibuľky, rôzne farby: ružovo-červený biely fialovo-biely žltý
Hyacinthus 2,60 € 0,80 €  cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
Hyacint Mixed (mix farieb)
165. Idesia polycarpa
Popis:
Idesia polycarpa 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
166. Jabloň 'Directeur Moerlands'
Popis:
Malus 'Directeur Moerlands' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
167. Jabloň 'John Downie'
Popis:
Malus 'John Downie' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
168. Jabloň 'Mokum'
Popis:
Malus 'Mokum' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
169. Jabloň 'Professor Sprenger'
Popis:
Malus 'Professor Sprenger' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
170. Jabloň 'Red Sentinel'
Popis:
Malus 'Red Sentinel' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
171. Jabloň Ametyst v črepníku
Popis:
Letná rezistentná odroda, červenožltá dužina, chutná, veľmi odolná, rodí v druhej polovici augusta. Odroda šťavnatá, chutná.
Malus domestica Ametyst 22,00 € 100-135 cm informujte sa prosím 7.5 l podrobnosti
172. Jabloň Astrachán MM106 stará letná červená odroda
Popis:
Stará letná odroda, mrazuvzdorná.
25,50 € 130-165 cm, šírka 40-50 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
173. Jabloň domáca 'Beauty of Bath'
Popis:
Malus d. 'Beauty of Bath' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
174. Jabloň domáca 'Benoni'
Popis:
Malus d. 'Benoni' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
175. Jabloň domáca 'Bramley's Seedling'
Popis:
Malus d. 'Bramley's Seedling' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
176. Jabloň domáca 'Dijkmanszoet'
Popis:
Malus d. 'Dijkmanszoet' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
177. Jabloň domáca 'Ecolette'
Popis:
Malus d. 'Ecolette' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
178. Jabloň domáca 'Golden Pearmain'
Popis:
Malus d. 'Golden Pearmain' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
179. Jabloň domáca 'Groninger Kroon'
Popis:
Malus d. 'Groninger Kroon' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
180. Jabloň domáca 'Ingrid Marie'
Popis:
Malus d. 'Ingrid Marie' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
181. Jabloň domáca 'Karmijn de Sonnaville'
Popis:
Malus d. 'Karmijn de Sonnaville' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
182. Jabloň domáca 'Laxton's Superb'
Popis:
Malus d. 'Laxton's Superb' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
183. Jabloň domáca 'Lena'
Popis:
Malus d. 'Lena' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
184. Jabloň domáca 'Luntersche Pippeling'
Popis:
Malus d. 'Luntersche Pippeling' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
185. Jabloň domáca 'McIntosh'
Popis:
Malus d. 'McIntosh' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
186. Jabloň domáca 'Notarisappel'
Popis:
Malus d. 'Notarisappel' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
187. Jabloň domáca 'Redlove'
Popis:
Malus d. 'Redlove' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
188. Jabloň domáca 'Rode Jonathan'
Popis:
Malus d. 'Rode Jonathan' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
189. Jabloň domáca 'Rubinstar'
Popis:
Malus d. 'Rubinstar' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
190. Jabloň domáca 'Sterappel'
Popis:
Malus d. 'Sterappel' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
191. Jabloň domáca 'Summerred'
Popis:
Malus d. 'Summerred' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
192. Jabloň domáca 'Sweet Caroline'
Popis:
Malus d. 'Sweet Caroline' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
193. Jabloň domáca 'Winston'
Popis:
Malus d. 'Winston' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
194. Jabloň domáca 'Winterrambours'
Popis:
Malus d. 'Winterrambours' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
195. Jabloň Dubbele Bellefleur
Popis:
Dubbele Bellefleur je odroda jablone rozšírená v Holandsku, Belgicku a v severnom Francúzsku. Strom je stredne veľký, rastie silne a tvorí širšie otvorené koruny. Nestrihaný dosahuje v dospelosti výšku 6-8 metrov. Pestuje sa najčastejšie v tvare polokmeň alebo vysokokmeň. Dobre odoláva silnému vetru, chorobám aj mrazu (až do mínus 29-32 stupňov Celzia). Kvitne pomerne neskoro, koncom apríla až začiatkom mája. Rodí žltozelené jablká s karmínovo-červenými zvislými pásikmi. Sú stredne veľké až veľké, širšie než vyššie. Majú zelenkavú dužinu a lahodnú sladkokyslú chuť. Dozrievajú koncom septembra až v októbri. Odroda Dubbele Bellefleurnie je úplne samoopelivá. Najlepšie sa jej darí na ľahších, výživných pôdach s dobrou priepustnosťou. Uprednostňuje skôr neutrálne až mierne alkalické (vápenaté) pôdy. Výborne sa hodí na pestovanie v sadoch, mestských aj vidieckych záhradách, pri chatách a chalupách. Pestujeme ju aj v neformálnych záhradách. Jablká odrody Dubbele Bellefleur sú vhodné na priamy konzum, prípravu muštov, marmelád a koláčov.
Malus domestica Dubbele Bellefleur 180,00 € 290-350 cm, na kmienku 170-210 cm s obvodom 9-10 cm, šírka korunky 50-80 cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
15.0 l podrobnosti
196. Jabloň kvetnatá (bohatokvetá)
Popis:
Malus floribunda 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
197. Jabloň malvičkatá ´Columnaris´
Popis:
Malus baccata ´Columnaris´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
198. Jabloň Oldenburgovo na MM106, zimná, voľnokoreň
Popis:
Nemecká odroda, rozšírená najmä v Českej republike. Vhodný opeľovač: James Grieve, Golden Delicious, Spartan. Zber plodov od cca 15. septembra, skladovanie do konca novembra. Odroda je stredne odolná voči chrastavitosti a monilióze, múčnatkou trpí zriedkavo. Veľmi úrodná odroda, dobre rodí i vo vyšších polohách. Nevyhovujú jej suché pôdy, kde slabo rastie. Chuť plodov je priemerná. Cenná je najmä pre istú pravidelnú rodivosť a to i v poveternostne nepriaznivých rokoch. Pozitívom je tiež jej vysoká odolnosť kvetov proti mrazom.
11,50 €  cm informujte sa prosím 7.5 l podrobnosti
199. Jabloň stĺpovitá (balerína) Suncats, na podpníku M111
Popis:
Suncats je stĺpovitá zimná odroda, rezistentná voči chrastavivosti. Zber je začiatkom októbra, skladovateľnosť až do marca. Plod je veľký, podobný odrode Golden Delicious, s červeným líčkom. Baleríny rastú v tvare stĺpa do šírky 0,4-1,5 metra. Dosahujú výšku 2-4 metre. Hodia sa do všetkých pestovateľských oblastí.
Malus Suncats 27,00 € 10,50 € 120-150 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
200. Jabloň toringo
Popis:
5-6 m
Malus toringo 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
201. Jabloň toringo 'Scarlett'
Popis:
Malus toringo 'Scarlett' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
202. Jabloň Trilobata
Popis:
Malus Trilobata 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
203. Jarabina 'Dodong'
Popis:
Sorbus 'Dodong' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
204. Jarabina mukyňová 'Lutescens'
Popis:
Sorbus aria 'Lutescens' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
205. Jarabina mukyňová 'Magnifica'
Popis:
Sorbus aria 'Magnifica' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
206. Jarabina oskorušová Oskoruša domáca BO-1, črepníková, na podpníku oskorušový semenáč
Popis:
Odroda oskoruše BO-1 je kultivar z bojnického šľachtenia, ktorý v dobrých pestovateľských podmienkach prináša plody už v šiestom roku po výsadbe. (bežné semenáče zvyčajne rodia až v dvanástom roku). Plody sú žlté hruštičky, pri prezretí s malým červeným líčkom. Obsahujú iba 2-3 malé semienka. Konzumujeme ich až po príchode mrazov. Používajú sa aj na výrobu destilátov s liečivými účinkami. Jarabina oskorušová pochádza zo západnej, strednej a južnej Európy, severozápadnej Afriky (pohorie Atlas) a juhozápadnej Ázie (východne od Kaukazu). Je to listnatý strom dorastajúci do výšky 15-20 metrov (zriedkavo až do 30 metrov) s kmeňom do priemeru až 1 meter. Môže sa však vyskytovať aj v podobe 2-3 metre vysokého kra, najmä na stanovištiach vystavených silným poveternostným vplyvom. Plody oskoruše patria medzi obľúbené zdroje potravy pre vtáctvo, vysokú a čiernu zver, líšky a zajace. Dozrievajú koncom septembra a sú vhodné pre ľudí trpiacich chorobami tráviaceho ústrojenstva a pre diabetikov. Okrem priamej konzumácie sú vhodné aj na prípravu lekváru, ovocného vína a na výrobu destilátov. Plody oskoruše majú trpkastú chuť a sú kyslasté, ale keď zmrznú, ich chuť sa zjemní. V Rímskej ríši oskoruša patrila medzi najobľúbenejšie ovocie. Drevo oskoruše má vysokú pevnosť a v minulosti sa využívalo najmä tam, kde boli materiály vystavené zvýšenému namáhaniu, napríklad na výrobu úžitkových predmetov – matice, hoblíky, časti vínnych lisov, ale aj časti mlynských zariadení. Drevo oskoruše má ružovkasto hnedú farbu. Jej kôra je u mladých stromčekov hnedá, hladká, na starších stromoch praská a stáva sa lupeňovitou. Zimné púčiky má oskoruša zelenej farby so živicovým obalom. Jej listy sú zložené a dlhé 15-25 cm s ostrým zakončením. Jeden list pozostáva z 13-21 lístočkov dlhých 3-6cm s tupo zakončenou špičkou a zúbkovaným okrajom. Kvietky majú priemer 13-18 mm a 5 okvetných lístkov s 20-timi smotanovo bielymi piestikmi. Objavujú sa počas neskorej jari v súkvetiach chocholíkoch o priemere 10-14 cm. Sú obojpohlavné a opeľované hmyzom. Plodom je 2-3 cm dlhá zelenkasto-hnedá malvica, často s červenkastým nádychom na strane obrátenej na slnko. Malvica môže byť jablkovitého alebo hruškovitého tvaru. Oskoruša sa v priemere dožíva dvesto rokov. V záhradách má značný estetický význam - na jeseň sa jej listy sfarbujú do žlta až bordova. Počas vegetácie zase zaujme svojím bielym plstnatým rubom listov pekne kontrastujúcim s ich tmavým lícom. Je to strom výborne znášajúci sucho a odolný voči chorobám. Najlepšie rastie na kyslých pôdach s rozsahom pH od 4,5 (veľmi kyslé) do 6,5 (mierne kyslé). Spoľahlivo odoláva mrazom v oblastiach s priemernou najnižšou teplotou do mínus 23 stupňov Celzia. (bez ohľadu na nadmorskú výšku).
