Záhradníctvo ABIES®, Labutia 36/18, 931 01 Šamorín, časť Čilistov
Slovensky
English
Dreviny.sk

tel.: 031/ 381 2749 e-mail: dreviny@dreviny.sk
0948 877 888 (predaj rastlín)
0903 502 972 (návrhy a realizácia záhrad)
0948 777 941 (predaj, projekcia a realizácia)

GoPay Verified by Visa MasterCard Securecode
Hľadám rastlinu:

NÁŠ TIP: Pre výber rastlín patriacich súčasne do viacerých kategórií podržte stlačenú klávesu Ctrl a kliknutiami myšou vyberte žiadané kategórie. Potom kliknite na tlačidlo Zobraz

1. KATEGÓRIE:
2. ZOBRAZ NÁZVY:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V Z X Y

Informačný bulletin

Naposledy aktualizované dňa:
27.06.2017 02:10:30

Novinky

por.č. slovenský názov latinský názov cena výška pri dodaní počet kusov skladom preprav. veľkosť podrobnosti  
1. Asimina trojlaločná Overlese (Banán severu Overlese)
Popis:
Odroda Overlese tvorí veľké plody výbornej chuti. Dozrievajú začiatkom októbra. Ich dužina je žltá. Plody majú menej semien, ale veľkých. Asimina trojlaločná je najväčším pôvodným ovocím Spojených štátov. Je to nižší strom alebo veľký ker rastúci v nižšej etáži lesa na dobre priepustných, úrodných, hlbokých pôdach v údoliach riek a v kopcovitom vyššom teréne. Má veľké, jednoduché listy a tvorí veľké, podlhovasté, žltozelené plody dlhé 5-16 cm a široké 3-7 cm. Dozrievajú v septembri až v októbri a svojou váhou ohýbajú konáre nadol. Ich chuť pripomína mango alebo banán. Jedia sa surové, alebo sa používajú pri varení a pečení ako náhrada banánov. Používajú sa tiež na výrobu štiav, miešaných nápojov a domáceho vína. Samotný strom alebo veľký ker dorastá do výšky asi 10-11 metrov a jeho kmeň dosahuje v dospelosti (teda približne po 30 rokoch rastu) hrúbku 20-30 cm. Kvety má obojpohlavné. Dorastajú do veľkosti 3-5 cm a po vyzretí sú sýto purpurovo-červené alebo gaštanovej farby. Majú 6 okvetných lístkov. Asimina trojlaločná nemá takmer žiadnych škodcov, preto je možné pestovať ju bez chemickej ochrany. Vďaka svojmu charakteristickému tvaru koruny, nenáročnosti pri pestovaní a príťažlivosti jej čerstvých plodov si získava čoraz väčšiu popularitu medzi záhradníkmi aj amatérskymi pestovateľmi. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5, preto ju môžeme bez obáv pestovať aj v chladnejších oblastiach Slovenska. Uprednostňuje vlhké, kyslé, úrodné pôdy. Znáša aj občasné premočenie. Dokáže rásť aj v úplnom tieni, no tvorí v ňom riedke koruny. Vhodné pH pôdy je v rozsahu 5,6 až 7,5, teda kyslé až neutrálne.
