Záhradníctvo ABIES®, Labutia 18, 931 01 Šamorín, časť Čilistov
Slovensky
English
Dreviny.sk

e-mail: dreviny@dreviny.sk
+421 903 502 972 (Martina) - predaj, projekcia a realizácia záhrad a biotop
+421 948 937 895 (Erika) - predaj, projekcia a realizácia záhrad
+421 948 777 941 (Vierka) - predaj, projekcia a realizácia biotop
+421 948 877 888 (Predaj) - predaj a dobierkový predaj, reklamácie

GoPay Verified by Visa MasterCard Securecode člen ISA Strom roka Strom roka Nadácia Ekopolis
Hľadám rastlinu:

NÁŠ TIP: Pre výber rastlín patriacich súčasne do viacerých kategórií podržte stlačenú klávesu Ctrl a kliknutiami myšou vyberte žiadané kategórie. Potom kliknite na tlačidlo Zobraz

1. KATEGÓRIE:
2. ZOBRAZ NÁZVY:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V Z X Y

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
14.04.2024 09:10:03

Kedy budete expedovať a aká je Vaša dodacia doba? Ako správne vysadiť objednané stromy a kry?

Vaša otázka:

Dobry den, vcera sme realizovali objednavku na meno Vlado P., rad by som sa opytal kedy budete expedovat a kedy to mame ocakavat. A mam k Vam este jednu velku prosbu, ci nam viete poradit ako ich (objednane stromy a kry) zasadit na svoje trvale stanoviste - mam na mysli postup a pripadne aj aky substrat pouzit na dobre uchytenie korenoveho systemu - pretoze sme zaciatocnici :-) ...pripadne nejaky odkaz na stranku kde sa to dozvieme VELMI PEKNE dakujem Vlado P.


Naša odpoveď:

Dobrý deň pán Vlado,

ďakujeme Vám srdečne za Vaše otázky. Objednané rastliny sa snažíme expedovať do 7-10 dní ich objednania. Uprostred hlavného jarného obdobia (keď si želá vysádzať takmer celé Slovensko :-) sa tento čas ešte môže predĺžiť aj na 2-3 týždne kvôli veľkému počtu objednávok, ktoré dostávame.

Dúfame však, že sa nám tento čas podarí onedlho skrátiť po prijatí novej kolegyne, ktorá bude tiež mať na starosti aj dobierkovú službu.

Základné zásady výsadby stromov a krov sú pomerne jednoduché. Takmer všetky rastliny si vyžadujú substrát alebo pôdu, ktorá je dobre priepustná. Má teda hrubšiu štruktúru, ktorá zabezpečí prístup kyslíka ku koreňom rastlín a umožní im dýchať. Zároveň si vyžadujú v pôde dostatok organických látok (humusu), z ktorých dokážu čerpať živiny. Organické hnojivá v pôde, ako je vyzretý kompost, vyzretý maštaľný hnoj a ďalšie biologické hnojivá plnia dve úlohy - vyživujú rastliny a zároveň prevzdušňujú a zľahčujú ich pôdu.

Ak je Vaša pôda ťažká, ílovitá a / alebo trvale mokrá, potom je potrebné preraziť vrstvy ílu vo výsadbovej jame, vykopať jamu čo najhlbšie a jej spodok vydrenážovať hrubým drveným kameňom, keramzitom alebo podobným inertným materiálom.

Rastliny po výsadbe treba pravidelne polievať tak, aby ich substrát alebo pôda, v ktorej sú zasadené, boli neustále mierne vlhké. Nie však mokré! Jednoduchá metóda je plytko pokopať povrch pôdy okolo vysadených rastlín malou motyčkou. Ak je pôda okolo rastlín v hĺbke 5-10 centimetrov ešte stále vlhká, potom je zavlažovanie týchto rastlín dostatočné.

Ak je Vaša pôda dostatočne priepustná, potom môžete použiť na výživu rastlín aj umelé hnojivá v koncentrácii uvedenej ich výrobcom na obale výrobku. Najlepšie sú hnojivá s pomalým vyplavovaním živín, napríklad značky Osmocote alebo Proven Winners.

Ak od nás dostanete rastliny zasadené alebo presadené do Vašich črepníkov tomto roku (čo je prípad takmer všetkých rastlín, ktoré dodávame), potom ich v tomto roku nemusíte hnojiť. Celoročné hnojivo na tento rok majú už zapracované v ich substráte.

Želáme Vám veľa pestovateľských úspechov a tešíme sa na Vaše ďalšie objednávky a / alebo Vašu návštevu nášho záhradníctva v Čilistove.

S úctou Juro Sebestyén, konateľ

ABIES, www.dreviny.sk

18.04.2014 07:19:29 · Autor: www.dreviny.sk

Ak sa Vám naša odpoveď páčila, prosím odmeňte nás kliknutím na tlačidlo Like:Komentár:
Rating:
Vaše meno:
Váš E-mail:
Súhlasím so spracovaním osobných údajov. Dôvodom spracúvania je možnosť reakcie na otázku/odpoveď užívateľa.

<<< Späť na ostatné otázky

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
14.04.2024 09:10:03

VITAJTE V NAŠOM ZÁHRADNÍCTVE!

PREDAJŇA ČILISTOV SHOP - otvár. hodiny / open. hours:

Po-Pia / Mon-Fri 8:00-16:30

So/Sat 8:00-16:00 - od 17.2. :-)