Sorbus domestica 39,00 € 40-60 cm, na kmienku, šírka korunky 10-15 cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
4.0 l podrobnosti
Jarabina oskorušová Oskoruša domáca BO-1, črepníková, na podpníku oskorušový semenáč
207. Jarabina prostredná
Popis:
Sorbus intermedia 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
208. Jarabina širokolistá 'Henk Vink'
Popis:
Sorbus latifolia 'Henk Vink' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
209. Jarabina turingová 'Fastigiata'
Popis:
Sorbus thur. 'Fastigiata' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
210. Jarabina vtáčia 'Fingerprint'
Popis:
Sorbus aucuparia 'Fingerprint' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
211. Jarabina vtáčia 'Sheerwater Seedling'
Popis:
Sorbus auc. 'Sheerwater Seedling' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
212. Jaseň americký
Popis:
Fraxinus americana 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
213. Jaseň americký 'Autumn Purple'
Popis:
Fraxinus amer. 'Autumn Purple' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
214. Jaseň americký 'Skyline'
Popis:
Fraxinus americana 'Skyline' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
215. Jaseň mannový
Popis:
Jaseň mannový má oválny až okrúhly, nepravidelný tvar koruny. Rastie ako vysokokmeň a viackmeň. V ideálnych podmienkach dorastá až do výšky 15 metrov, ale zvyčajne neprekročí výšku 10 metrov. Má sivú, hladkú kôru. Kvitne bielymi až krémovo bielymi, veľmi aromatickými kvetmi v máji až júni. Dobre znáša suchšie, vápenaté pôdy a dobre odoláva vetru, toleruje zadláždenie. Mrazuvdorný do – 17,7 stupňa Celzia. Používa sa na výsadbu parkov a priemyselných zón a strešných záhrad. Pôvod: Južná Európa, Západná Ázia.
Fraxinus ornus 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
216. Jaseň pensylvánsky 'Summit'
Popis:
Fraxinus pennsylvanica 'Summit' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
217. Jaseň štíhly 'Atlas'
Popis:
Fraxinus exc. 'Atlas' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
218. Javor červený 'Scanlon'
Popis:
Stredne vysoký strom s kompaktnou a úzkou, stĺpovitou korunou. Dorastá do výšky 10 až 12 metrov a šírky približne 4 metre, rozvetvuje sa zvyčajne nízko. Dokonale sa hodí na výsadbu ulíc a bulvárov. Má sivú kôru, mladé lístky sú červeno-hnedé, stopka listu je červená. Listy sú lesklé zelené o veľkosti 10 cm, ich spodná strana má modro-zelenú farbu. Na jeseň sa vyfarbujú do odtieňov fialovej a oranžovej farby. Červené kvety sa objavujú ešte pred listami v marci-apríli. V príliš vápenatej a suchej pôde rastovo nenapreduje a farba listov na jeseň sa nezmení. Nevyhovuje mu ani príliš hlinitá pôda, ktorá tiež spomaľuje jeho rast. Nie veľmi odolný voči (morskému) vetru. Mrazuvzdorný až do – 34,4 stupňa Celzia. Toleruje čiastočné zadláždenie. Užitočný pre včely (medonosný). Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Scanlon je jedným z najvydarenejších odrôd javora červeného v Amerike. Rastie ako jednokmeň. Pôvod: Scanlon Nursery, Olmsted Falls, OH, USA, 1956
Acer rubrum 'Scanlon' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
219. Javor červený 'Summer Red'
Popis:
Rýchlo rastúca odroda Javora červeného Summer red má oválnu, neskôr širokú korunu v tvare pyramídy. Dorastá do výšky asi 12-15 metrov. Mladé lístky sú sfarbené do fialovo-červena až červena.. Kvitne červenými kvetmi v marci. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Ako u ostatných odrôd Javora červeného, farba jeho listov na jeseň je prevažne žltá. Vhodný na výsadbu bulvárov, ulíc, parkov a ciest. Vápenatá pôda spomaľuje jeho rast. V suchej pôde bude sfarbenie jeho lístia na jeseň menej výrazné. Dobre rastie v ílovitej, piesočnatej a kyslej pôde. Toleruje čiastočné zadláždenie. Nie veľmi odolný (morskému) vetru. Mrazuvzdorný do – 34,4 stupňa Celzia. Rastie ako jednokmenný a viackmenný strom.
Acer rubrum 'Summer Red' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
220. Javor červený 'Sun Valley'
Popis:
Acer rubrum 'Sun Valley' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
221. Javor Dávidov
Popis:
Javor dávidov je veľmi dekoratívny strom, ktorý dokonale skrášli vašu záhradu. V ideálnych podmienkach dorastá do výšky 8-12 metrov (15 metrov). Má guľovitú, otvorenú korunu. Jeho listy sú oválne a predĺžené, majú tmavo-zelenú farbu a veľkosť 8-16 cm, vetvičky majú fialový nádych a biele pozdĺžne pruhy. Na jeseň sa vyfarbujú do žlto-oranžovo-červena. Kvitne svetlo-žltými kvetmi v máji. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Dobre rastie v akomkoľvek type pôdy, netoleruje zadláždenie. Odoláva mrazom až do -23,3 stupňa Celzia a dobre znáša vietor. Strom je užitočný pre včely a motýle (medonosný). Vhodný na výsadbu do kontajnerov a strešných záhrad. Rastie v podobe jedno alebo viackmeňa. Pôvod: centrálna Čína
Acer davidii 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
222. Javor freemanov Armstrong
Popis:
Javor freemanov Armstrong dorastá v ideálnych podmienkach do výšky cca 10-15 metrov. Má stĺpovitý, hustý tvar koruny. Na jeseň majú jeho listy pútavý oranžovo-červený nádych. Kvitne v marci-apríli červenými kvetmi, plody nemá. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Vyžaduje nie príliš vápennú pôdu. Dobre znáša zadláženie. Odoláva zimným mrazom až do – 34,4 stupňov Celzia a veľmi dobre znáša vietor. Je užitočný pre motýle. Vhodný na výsadbu parkov, bulvárov a úzkych ulíc. Rastie ako jednokmeň alebo viackmeň. Pôvod: Scanlon Nurseries Ohio, USA, 1951.
Acer xfreemanii ´Armstrong´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
223. Javor freemanov ´Autumn Blaze´
Popis:
Acer freemanii ´Autumn Blaze´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
224. Javor freemanov ´Sienna Glen´
Popis:
Dorastá do výšky 15 metrov. Na jeseň sa jeho listy nádherne sfarbia do oranžovo-červena. Mrazuvzdorný (do - 34,4 stupňov Celzia), dobre odolávajúci vetru. Toleruje zadláždenie. Vhodný na výsadbu širokých ulíc a parkov. Dobre rastie vo väčšine druhov pôdy, okrem vápenatých.