Asimina triloba Overlese 79,00 € 80-100 cm 5 5.0 l podrobnosti
 kusov
2. Asimina trojlaločná Prima 1216 (Banán severu Prima 1216)
Popis:
Odroda Prima 1216 tvorí plody strednej veľkosti so zlato-žltou dužinou. Šupku majú žltkastú. Plody sú dobrej chuti. Táto odroda je považovaná za samoopelivú. Dozrieva začiatkom októbra. Asimina trojlaločná je najväčším pôvodným ovocím Spojených štátov. Je to nižší strom alebo veľký ker rastúci v nižšej etáži lesa na dobre priepustných, úrodných, hlbokých pôdach v údoliach riek a v kopcovitom vyššom teréne. Má veľké, jednoduché listy a tvorí veľké, podlhovasté, žltozelené plody dlhé 5-16 cm a široké 3-7 cm. Dozrievajú v septembri až v októbri a svojou váhou ohýbajú konáre nadol. Ich chuť pripomína mango alebo banán. Jedia sa surové, alebo sa používajú pri varení a pečení ako náhrada banánov. Používajú sa tiež na výrobu štiav, miešaných nápojov a domáceho vína. Samotný strom alebo veľký ker dorastá do výšky asi 10-11 metrov a jeho kmeň dosahuje v dospelosti (teda približne po 30 rokoch rastu) hrúbku 20-30 cm. Kvety má obojpohlavné. Dorastajú do veľkosti 3-5 cm a po vyzretí sú sýto purpurovo-červené alebo gaštanovej farby. Majú 6 okvetných lístkov. Asimina trojlaločná nemá takmer žiadnych škodcov, preto je možné pestovať ju bez chemickej ochrany. Vďaka svojmu charakteristickému tvaru koruny, nenáročnosti pri pestovaní a príťažlivosti jej čerstvých plodov si získava čoraz väčšiu popularitu medzi záhradníkmi aj amatérskymi pestovateľmi. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5, preto ju môžeme bez obáv pestovať aj v chladnejších oblastiach Slovenska. Uprednostňuje vlhké, kyslé, úrodné pôdy. Znáša aj občasné premočenie. Dokáže rásť aj v úplnom tieni, no tvorí v ňom riedke koruny. Vhodné pH pôdy je v rozsahu 5,6 až 7,5, teda kyslé až neutrálne.
Asimina triloba Prima 1216 79,00 € 80-100 cm 5 5.0 l podrobnosti
 kusov
3. Asimina trojlaločná Sunflower (Slnečnica) (Banán severu Sunflower)
Popis:
Odroda Sunflower tvorí plody strednej veľkosti so zlato-žltou dužinou. Šupku majú žltkastú. Plody sú dobrej chuti a majú málo semien. Táto odroda je považovaná za samoopelivú. Dozrieva uprostred septembra. Asimina trojlaločná je najväčším pôvodným ovocím Spojených štátov. Je to nižší strom alebo veľký ker rastúci v nižšej etáži lesa na dobre priepustných, úrodných, hlbokých pôdach v údoliach riek a v kopcovitom vyššom teréne. Má veľké, jednoduché listy a tvorí veľké, podlhovasté, žltozelené plody dlhé 5-16 cm a široké 3-7 cm. Dozrievajú v septembri až v októbri a svojou váhou ohýbajú konáre nadol. Ich chuť pripomína mango alebo banán. Jedia sa surové, alebo sa používajú pri varení a pečení ako náhrada banánov. Používajú sa tiež na výrobu štiav, miešaných nápojov a domáceho vína. Samotný strom alebo veľký ker dorastá do výšky asi 10-11 metrov a jeho kmeň dosahuje v dospelosti (teda približne po 30 rokoch rastu) hrúbku 20-30 cm. Kvety má obojpohlavné. Dorastajú do veľkosti 3-5 cm a po vyzretí sú sýto purpurovo-červené alebo gaštanovej farby. Majú 6 okvetných lístkov. Asimina trojlaločná nemá takmer žiadnych škodcov, preto je možné pestovať ju bez chemickej ochrany. Vďaka svojmu charakteristickému tvaru koruny, nenáročnosti pri pestovaní a príťažlivosti jej čerstvých plodov si získava čoraz väčšiu popularitu medzi záhradníkmi aj amatérskymi pestovateľmi. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5, preto ju môžeme bez obáv pestovať aj v chladnejších oblastiach Slovenska. Uprednostňuje vlhké, kyslé, úrodné pôdy. Znáša aj občasné premočenie. Dokáže rásť aj v úplnom tieni, no tvorí v ňom riedke koruny. Vhodné pH pôdy je v rozsahu 5,6 až 7,5, teda kyslé až neutrálne.