Acer freemanii ´Sienna Glen´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
225. Javor freemanov´Celzam´
Popis:
Javor freemanov Celebration (´Celzam´) má vzpriamený vzrast, pekne tvarovanú korunu v tvare pyramídy, a v dospelosti pri ideálnych podmienkach dosahuje výšku 12-15 metrov. V mladosti rastie podstatne rýchlejšie ako neskôr v dospelosti. Kvitne v marci/apríli červenými kvetmi. Jeho listy sa podobajú listom Javora strieborného, jedného z rodičov tohto kríženca a majú pevnú, kožovitú štruktúru. V lete majú jasno-zelenú farbu, na jeseň nadobúdajúcu žlté a červené odtiene. Používa sa na výsadbu ulíc. Jednou z jeho výhod je, že netvorí plody/semená a dokáže rásť aj v tvrdej pôde, nie príliš vápenatej a toleruje aj zadláždenie. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Dobre odoláva vetru, mrazuvzdorný až do – 34,4 stupňa Celzia. Užitočný pre motýle. Vhodný na výsadbu bulvárov a alejí. Rastie v podobe jedno kmeňa, obrasteného kmeňa alebo viackmeňa. Pôvod: Lake County Nursery, Ohio, USA, 1980
Acer x freemanii ´Celebration´Celzam´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
226. Javor horský 'Atropurpureum'
Popis:
Strom s kužeľovito rastúcou, hustou korunou, dorastajúci do výšky až 20-25 metrov. Povrch listov je tmavozelený s červeno-fialovým podkladom. Kvôli tmavej farbe listov sa odporúča umiestniť ho na svetlom mieste. Kvitne v apríli žlto-zelenými kvetmi. Je toxický. Vhodný na výsadbu parkov, bulvárov, priemyselných zón alebo ako mestský solitér. Na pôdu nie je vôbec náročný, dobre znáša silný vietor aj krátkodobé zaplavenie. Toleruje čiastočné zadláždenie. Je mrazuvzdorný až do – 34,4 stupňa Celzia. Užitočný pre včely (medonosný). Rastie ako jednokmeň. Pôvod: Baumschule L. Späth, Berlín, Nemecko, 1983.
Acer pseudoplatanus 'Atropurpureum' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
227. Javor horský 'Bruchem'
Popis:
Acer pseudoplatanus 'Bruchem' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
228. Javor horský 'Prinz Handjery'
Popis:
Je pomaly rastúci, nízky strom s hustou, guľovitou korunou a nápadne sa podobá na Javor horský 'Brilliantissum'. Dorastá do výšky 4-5 metrov. Mladé lístky sú sfarbené do fialova, neskôr nadobúdajú žlto-zelenú farbu, spodná strana listov zostáva celé leto svetlo fialová. Kvitne v apríli žlto-želenými kvetmi. Vhodný na výsadbu do malých parkov, ako solitér do záhrad. Nenáročný na pôdu, toleruje čiastočné zadláždenie aj krátkotrvajúce zaplavenie. Dostatočne odolný vetru. Mrazuvzdorný až do -34,4 stupňa Celzia. Je toxický. Užitočný pre včely (medonosný). Rastie ako jednokmeň. Pôvod: Baumschule L. Späth, Berlin, Nemecko 1983.
Acer pseudoplatanus 'Prinz Handjery' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
229. Javor mliečny 'Columnare'
Popis:
Acer platanoides 'Columnare' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
230. Javor mliečny 'Farlake's Green'
Popis:
Javor mliečny 'Farlake's Green' je stredne veľký strom, ktorý v dospelosti dorastá do výšky asi 20 metrov. Má širokú korunu v tvare pyramídy až gule. Rastie rýchlo. Pozoruhodným ho robí jeho olivovo-zelená kôra. V mladosti rastú jeho konáre dosť zvislo, až neskôr sa jeho koruna stáva okrúhlejšou. Listy sú tmavo-zelené a na jeseň sa vyfarbujú do žlta. Kvitne v apríli žlto-zelenými kvetmi, ešte predtým, ako sa objavia listy. Na pôdu nemá špeciálne požiadavky, znesie krátkodobé zaplavenie, ale netoleruje podzemnú vodu a rašelinu. Strom dobre odoláva aj silným náporom vetra. Je mrazuvzdorný až do -34,4 stupňa Celzia. Dobre znáša čiastočné zadláždenie. Obsahuje toxické zložky. Je medonosný. Vhodný na výsadbu do alejí, bulvárov a priemyselných štvrtí. Rastie ako jedno- a viackmeň. Pôvod: G. Vermeer & Zonen, Opheusden, Holandsko, 1983
Acer platanoides 'Farlake's Green' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
231. Javor mliečny ´Cleveland´
Popis:
Acer platanoides 'Cleveland' je Stredne veľký strom s kompaktnou a pravidelnou, vajcovito-tvarovanou korunou, ktorá sa rastom rozširuje, ale stále zostáva hustou. Kôra je hladká, tmavo-sivá. V dospelosti a za ideálnych podmienok dorastá do výšky 10-15 metrov. Listy sú tmavozelené, lesklé a pomerne veľké, na jeseň sa vyfarbujú do žlto-oranžova. Strom kvitne žlto-zelenými kvetmi ešte pred tým, ako sa objavia listy. V plnom kvete je strom dokonalou predzvesťou jari. Odroda ´Cleveland´ je veľmi vhodná na mestskú výsadbu, pretože si vyžaduje minimálny rez a dobre znáša horúčavy, navyše tiež dobre odoláva vetru. Rastie dobre v akomkoľvek type pôdy, okrem rašeliny, znesie krátkodobé zaplavenie pôdy. Toleruje čiastočné zadláždenie. Obsahuje toxické zložky. Mrazuvzdorný do – 34,4 stupňov Celzia, dobre odoláva vetru (okrem morského). Medonosný strom, vhodný na výsadbu bulvárov, alejí a priemyselných oblastí. Rastie v podobe jedno a viackmeňa. Pôvod: Scanlon Nursery, Olmsted Falls, OH, USA, 1948
Acer platanoides ´Cleveland´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
232. Javor montpeliérsky
Popis:
Acer monspessulanum 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
233. Javor Pacific Sunset
Popis:
Javor Pacific Sunset má korunu v tvare pyramídy, neskôr okrúhlu. Dorastá do výšky 8-12 metrov. Listy (5-7-laločné) majú asi 8-13 cm a sú lesklé, tmavo-zelené. Kvitne svetlo žltými kvetmi neskoro v apríli až v polovici mája. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Rastie v akomkoľvek type pôdy, musí byť ale dobre priepustná. Toleruje čiastočné zadláždenie. Mrazuvzdorný do – 28,8 stupňa Celzia. Stredne odolný voči vetru. Užitočný pre včely a motýle (medonosný). Vhodný na výsadbu alejí a bulvárov. Rastie ako jednokmeň. Pôvod: U.S. National Arboretum, Washington D.C., USA, 1993
Acer ´Pacific Sunset´ (syn. Acer truncatum x platanoides 'Warrenred') 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
234. javor poľný 'Huiber's Elegant'
Popis:
Acer campestre 'Huiber's Elegant' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
235. Javor poľný Anny´s Globe
Popis:
Javor poľný Anny´s Globe dorastá do výšky len 3-5 metrov, je preto veľmi vhodný do menších záhrad. Má hustú, guľovitú korunu. Farba kmeňu a konárov je sivá. Jesenné sfarbenie listov je žlté. Kvitne v máji, žlto-zelenými kvetmi, po nich nasledujú nenápadné, červeno-zelené plody. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí a (väčších) domácich miláčikov a dobytok. Dobre rastie v akomkoľvek type pôdy, dobre znáša sucho. Toleruje čiastočné zadláždenie. Odoláva mrazu až do -28,8 stupňa Celzia. Veľmi dobre odoláva vetru aj posypovej soli. Strom je užitočný pre včely a motýle (medonosný). Vhodný pre kontajnerovú výsadbu, výsadbu úzkych ulíc, strešných záhrad, priemyselných zón, malých a patio záhrad.
Acer campestre Anny´s Globe 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
236. Javor poľný ´Barbarossa´
Popis:
Javor poľný ´Barbarossa´ je svojimi vlastnosťami vo všeobecnosti veľmi podobný javoru poľnému. Je mrazuvzdorný, dobre znáša rez, má bujný rast a nie je náročný na pestovanie.
Acer campestre ´Barbarossa´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
237. Javor taliansky (opalus)
Popis:
Dorastá do výšky 10-15 metrov. Na jeseň sa jeho listy krásne sfarbia do žlto-oranžovo-červena. Rastie ako vysokokmeň alebo viackmeň. Mrazuvzdorný (do -23,3 stupňa Celzia). Netoleruje zadláždenie. Rastie dobre vo vápenatých pôdach, dobre priepustných pôdach, neznáša premočenie, Miesto výskytu: Stredná a Južná Európa a JZ Afrika (Maroko, Alžírsko).