Asimina triloba Sunflower 79,00 € 80-100 cm 5 5.0 l podrobnosti
 kusov
4. Bambus Fargesia Rufa
Popis:
Fargesia Rufa 16,00 € 40-50 cm, šírka 20-30 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
Bambus Fargesia Rufa  kusov
5. Borievka obyčajná Sentinel
Popis:
Borievka obyčajná Sentinel je veľmi úzko stĺpovitý, veľmi elegantný kultivar. Má striebristé drobné ihličie. Dobre odoláva chladu a suchu. Používa sa najmä na vytváranie idylických skupiniek v záhonoch a v trávnikoch. V dospelosti dorastá do výšky približne 3-5 metrov a do šírky iba 50-70 centimetrov. Dokáže rásť v teplotých zónach 4a až 3b, preto ju bez obáv môžeme vysádzať na celom území Slovenska.
Juniperus communis Sentinel 13,50 € 20-30 cm 3 3.0 l podrobnosti
Borievka obyčajná Sentinel  kusov
6. Borovica hustokvetá Alice Verkade
Popis:
Táto miniatúrna forma borovice kustokvetej je zavrúbľovaná na kmienik vysoký 40-45 cm. Borovica hustokvetá Alice Verkade je trpasličí ihličnan určený do predzáhradiek, japonských záhrad, skaliek alebo do elegantných udržiavaných záhonov. Má svetozelené, jemné a mäkké, tenké ihličie. Husté ihličie tejto borovice najlepšie vynikne, ak ju vysadíme do pôdy pokrytej drveným kameňom alebo bledým štrkom. Po 10 rokoch rastu jej korunka dosiahne výšku približne 75 cm a šírku okolo 100 cm. Konečná výška korunky v dospelosti je približne 1 meter a šírka cca. 1,5 metra. Je plne odolná voči mrazu a odoláva zimným teplotám až do mínus 34 stupňov Celzia. Rovnako dobre znáša aj horúčavy, môžeme ju preto bez obáv pestovať na slnku alebo v polotieni na celom Slovensku Jej pôda musí byť dobre priepustná a / alebo oddrenažovaná, aby jej následkom nadmernej vlhkosti nazahynuli korene. Borovica hustokvetá sa vďaka svojej rozložitej korune používa ako náhrada stredomorských píniových borovíc (Pinus pinea), ktoré u nás vymŕzajú.
Pinus densiflora Alice Verkade 89,00 € 90-100 cm, na kmienku 40 cm, šírka korunky 50-60 cm 3 40.0 l podrobnosti
 kusov
7. Borovica limbová (Limba)
Popis:
Borovica limbová je hustý, tmavozelený alebo modrastozelený kužeľovitý ihličnan. Jej konáre nesú ihličie v skupinkách po päť. V dospelosti dorastá do výšky 15 až 35 metrov a šírky 6 metrov. Hrúbka jej kmeňa môže dosiahnuť až 1,5m. Veľmi dobre odoláva zimným vetrom a mrazu minimálne do −50 °C.
Pinus cembra 48,60 € 75-80 cm, šírka 50-60 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
Borovica limbová (Limba)  kusov
8. Brečtan popínavý Ivalace
Popis:
Odroda Ivalace je považovaná za jednu z najkrajších brečtanov. V roku 2011 ju Americká spoločnosť pre brečtany (American Ivy Society) zvolila za brečtan roku. Patrí medzi kučeravé odrody a jej listy majú 5 výbežkov s vlnitým okrajom. Jej unikátnou vlastnosťou je lesk jej tmavozelených listov, ktoré vyzerajú ako nalakované. Je to univerzálna rastlina, ktorú môžeme pestovať v byte, použiť ju na pokrytie stien, plotov, besiedok alebo pôdy v záhrade, alebo ju viesť a tvarovať na konštrukcii. Odoláva zimným mrazom až po teplotnú zónu 5 (USDA), teda až do −26.1 °C. Môžme ju preto bez obáv sadiť na celom Slovensku s výnimkou vysokohorských oblastí. Počas mrazov jej stonky a stopky listov nadobúdajú tmavočervené sfarbenie. Znáša široký rozsah pôd, no najlepšie rastie v dobre priepustných, stredne vlhkých, hlinitých pôdach. Najlepšie sa jej darí v polotieni a v tieni. Znáša aj priame slnko, no v teplých oblastiach Slovenska je lepšie sadiť ju do aspoň čiastočného tieňa. Pre úspešnú výsadbu je vhodné brečtan sadiť hlboko - pred výsadbou odstrániť zopár starých listov a zasadiť ho až po najnižšie položené novšie listy.
Hedera helix Ivalace 8,40 € 100-180 cm, šírka 15-30 cm 16 5.0 l podrobnosti
Brečtan popínavý Ivalace  kusov
9. Brečtan popínavý White Ripple (Biela vlna)
Popis:
White Ripple je odroda brečtanu s veľmi pekným sfarbením a nezvyčajným tvarom listov. Dá sa použiť na zakrytie múrov a stien, po ktorých sa šplhá bez opory a sám sa na ne uchytáva drobnými koreňovitými úchytkami. Môžeme ho však pestovať aj v domácnosti ako veľmi peknú črepníkovú rastlinu. V takomto prípade sa mu darí lepšie v chladnejšej miestnosti. Pri výsadbe vonku sa mu najlepšie darí na priamom slnku alebo v polotieni. V úplnom tieni rastie pomalšie - rýchlosťou asi 30-50cm ročne. V dobrých podmienkach je to však podstatne rýchlejšie - asi 1m ročne a v dospelosti na opore dorastá do výšky asi 6m. Najviac mu vyhovujú priepustné, stredne vlhké pôdy s dostatkom humusu, ktoré môžu byť mierne zásadité (alkalické), ale aj mierne kyslé. Po výsadbe do pôdy dobre odoláva chladu, preto ho môžeme pestovať vo všetkých polohách, s výnimkou najvyššie položených horských oblastí. Pri výsadbe do črepníkov ho v našich klimatických podmienkach musíme chrániť zabalením črepníkov do bublinkovej fólie, alebo ešte lepšie ich zakopaním do zeme.
Hedera helix White Ripple 8,40 € 160-300 cm, šírka 15-25 cm 6 5.0 l podrobnosti
Brečtan popínavý White Ripple (Biela vlna)  kusov
10. Breza previsnutá Fastigiata
Popis:
vzpriamená, stĺpovitá forma našej domácej brezy. Rovnako ako základný botanický druh, aj tento kultivar po zakorenení prežíva aj na mimoriadne suchých, slnečných stanovištiach s nedostatkom výživnej pôdy. V dospelosti, teda po 20-30 rokoch rastu, dorastá do výšky 8-10 metrov a do šírka 2-4 metre.
Betula pendula Fastigiata 33,00 € 260-290 cm, šírka 35-55 cm 14 15.0 l podrobnosti
 kusov
11. Broskyňa Amsdenova
Popis:
Broskyňa Amsdenova dostala svoje meno po svojom objaviteľovi pánovi Amsdenovi, ktorý ju objavil ako náhodný semenáč v roku 1868 v americkom štáte Missouri. V minulosti táto odroda patrila medzi najviac rozšírené vo svete. Broskyňa Amsdenova rastie stredne rýchlo a vytvára vzpriamené koruny. Je samoopelivá. Tvorí kvety po celej dĺžke konárov a rodí spoľahlivo a bohato počas celého života stromu. Patrí medzi skoré odrody. Jej plody dozrievajú okolo 20. júla. Sú stredne veľké a nesúmerne guľaté. Majú žltobiele sfarbenie, ktoré na slnečnej strane prekrýva červené líčko. Dužina plodov je krémovobiela, trochu červenkastá, jemná a šťavnatá. Plody sú mierne sladkej a jemne korenistej chuti a v stave plnej zrelosti sú aromatické. Kôstka je malá a čiastočne oddeliteľná od dužiny. V stave plnej zrelosti sa oddeľuje od dužiny úplne. Plody dobre znášajú prepravu. Broskyňa Amsdenova dobre odoláva aj silnejším zimným a neskorým jarným mrazom, preto ju môžme sadiť aj do chladnejších oblastí. Dôležitá je tiež jej odolnosť voči kučeravosti. Tak ako ostatným broskyniam, najlepšie sa jej darí na slnečnom stanovišti v dobre priepustnej, na živiny bohatej a mierne vlhkej pôde. Broskyne sú malé stromy, ktoré v dospelosti dosahujú maximálnu výšku a šírku do 5 metrov.