Acer opalus 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
238. Jelša Spaethova
Popis:
Alnus spaethii 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
239. Judášovec kanadský
Popis:
Judášovec kanadský je stredne vzrastlý solitérny strom, často sa vyskytujúci ako viackmeň. Má okrúhlu až plochú, z polovice otvorenú korunu. Svetloružové až svetločervené, aromatické kvety sa objavujú ešte pred listami na prelome apríla a mája. Ploché struky, dlhé 8 cm pretrvávajú na strome celú zimu. Pri ideálnych podmienkach narastie do výšky 6-8, výnimočne aj 12 metrov. Má sivú, mierne zvráštenú kôru, ktorá sa v dospelosti stromu po malých častiach odlupuje. Svetlozelené listy majú tvar širokého srdca. Je to hlboko-koreniaci strom. Najlepšie sa mu darí na chránenom, slnečnom a úrodnom stanovišti. Kultivar ´Forest Pansy´ má dekoratívne, tmavé červeno-purpurové listy. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Dobre sa mu darí vo vápenatej, piesčitej a hlinitej pôde, neobľubuje prílišnú vlahu. Nevyhovuje mu povrch z dlažby. Mrazuvzdorný do – 34,4 stupňa Celzia. Je priemerne odolný voči vetru. Užitočný pre včely a motýle (medonosný). Vhodný do malých záhrad. Rastie ako jedno a viackmeň. Pôvod: východ a stred Severnej Ameriky.
Cercis canadensis 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
240. Juka zobanitá
Popis:
Juka zobanitá (Yucca rostrata) kvitne v letných mesiacoch a vytvára krémovo biele kvety. Darí sa jej na slnečnom stanovisku na záhrade s priepustnou, humóznou pôdou bohatou na živiny a vápnik. Juka dobre znáša zimu, je mrazuvzdorná do -20 ° C, potrebuje však chrániť pred vlhkosťou.
Yucca rostrata 60,00 €  cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
241. Kivi úzkolisté Lucy
Popis:
Samičie mini kiwi s podlhovastými zelenými plodmi sladkej chuti. Minikiwi ´Lucy´ patrí medzi nové odrody. Rastie vo forme popínavej liany a pre svoj rast potrebuje oporu. Plody sú veľké cca 4 cm, sú zelené s červeným líčkom. Ich chuť je sladká, dužina je mierne červená, šťavnatá a mäkká. K opeleniu potrebuje samčiu rastlinu, vhodným opeľovačom je napríklad ´Weiki´. Plody sa konzumujú so šupkou. Neobsahujú tuky, sú bohaté na vitamíny a mikroprvky a obsahujú 4-krát viac vitamínu C ako citróny. Rastlina vyžaduje mierne vlhkú, priepustnú, humóznu pôdu a slnečné stanovisko. Aj keď je mrazuvzdorná do - 28 stupňov, v prvých rokoch po výsadbe môžeme spodnú časť rastliny na zimu zakryť, aby sme ju chránili pred ostrými mrazmi. Striháme ju na jeseň po skončení vegetácie.
Actinidia arguta LUCY 16,00 € 45-50 cm, šírka 8-10 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
242. Ľaliovník tulipánokvetý ´Edward Gursztyn´
Popis:
Liriodedron tulipifera´Edward Gursztyn´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
243. Limetka Tahiti (Limette Tahiti)
Popis:
Citrus latifolia Tahiti (Lime) 69,00 € 47,50 € 100-110cm, na kmieniku 25cm s obvodom 7cm, šírka korunky 40-50 cm informujte sa prosím 20.0 l podrobnosti
Limetka Tahiti (Limette Tahiti)
244. Lipa americká 'Nova'
Popis:
Tilia americana 'Nova' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
245. Lipa malolistá
Popis:
Lipa malolistá je náš domáci opadavý strom, od nepamäti pestovaný v parkoch, v záhradách a stromoradiach najmä pre jej malé súmerné listy a liečivé kvety, ktoré sú bohatým zdrojom peľu a nektáru pre včely. Ľudia zároveň po stáročia používajú jej ľahko obrábateľné drevo na výrobu nábytku, tanierov, príborov a hudobných nástrojov. Lipa malolistá je nenáročný strom a nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu. Dokáže rásť aj v chudobnejších a suchších pôdach. Najlepšie sa jej však darí na pôdach hlbokých a dobre priepustných, s dostatkom humusu. V kvalitných pôdach rastie pomerne rýchlo - po zakorenení často až 60-100 centimetrov do výšky a 30-50 centimerov do šírky. Nestrihaná v dospelosti dorastá do výšky 20-40 metrov, šírka jej koruny dosahuje 1/3 až 1/2 jej výšky a priemer jej kmeňa môže dosiahnuť až 1 meter. Listy má opadavé, srdcovité až okrúhle, 6 až 10 cm dlhé a rovnako široké. Po celý rok sú tmavozelené, mierne lesklé a mierne preliačené. Na začiatku leta kvitne voňavými kvetmi, ktoré lákajú včely. Výborne sa hodí ako solitér do trávnikov, na výsadbu stromoradí (aj v mestách) a ako tieniaca bariéra na južnej strane budov a pri veľmi oslnených terasách. V blízkosti budov, terás a veránd ju možno jednoduchým predjarným strihom ľahko tvarovať do podoby tieniacich a protihlukových stien.
Tilia cordata 72,00 € 250-300 cm, šírka korunky 100-150 cm, na kmienku s obvodom 6-8 cm, výška kmienika 160-180 cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
30.0 l podrobnosti
246. Lipa malolistá
Popis:
Lipa malolistá je náš domáci opadavý strom, od nepamäti pestovaný v parkoch, v záhradách a stromoradiach najmä pre jej malé súmerné listy a liečivé kvety, ktoré sú bohatým zdrojom peľu a nektáru pre včely. Ľudia zároveň po stáročia používajú jej ľahko obrábateľné drevo na výrobu nábytku, tanierov, príborov a hudobných nástrojov. Lipa malolistá je nenáročný strom a nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu. Dokáže rásť aj v chudobnejších a suchších pôdach. Najlepšie sa jej však darí na pôdach hlbokých a dobre priepustných, s dostatkom humusu. V kvalitných pôdach rastie pomerne rýchlo - po zakorenení často až 60-100 centimetrov do výšky a 30-50 centimerov do šírky. Nestrihaná v dospelosti dorastá do výšky 20-40 metrov, šírka jej koruny dosahuje 1/3 až 1/2 jej výšky a priemer jej kmeňa môže dosiahnuť až 1 meter. Listy má opadavé, srdcovité až okrúhle, 6 až 10 cm dlhé a rovnako široké. Po celý rok sú tmavozelené, mierne lesklé a mierne preliačené. Na začiatku leta kvitne voňavými kvetmi, ktoré lákajú včely. Výborne sa hodí ako solitér do trávnikov, na výsadbu stromoradí (aj v mestách) a ako tieniaca bariéra na južnej strane budov a pri veľmi oslnených terasách. V blízkosti budov, terás a veránd ju možno jednoduchým predjarným strihom ľahko tvarovať do podoby tieniacich a protihlukových stien.
Tilia cordata 108,00 € 250-350 cm, na kmienku s obvodom 8-10 cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
35.0 l podrobnosti
247. Lipa malolistá 'Roelvo'
Popis:
Tilia cordata 'Roelvo' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
248. Lipa veľkolistá 'Didam'
Popis:
Tilia platyphyllos 'Didam' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
249. Lipa veľkolistá 'Örebro'
Popis:
Tilia plat. 'Örebro' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
250. Lipa veľkolistá 'Rubra'
Popis:
Tilia platyphyllos 'Rubra' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
251. Lipa žltkastá 'Glenleven'
Popis:
Tilia flavescens 'Glenleven' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
252. Magnólia 'Wada's Memory'
Popis:
Magnolia 'Wada's Memory' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
253. Magnólia hviezdicovitá 'Royal Star'
Popis:
Magnolia stellata 'Royal Star' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
254. Magnólia japonská
Popis:
Magnolia kobus 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
255. Magnólia Loebnerova 'Leonard Messel'
Popis:
Magnolia loebneri 'Leonard Messel' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
256. Magnólia ´Honey Tulip´
Popis:
Magnolia ´Honey Tulip´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
257. Malinojahoda
Popis:
Rubus Illecebriosus 6,80 € 10-20 cm informujte sa prosím 1.6 l podrobnosti
258. Malus 'Braendkjaer'
Popis:
Malus 'Braendkjaer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
259. Malus Coccinella
Popis:
Malus Coccinella 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
260. Malus tschonoskii 'Belmonte'
Popis:
Malus tschonoskii 'Belmonte' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
261. Mandľa Supernova, samoopelivá
Popis:
Táto talianska odroda dorastá do výšky približne 2-3 metre. Vyhovuje jej slnečné stanovisko a znesie aj suchšiu pôdu, čo ale neznamená, že ju nemusíme pravidelne zalievať. Jej veľké, chuťovo výborné plody očakávame v septembri-októbri. Mandle sa zbierajú trasením. Plodí pravidelne a bohato. Je rezistentná voči chorobám. Na jar vykonávame rez omrznutých výhonov, keďže mrazuvzdorné sú len jej drevnaté časti.
Prunus dulcis Supernova 36,00 € 15,00 € 110-130 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
262. Moruša čierna´Globosa´
Popis:
Ovocná drevina menšieho vzrastu s typickým kompaktným tvarom. Plod moruša je sladkokyslý čiernej farby. Kvitne v máji až v júni.
Morus nigra - Globosa 33,00 € vyška 165 cm,kmienik 190 cm,obvod kmienika 6/7 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
263. Muchovník hladký 'Snowflakes'
Popis:
Amelanchier laevis 'Snowflakes' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
264. Muchovník kanadský ´Rainbow Pillar´
Popis:
Amelanchier can. ´Rainbow Pillar´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
265. Myrta krepová, RUŽOVÁ, kmienik 1/4
Popis:
Nádherný, dlho kvitnúci väčší ker, alebo malý strom. Dorastá do výšky 2,5 metra až 4 metre. Jednotlivé odrody kvitnú veľmi dlho, až 60-90 dní, niektoré aj dlhšie. Vysádzame ju jednotlivo alebo skupinách, ako aj do živých plotov. Uprednostňuje najslnečnejšie miesto v záhrade. Listy sa jej na jeseň sfarbujú na purpurovo-červené. Po ich opadnutí sa ukážu konáriky a kmienok s veľmi dekoratívnou kôrou. Dobre rastie vo všetkých záhradných pôdach, aj v suchších a s vyšším obsahom vápnika. Veľkosť jej vieme obmedziť každoročným zostrihom jednoročných výhonkov na niekoľko posledných očiek, najlepšie koncom marca. Odoláva chladu po teplotnú zónu USDA 7a, môžeme ju preto bez obáv pestovať v južnej časti Slovenska až po oblasti s priemernou najnižšou teplotou do mínus 17 stupňov Celzia.
Lagerstroemia indica Rossa 56,00 €  cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
266. Narcis - cibule
Popis:
Cibuľky narcisov v rôznych farbách: biely žltý - plnokvetý žlto-oranžový bielo-oranžový - plnokvetý
Narcissus 3,00 €  cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
267. Nektarinka sendvičová Platimoon Platty
Popis:
Táto sendvičová nektarinka má pevné, veľmi sladké plody a bohatú úrodu.
Prunus persica Platimoon Platty 26,40 € 120-150 cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
268. Orech kráľovský 'Menen'
Popis:
Juglans regia 'Menen' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
269. Orgován jósikov
Popis:
Syringa josikaea 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
270. Orgován obyčajný Michel Buchner
Popis:
Orgován obyčajný sa vyznačuje hustými strapcami, ktoré sú zvyčajne veľmi voňavé. Odroda Michel Buchner má peknú ružovo-fialkastú farbu. Kvetné púčiky má pravidelne usporiadané v kužeľovitých súkvetiach - metlinách. Listy sú srdcovité. Kvitne koncom jari až začiatkom leta. Voči mrazu je úplne odolný. Vyžaduje slnečné stanovište. Nie je náročný na pôdu, no najlepšie rastie v hlbokých, výživných pôdach, najlepšie v alkalických. Slabé výhonky je v zime potrebné vystrihnúť. V dospelosti dorastá do výšky 3-4 m, a šírky 2-3 m.
Syringa vulgaris Michel Buchner 49,00 € 80-100 cm, šírka 20-30 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
Orgován obyčajný Michel Buchner
271. Pagaštan konský. 'Baumannii'
Popis:
Aesculus hippocastanum 'Baumannii' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
272. Pagaštan páviový 'Atrosanguinea'
Popis:
Kultivar pagaštanu páviového 'Atrosanguinea' rastie pomerne pomaly, ale dorastá vyššie ako iné stromy svojho rodu. V ideálnych podmienkach niekedy dosiahne výšku až 15 metrov. Má okrúhlu, hustú korunu. Mladé výhonky listov sú mierne chlpaté a majú nádych do červena, neskôr majú listy svetlo-zelenú farbu. Na jeseň sa listy sfarbujú od žlto-hnedej po oranžovú farbu a opadávajú skoro. Skôr menšie, tmavo-červené kvety sa objavujú v júni. Najviac mu vyhovuje mierne vlhká pôda. Na typ pôdy nemá zvláštne požiadavky. Netoleruje tvrdý povrch (dlažbu) a je citlivý na posypovú soľ. Zvyčajne nie je toxický pre ľudí, (väčšie) zvieratá a dobytok. Mrazuvzdorný do – 20,5 stupňa Celzia. Zle odoláva vetru. Užitočný pre včely (medonosný). Rastie v podobe jedno- alebo viac-kmeňa. Pôvod: JV časť Severnej Ameriky.
Aesculus pavia 'Atrosanguinea' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
273. Pagaštan páviový Discolor
Popis:
Listnatý opadavý ker alebo malý strom. Dorastá do výšky 3,5 až 5 metrov. Dobre sa mu darí najmä vo výživnej pôde a na slnečnom až polotienistom stanovišti. Kvitne červenými kvetmi od mája do júna.
Aesculus pavia Discolor 252,00 € 250-300 cm, na kmienku 180-200 cm s obvodom 15-17 cm, šírka korunky 60-80 cm informujte sa prosím 25.0 l podrobnosti
274. Pagaštan páviový flavescens
Popis:
Odroda Pagaštanu konského flavescens sa prirodzene nachádza len v západnej časti Edwardovej plošiny v strede Texasu, kde nahrádza Pagaštan konský pavia. Rastie tu v tieni lesov, často aj na severných svahoch kopcov a v húštinách, v kamenistej, vápenatej pôde. Má viacero rovnakých charakteristík svojho rodu ale má svetlo až žiarivo žlté kvety, chlpatejšie listy a malý vzrast, keďže rastie len do výšky 1,5 až 4,5 metra. Kvitne v marci. Listy stráca už koncom leta, keď zožltnú. Dobre rastie v kamenistej, vápenitej, dobre priepustnej, zásaditej pôde (pH>7,2) a v čiastočnom tieni.. Rastie v podobe kríka alebo ako strom. Má malé až stredné národy na vlahu. Užitočný pre včely. Semená a mladé výhonky stromu (ktoré sú ale pri požití jedovaté) sa u domorodých ľudí používajú ako návnada pre ryby, jeho korene obsahujú sapoíny, ktoré sa používajú na výrobu mydla. Počas dlhotrvajúceho sucha sa odporúča strom zavlažiť, inak skoro stratí listy.
Aesculus pavia flavescens 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
275. Pajazmín vencový Belle Etoile
Popis:
Belle Etoile je ďalší z hybridných odrôd nepravého jazmínu, ktorý vyšľachtil na prelome 19. a 20. storočia francúzsky botanik Pierre Lemoine. Táto odroda sa pýši veľkými bielymi kvetmi s vínovým znamienkom uprostred, ktorých silná vôňa dokáže najmä navečer prevonia celú záhradu. Má predĺženou dobou kvitnutia. Opadavé listy sú úzko vajcovité až kopijovité, stredne zelené. Ker rastie pomalšie do výšky 1,5 m a šírky 1,5 až 2m. Rastie takmer v akejkoľvek pôde, neobľubuje hnojenie, výborne zvláda mestské prostredie, obmedzený priestor na korene a znečistené ovzdušie. Plne mrazuvzdorný do min. -30 °C.
Philadelphus coronarius Belle Etoile 10,80 € 40-50 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
276. Parócia perzská 'Bella'
Popis:
Parrotia persica 'Bella' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
277. Parócia perzská 'Persian Spire'
Popis:
Parrotia persica 'Persian Spire' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
278. Parócia perzská 'Vanessa'
Popis:
Parrotia persica 'Vanessa' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
279. Parócia perzská (Perzský železný strom) VIACKMEŇ
Popis:
Parócia perzská je opadavý strom pochádzajúci z Iránu, ktorý sa pestuje najmä pre svoju hustú letnú zeleň, nádherné jesenné sfarbenie listov a zaujímavú zimnú štruktúru kmeňa a konárov. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5, môžeme ho teda pestovať na celom území Slovenska. Dorastá do výšky 7 až 13 metrov a jeho šírka býva podobná ako výška. Má vzpriamenú oválnu korunu so vzpriamenými konármi. Je to strom s nízko poloźenými konármi, často s viacerými kmeňmi a so stredne výraznou štruktúrou konárov a pomerne pomalým rastom. Počas vegetačného obdobia má jednoduché opadavé oválne listy v striedavom usporiadaní. Listy sú mierne zúbkované, 5-13cm dlhé a majú tmavozelené sfarbenie. Nové prírastky na koncoch konárikov sú červeno purpurové. Bohaté tmavozelené listy sa na jeseň sfarbujú na žiarivo žlté, oranžové a purpurovo červené a samotný strom sa stáva veľmi atraktívnym. Parócia perzská kvitne červenými kvetmi koncom marca. Kvety sú veľmi pozoruhodné a objavujú sa ešte pred pučaním listov. Nemajú žiadne okvetné lístky, ale pozostávajú zo zhlukov rubínovo červených tyčiniek otvárajúcich sa na holých konárikoch koncom zimy. Plody parócie sú nepravidelné, suché hnedé kapsuly o priemere asi 1,5cm, ktoré nemajú veľký okrasný význam. Odlupujúca sa hladká kôra na kmeni a hrubších konároch parócie je jedinečná vďaka svojej spletitej mozaike sivých, zelených, béžových a hnedých plôšok. Parócia najlepšie rastie v polotieni alebo na priamom slnku. Uprednostňuje dobre priepustné, mierne kyslé pôdy a nemá rada trvale podmočené pôdy. Nevyžaduje takmer žiaden rez a dobre znáša sucho. Dá sa použiť ako solitér, ako alejový strom alebo aj na výsadbu do nádob a na terasy. Za 15 rokov dosiahne výšku asi 9 metrov, takže to zrejme nie je strom pre tých, ktorí sa radi ponáhľajú.
Parrotia persica MULTISTEM 360,00 € 170-250 viackmeň cm informujte sa prosím 60.0 l podrobnosti
280. Photinia fraseri Pink Murble Cassini
Popis:
Ak hľadáte pre Vašu záhradu niečo nezvyčajné, moderné a stálozelené, potom je táto photinia práve pre Vás. Pink Murble Cassini je kompaktný kultivar so žiarivými Ružovo-purpurovo-tmavo zelenými mladými listami s bielym okrajom, ktoré počas miernej zimy vytvára veľmi skoro a takto do zimnej záhrady prináša veľa farby. Je to stálozelený ker s bohatými, lesklými, medeno-zelenými listami. Sú kopijovitého tvaru a dlhé až 20cm. Konce jeho konárov sú ukončené brilatnými červenými výhonkami, ktoré si svoju farbu zachovávajú pod dobu 3-4 mesiacov. Kvitne v máji alebo v júni 10-12cm dlhými súkvetiami bielych kvetov. Z nich sa neskôr vyvíjajú malé červené guľovité plody. V mladom veku má konáre vzpriamené kolmo nahor a až neskôr sa stáva rovnako širokým ako vysokým. Rastie rýchlo a dorastá do výšky a šírky asi 3m. Spoľahlivo odoláva mrazu iba vo vinárskych oblastiach. Uprednostňuje suchú až mierne vlhkú, kyslú až zásaditú pôdu bohatú na humus a darí sa mu na všetkých stanovištiach od slnečných až po zatienené. Jeho mladé výhonky môžu byť citlivé na neskoré mrazy. Vysádzame ho do voľne rastúcich alebo strihaných živých plotov alebo hromadne v záhonoch. Je veľmi reprezentatívny aj vo vstupných priestoroch, príjazdoch a na nádvoriach. V posledných rokoch sa stal veľmi obľúbeným na výsadbu v nádobách a črepníkoch na terasách a verandách a jeho popularita ďalej stúpa. Zároveň ho môžeme strihom formovať do guličiek na kmienikoch, kužeľov a pod. Preto jeho popularita stále stúpa. Nestrihaný v dospelosti dorastá do výšky 3-4m. Môžeme ho však tvarovať aj do podoby živých plotov.
Photinia fraseri Pink Murble Cassini 16,50 € 30-45 cm informujte sa prosím 7.5 l podrobnosti
281. Prunus 'The Bride'
Popis:
Prunus 'The Bride' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
282. Ríbezľa Detvan, ker, červená v črepníku
Popis:
Malý polovzpriamený ker pekného úzkeho hustého vzrastu vhodný na živé ploty. Je veľmi odolný a rastie aj v tieni. Červená ríbezľa - najobľúbenejšia pôvodná slovenská odroda ríbezlí. Dozrieva stredne skoro, plody sú červené, dobrej akosti, vyniká najmä dlhými strapcami. Vhodná je do všetkých pestovateľských polôh. Pôvod: Vznikla krížením odrôd Jonkheer van Tets x Heinemamm´s Rote Spätlese v roku 1985 vo Výskumnom ústave ovocných a okrasných drevín, a.s. Bojnice. Rastlina: Krík rastie silno, vzpriamene, je primerane zahustený. Kostrové konáre sú hrubé, dlhé s početným rodivým obrastom. Plody: Strapce má dlhé, redšie. Bobule sú veľké, vyrovnané, tmavšie červené. Po dozretí neopadávajú. Dužina je dobrej konzistencie, šťavnatá, sladkokyslá. Dozrieva 3-4 dni po odrode Jonkheer van Tets. Má vysoký stupeň samoopelenia. Priemerný výnos na krík je 5-9 kg, rekordne až 20 kg. Pestovateľské vlastnosti: Nástup do plodnosti je pozvoľný, rodivosť je bohatá a pravidelná. Vyžaduje ľahšie a humóznejšie pôdy, teplejšie oblasti. Neznáša hlbší rez. Odporúča sa do väčšich výsadieb i záhradiek. Odolnosť voči chorobám a škodcom: Vyznačuje sa odolnosťou voči hubovým chorobám, netrpí okrajovou spálou listov ani ich predčasným opadom. Využiteľnosť: Odroda Detvan je vhodná na priamy konzum i spracovanie (kompóty, sirupy, džemy).
Ribes rubrum Detvan 10,00 € 60-80 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
283. Ríbezľa kríková Otelo čierna kontajnerovaná
Popis:
Kvalitná odroda stolových veľkoplodých čiernych ríbezlí. Dozrieva koncom júna až v prvej dekáde júla.
Ribes nigrum Otelo (Ottelo) 6,20 € 60-80 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
Ríbezľa kríková Otelo čierna kontajnerovaná
284. Ríbezľa Ojebyn (Öjebyn), čierna kríková- voľnokorenná
Popis:
Táto veľmi úrodná odroda má tmavočierne, veľké bobule rastúce na dlhých strapcoch po 5-7 kusov. Je samoopelivá. Bobule sú šťavnaté a aromatické. Obsahujú veľa vitamínu C. Zberáme ich v júni až začiatkom júla. Sú vhodné na prípravu štiav a na zaváranie. Ríbezľa Öjebyn dozrieva rovnomerne začiatkom júla, rodí veľmi bohato a je odolná voči škodcom a chorobám listov. Dobre odoláva aj jarným mrazom. Je nenáročná na polohu, ale trochu náročnejšia na výživu a zavlažovanie. Vytvára šírší ker, ktorý je vhodné na jar silnejšie zrezať.
Ribes nigrum Öjebyn 12,00 € 30-50 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
Ríbezľa Ojebyn (Öjebyn), čierna kríková- voľnokorenná
285. Ríbezľa stromková červená Rovada, balená
Popis:
Ríbezľa Rovanda kvitne stredne skoro až neskoro. Plody má veľké, žiarivo červené. Jej pevné bobule sú atraktívneho vzhľadu zoskupené v dlhých strapcoch s kyslastou chuťou. Dozrieva od polovice júla. Bobule majú dobrú skladovateľnosť. Dajú sa jesť čerstvé, mraziť, alebo použiť na výrobu želé.´Rovada´ je odolná voči chorobám, najmä voči americkej múčnatke (Sphaerotheca mors uvae). Jej liečivé vlastnosti sú prevencia proti rakovine, zabraňuje vzniku diabetu, podporuje imunitný systém, regenerujú pečeň, boj proti obličkovým kameňom, pomáhajú zabrániť vzniku aterosklerózy, odvary z čiernych ríbezlí majú protizápalové a dezinfekčné účinky, ak necháte šťavu z čiernych ríbezlí prejsť varom je veľmi účinná na angínu pectoris, bojujú pri problémoch s kŕčovými žilami.
12,00 € 90 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
286. Ríbezľa Tatran, červená ker BAL
Popis:
veľmi úrodný s plnými strapcami sýtočervených veľkých bobúľ. Rodí veľmi bohato a pravidelne. Plody dozrievajú koncom júla a sú vhodné na spracovanie.
Ribes rubrum Tatran 14,00 € 60 - 90 , šírka 15-30 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
287. Ringlóta 'Early Laxton'
Popis:
Prunus d. 'Early Laxton' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
288. Ringlóta 'Hauszwetsche'
Popis:
Prunus d. 'Hauszwetsche' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
289. Ringlóta 'Kroos Pearl Beauty'
Popis:
Prunus d. 'Kroos Pearl Beauty' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
290. Ringlóta 'Kroos Sara'
Popis:
Prunus d. 'Kroos Sara' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
291. Ringlóta 'Mirabelle de Nancy'
Popis:
Prunus d. 'Mirabelle de Nancy' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
292. Ringlóta 'Opal'
Popis:
Prunus d. 'Opal' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
293. Ringlóta 'Reine Claude d'Althan'
Popis:
Prunus d. 'Reine Claude d'Althan' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
294. Ringlóta 'Reine Claude d'Oullins'
Popis:
Prunus d. 'Reine Claude d'Oullins' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
295. Robinia ps. 'Unifoliola'
Popis:
Robinia ps. 'Unifoliola' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
296. Robinia ps. Casque Rouge
Popis:
Robinia ps. Casque Rouge 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
297. Rododendron Pink Cherub (Ružový anjel)
Popis:
Rhododendron Pink Cherub 25,20 € 60-75 cm, šírka 40-45 cm s obvodom kmienika vo výške 25-30 cm, obvod 5/6 cm informujte sa prosím 9.0 l podrobnosti
298. Ruža Aida - červená, na kmienku
Popis:
Nádherná červená ruža s plným kvetenstvom. Rastie vzpriamene a symetricky. Priemer kvetu je približne 12 cm a má výraznú vôňu. Kvitne opakovane. Koreňový bal.
Rosa Aida 42,00 € 120 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
299. Ruža Lions, na kmieniku
Popis:
Rose Lions 45,00 € 130-150 cm, na kmieniku 80-90 cm s obvodom 6-7 cm, šírka korunky 35-45 cm informujte sa prosím 12.0 l podrobnosti
Ruža Lions, na kmieniku
300. Ruža Meillard Mary Rose, na kmieniku
Popis:
Rose Meillard Mary Rose 48,00 € 120-170 cm, na kmieniku 90 cm, šírka korunky 30-45 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
Ruža Meillard Mary Rose, na kmieniku
301. Ruža popínavá Clair Martin zamatovo ružová
Popis:
Táto ružová popínavá ruža ´Clair Matin´ je nádherne a bohato kvitnúca s listami malými, mierne lesklými, kvety zametové svetlo ružovej farby s oranžovým nádychom a žltými tyčinkami. Vytvára prekrásne previsy. Rastie až do výšky 2,5 - 3m.
Rosa Clair Martin 10,00 € 80-120 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
302. Ruža popínavá Ghislaine de Féligonde oranžová ružová biela
Popis:
Veľmi príjemne voniaca popínavá ruža ´Ghislaine de Féligonde´ je zaujímavá svojimi kvetmi. Majú jasne oranžovú farbu. Farba kvetov postupne bledne a farbu mení až na ružovo bielu. Kvety majú veľkosť 4cm. Má malé lesklé listy svetlozelenej farby. Zaraďujeme ju medzi popínavé anglické ruže. Rastie do výšky približne 4m.
Rosa Ghislaine de Féligonde 10,00 € 20-40 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
303. Ruža Rozsaszin - ružová, na kmienku
Popis:
Veľkokvetá ruža s plnými kvetmi ružovej farby. Má rada slnečné stanovisko a humózne neutrálne pôdy. Kvety sú vhodné aj na rez, ker je hustý. Kvitne postupne celé leto. Koreňový bal.
Rosa Rozsaszin 19,80 € 120-170 cm, na kmieniku 80-100 cm s obvodom 4-6, šírka 30-50 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
304. Ruža Swany na kmieniku 80cm
Popis:
Bohato kvitnúca plnokvetá biela ruža s menšími kvietkami štepená na nízkom kmieniku - 80cm.
Rosa Swany 12,00 € 8,50 € 90-100 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
305. Sliva japonská Black Amber (ringlóta, slivka), podpník myrobalán
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Plody Black Amber sú veľké, guľaté, tmavofialové. Táto odroda ma výdatné úrody šťavnatých a veľmi sladkých plodov. Dužina je pevná.
Prunus domestica Black Amber 9,10 € 200-210 cm informujte sa prosím 0.5 l podrobnosti
Sliva japonská Black Amber (ringlóta, slivka), podpník myrobalán
306. Sliva japonská Black Star (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Plody sú tmavofialovej farby, dobrej chuti. Veľkoplodá odroda. Dozrieva skoršie.
Prunus domestica Black Star 16,00 € 140-200 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
Sliva japonská Black Star (ringlóta, slivka)
307. Sliva japonská T.C.Sun (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Sliva T.C.Sun je žltoplodá sliva vynikajúca svojimi veľkými plodmi vynikajúcej chuti. Odroda je veľmi úrodná a nenáročná na pôdne podmienky.
Prunus domestica T.C.Sun 16,00 € 200-300 cm, šírka 40-60 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
Sliva japonská T.C.Sun (ringlóta, slivka)
308. Slivka čerešňoplodá 'Crimson Pointe'
Popis:
Prunus cerasifera 'Crimson Pointe' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
309. Slivka Imperial
Popis:
stĺpovitá slivka, zreje koncom septembra, plody sú veľké, tmavomodré, dobre oddeliteľné od kôstky
Prunus domestica Imperial 40,00 € 17,90 € 160-200 cm, šírka 50-70 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
310. Smrek východný Atrovirens (Tmavozelený)
Popis:
má kužeľovitý vzrast, konáre mierne prevísajúce, ihličie tmavozelené drobné, pritlačené ku konárikom. Vytvára tmavo-purpurové, po dozretí hnedé vajcovité až kužeľovité šišky dlhé 6-10 cm.
Picea orientalis Atrovirens 190,00 € 190-260 cm, šírka 120-170 cm informujte sa prosím 90.0 l podrobnosti
Smrek východný Atrovirens (Tmavozelený)
311. Sofora japonská Red, červené kvety
Popis:
Sofora japonská je mohutný, opadavý strom, veľmi odolný voči mrazu a po zakorenení dobre znášajúci aj suchšie stanovištia. Jej odroda Red tvorí tmavoružové až červené kvety.V dospelosti, zhruba po 50 rokoch rastu, dorastá do výšky a šírky 12 až 15 metrov. Odoláva zimným mrazom až po oblasti s priemernou najnižšou teplotou do - 34 stupňov Celzia. Listy má sviežozelené a nepárno perovito zlože­né. Krásne bieložlté kvety rastú na nových výhonoch usporiadané usporiadané do koncových metlín. Objavujú sa v júli a auguste. Prirodzene sa vyskytuje vo východnej Ázii, no vynikajúco sa jej darí aj v európskych klimatických podmienkach, no tu neprináša žiadne plody, ktoré sa inak spracovávajú na liečebné účely. S obľubou ju v mestách, parkoch a alejách vysádzame ako okrasný strom.
Sophora japonica Red 64,00 € 350-450 cm, na kmienku180-220 cm s obvodom 6-8 cm, šírka korunky 40-60 cm informujte sa prosím 35.0 l podrobnosti
312. Štedrec hybridný´Yellow Rocket´, Štedrec ovisnutý ´Yellow Rocket´
Popis:
Laburnum anagyroides ´Yellow Rocket´ 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
313. Tavoľník poliehavý
Popis:
Je to druh tavoľníku rastúci pôdopokryvne. Rýchlo pokrýva rozľahlé plochy, preto je vhodný na skupinovú výsadbu napríklad pod stromčekmi s vyšším kmienkom, alebo sa krásne vyníma aj vo vyvýšených záhonoch. Dorastá do výšky maximálne 30-40 cm a v máji až júni kvitne bohato malinkými prekrásne bielymi kvietkami vyrastajúcimi v chocholčekoch. Na jar kvitne bohato a na jeseň obvykle vykvitne v menšej miere, avšak rovnako krásne. Jeho kvitnutie priťahuje motýle. Najviac mu vyhovuje slnečné stanovisko, prípadne polotieň. Je to opadavý kríček pôvodne vyskytujúci sa v oblasti od južného Tirolska až po severnú niekdajšiu Juhosláviu.
Spiraea decumbens 7,20 € 20-30 cm, šírka 50-65 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
314. Topoľ osikový
Popis:
Populus tremula 64,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
21.0 l podrobnosti
315. Topoľ osikový 'Tapiau'
Popis:
Populus tremula 'Tapiau' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
316. Tulipán - cibule
Popis:
Nádherný výber tulipánov rôznych farieb. Cibuľky tulipánov v rôznych farbách. červeno-biely fialový ľaliokvetý ružovo-biely bielo-žltý červený plný kvet biely čierny Guľaté, strapaté, klasické - spravíme mix podľa výberu
0,70 € 0,60 €  cm informujte sa prosím 0.2 l podrobnosti
317. Tupelo lesné
Popis:
Nyssa sylvatica 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
318. Vavrínovec portugalský
Popis:
Prunus lusitanica 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
319. Vavrínovec portugalský 'Angustifolia'
Popis:
Prunus l. 'Angustifolia' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
320. Vinič Izabela (Isabela, Isabella), v črepníku 4 litre
Popis:
Izabela je veľmi silný a úplne rezistentný vinič. Bujne rastie, bohato a pravidelne rodí. Bobule tvorí veľké, mierne elipsovité, ružové. Strapce sú stredne veľké. Ich chuť je aromatická, rozplývavá. Dozrieva koncom septembra až začiatkom októbra. Je vhodná aj do vyšších polôh, nevyžaduje žiadnu chemickú ochranu, je to samo rodiaca odroda.
Vitis vinifera Izabela (Isabela, Isabella) 8,00 € 40-120 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
321. Vinič stolový Chrupka biela
Popis:
Chrupka biela je skorá odroda stolového viniča so žlto-zelenkavým, stredne veľkým strapcom. Dozrieva v polovici septembra. Tvorí stredne veľké, guľaté bobule. Je vhodná aj do vyšších polôh.
Vitis vinifera Chrupka biela 8,20 € 20-40 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
322. Vinič stolový Izabela (Isabella, Isabela)
Popis:
Izabela je veľmi silný a úplne rezistentný vinič. Bujne rastie, bohato a pravidelne rodí. Bobule tvorí veľké, mierne elipsovité, ružové. Strapce sú stredne veľké. Ich chuť je aromatická, rozplývavá. Dozrieva koncom septembra až začiatkom októbra. Je vhodná aj do vyšších polôh, nevyžaduje žiadnu chemickú ochranu, je to samo rodiaca odroda.
Vitis vinifera Izabela 8,20 € 20-40 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
323. Vinič stolový Jalovenskij, v kvetináči 4 litre
Popis:
Jalovenskij je rezistentná odroda stolového viniča, so zelenkavo-žltým strapcom. Bobule má veľké, oválne až špicaté. Dozrieva koncom septembra. Odroda je úrodná a spoľahlivá.
Vitis vinifera Jalovenskij 8,00 € 25-45 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
324. Vinič stolový Jupiter
Popis:
Jupiter je ružová veľkoplodá odroda. Dozrieva v polovici septembra. Hrozno je krásnej ružovej farby s veľkými oválnymi bobuľami. BOBULE NEMAJÚ SEMENÁ. Odroda veľmi dobre rastie. Jej odolnosť voči mrazom a hubovým chorobám je stredná.
Vitis vinifera Jupiter 8,00 € 25-45 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
325. Vinič stolový NO-10
Popis:
NO-10 je odroda so zelenkavo-žltým strapcom strednej veľkosti. Tvorí veľké, elipsovité bobule, dozrievajúce začiatkom septembra. Dozrieva začiatkom septembra. Dobre rastie aj na pergole.
Vitis vinifera NO-10 8,20 € 170-190 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
326. Vinič stolový Opal
Popis:
Biela odroda stolového viniča s veľkými bielymi bobuľami. Vhodný na priamy konzum.
Vitis vinifera Opal 8,20 € 100-120 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
327. Vinič stolový Palatina (Augustový muškát, Augusztusi muskotály) - voľnokorenný
Popis:
Palatina je skorá, rezistentná odroda zlato-žltého stolového viniča. Dozrieva už v druhej polovici augusta. Je odolná voči hubovým chorobám. Tvorí stredne veľké strapce, mierne široké v hornej časti. Sú stredne plné, s priemernou hmotnosťou 200 gramov. Bobule sú podlhovasté a zlato-žlté. Majú chrumkavú dužinu s príjemnou muškátovou chuťou. Ich šupka je trochu hrubšia. Samotné rastliny rastú stredne silne a na pôdu a polohu nie sú náročné. Pomerne dobre odolávajú zimným mrazom a nie sú náchylné na hnilobu strapcov. Náročnosť odrody Palatina na prácu za zelena (vyväzovanie, zaštipovanie) je stredná. Jej plody dobre znášajú prepravu.
Vitis vinifera Palatina (Augusztusi muskotály) 7,20 € 4,00 € 30-60 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
Vinič stolový Palatina (Augustový muškát, Augusztusi muskotály) - voľnokorenný
328. Vinič stolový Panonia (Panonia Kincse, Poklad Panónie)
Popis:
Dozrieva koncom augusta až začiatkom septembra. Je to sladká odroda s harmonickou chuťou a mäsitou dužinou. Tvorí veľké a mimoriadne chutné, žltobiele, chrumkavé a oválne bobule vo veľkých strapcoch.
Vitis vinifera Panonia (Panonia Kincse) 8,20 € 20-30  cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
329. Vinič stolový Souvenír (Suvenír)
Popis:
Táto odroda viniča je novinkou na trhu. Je charakteristická svojou sýtou modro-fialovou farbou a pretiahnutými, veľmi atraktívnymi bobuľami tvarom pripomínajúcimi datle alebo malé čili papričky. Souvenír je veľmi sladká a aromatická odroda. Dozrieva v polovici septembra. Vyžaduje si slnečnú polohu a výživnú pôdu s dobrou priepustnosťou. Vydrží bez zakrytia až do -24 stupňov Celzia, pri nižších teplotách sa odporúča zabaliť ju.
Vitis vinifera Souvenír 8,20 € 100-150 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
330. Višňa 'Kelleriis 16' Morellenfeuer'
Popis:
Prunus c. 'Kelleriis 16' 'Morellenfeuer' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
331. Višňa 'Morel'
Popis:
Prunus c. 'Morel' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
332. Višňa chĺpkatá 'Autumnalis'
Popis:
Prunus subh. 'Autumnalis' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
333. Višňa chĺpkatá 'Fukubana'
Popis:
Prunus subh. 'Fukubana' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
334. Višňa chĺpkatá 'Pendula Rubra'
Popis:
Prunus subh. 'Pendula Rubra' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
335. Vosk štepársky Dendrosan - fytofarm 150g
Popis:
Univerzálny štepársky vosk na očkovanie a vrúbľovanie stromov a kríkov. Vhodný tiež na ošetrenie rán ovocných a okrasných drevín po reze a inom poškodení. Vosk po zaschnutí vytvorí súvislý, s poraneným miestom komunikatívny hojivý film. Obľúbený v ovocinárstve!
5,90 € 10 cm informujte sa prosím 0.2 l podrobnosti
336. Vŕba biela 'Belders'
Popis:
Salix alba 'Belders' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
337. Vŕba biela 'Chermesina'
Popis:
Salix alba 'Chermesina' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti
338. Vres obyčajný Dark Beauty
Popis:
Vždyzelený metlovito rozkonárený úplne mrazuvzdorný kríček so slabo mäsitými ihlicovitými protistojnými listami, kvitnúci na tmavoružovo. Je jednou z najdôležitejších rastlín kvitnúcich na jeseň. Vyžaduje si stanovištia s kyslou pôdou (nízkou hodnotou pH). Vysádzame ho najmä do vresovísk, ktoré podľa neho dostali svoje meno. Používa sa aj ako liečivá rastlina. Môžeme ho pestovať na záhonoch alebo aj v nádobách. Časom vytvára husté kvitnúce koberce. Do šírky rastie iba asi 5cm ročne, do výšky iba asi 3cm. V dospelosti dorastá do výšky 0,5 až 0,8 metra.
Calluna vulgaris Dark Beauty 1,90 € 10-20 cm, šírka 15-25 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
Vres obyčajný Dark Beauty
339. Vres obyčajný Ružová Bettina
Popis:
Vždyzelený metlovito rozkonárený úplne mrazuvzdorný kríček so slabo mäsitými ihlicovitými protistojnými listami. Je jednou z najdôležitejších rastlín kvitnúcich na jeseň. V septembri až v októbri kvitne bielymi, ružovými a tmavoružovými kvetmi. Vyžaduje si stanovištia s kyslou pôdou (nízkou hodnotou pH). Vysádzame ho najmä do vresovísk, ktoré podľa neho dostali svoje meno. Používa sa aj ako liečivá rastlina. Môžeme ho pestovať na záhonoch alebo aj v nádobách. Časom vytvára husté kvitnúce koberce. Do šírky rastie iba asi 5cm ročne, do výšky iba asi 3cm. V dospelosti dorastá do výšky 0,5 až 0,8 metra.
Calluna vulgaris Pink Bettina 1,90 € 10-20 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
340. Zelkova ostrolistá 'Green Vase'
Popis:
Zelkova serrata 'Green Vase' 0,00 €  cm informujte sa prosím
Ďalšie veľkosti na objednávku
0.0 l podrobnosti

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
26.02.2024 15:01:10

VITAJTE V NAŠOM ZÁHRADNÍCTVE!

PREDAJŇA ČILISTOV SHOP - otvár. hodiny / open. hours:

Po-Pia / Mon-Fri 8:00-16:30

So/Sat 8:00-16:00 - od 17.2. :-)