Prunus persica Amsden 36,00 € 90-100 cm, na kmieniku 60cm s obvodom 6 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
 kusov
12. Broskyňa Spring Gold (Springgold, Jarné zlato)
Popis:
Veľmi skorá odroda. Dozrieva koncom júna až začiatkom júla. Napriek tomu má žltá dužina jej plodov veľmi dobrú chuť a konzistenciu.
Prunus persica Springgold 28,80 € 160-200 cm, na kmienku 110-115 cm s obvodom 8-10, šírka 60-90 cm 7 15.0 l podrobnosti
Broskyňa Spring Gold (Springgold, Jarné zlato)  kusov
13. Brusnica (kľukva) veľkoplodá Early Black
Popis:
Brusnica veľkoplodá je nízky, rozprestretý, hustý, stálozelený ker dorastajúci do výšky maximálne 30 centimetrov. Tvorí biele až ružové kvety, z ktorých sa vyvíjajú tmavočervené, jedlé a veľmi zdravé plody. Dosahujú veľkosť 1-2 centimetre a konzumujú sa čerstvé alebo varené. Obsahujú veľa vitamínu C. Dajú sa aj sušiť na zimnú konzumáciu. Brusnica veľkoplodá vytvára výhonky dosahujúce dĺžku 30 až 180 centimetrov. Pochádza zo Severnej Ameriky, kde rastie v prírode východnej Kanady, vo východnej časti Spojených štátov a vo vyšších nadmorských výškach až po Severnú Karolínu. Jej odolnosť voči mrazom je preto mimoriadna - môžeme ju pestovať až po teplotnú zónu 2b, teda až po oblasti s priemernou najnižšou zimnou teplotou mínus 43 stupňov Celzia. Začína kvitnúť koncom júna bielymi, bledoružovými alebo ružovými kvetmi. Kvety opeľujú včely až do polovice júla. V tomto období rastliny nasadzujú plody a ak nerastú vo vlhkej pôde, potom je počas nasledovných 3 týždňov často potrebné ich aj zavlažovať, lebo je to najteplejšie obdobie roka. V septembri plody získavajú svoju charakteristickú červenú farbu vďaka prírodným farbivám antokyanom, ktorým sa pripisujú protizápalové účinky a prevencia vzniku rakoviny. Plody dosahujú plnú zrelosť približne 80 dní po kvitnutí. Dozrievajú teda od polovice septembra až do konca októbra a zber vrcholí uprostred októbra. Brusnica veľkoplodá je kyslomilná rastlina a vyžaduje si veľmi kyslé až kyslé pôdy v rozsahu pH od 4,6 až 6. Dá sa pestovať ako pôdopokryvná drevina. Uprednostňuje polohu na priamom slnku a pôdy bohaté na organické látky (humus). Môžeme ju pestovať aj v črepníkoch alebo v zavesených košíkoch s podmiskou naplnenou vodou. Ako rastlina pochádzajúca z močarísk znáša aj občasné zaplavenie pôdy. Avšak v období rastu (vo všeobecnosti od marca do októbra) je dobrá priepustnosť a drenáž pôdy nevyhnutná pre rast a správne fungovanie jej koreňov. Počas tohoto vegetačného obdobia sú komerčné plantáže brusníc odvodňované a zaplavovanie sa spravidla nevykonáva počas dlhších období. (Zaplavujú ich väčšinou len na ochranu pred mrazom v zime, pred zberom úrody a osobitne na zničenie škodcov).
Vaccinium macrocarpon Early Black 12,00 € 10-15 cm, šírka 50-80 cm 5 1.5 l podrobnosti
 kusov
14. Brusnica veľkoplodá Koralle
Popis:
Koralle je jedna z najstarších odrôd brusníc. Má široké rozšírenie od najnižších až po najvyššie mestá na území celého Slovenska. Listy má oválne, sýtozelené. Plody sú červené, veľké, jemne oválneho tvaru. Rodí dvakrát do roka (do nadmorskej výšky 700 m.). Aby boli plody ešte väčšie, odporúčame opelenie aj iným druhom. Plody majú široké použitie, najmä v kuchyni a na priamu spotrebu. Brusnice tiež pomáhajú pri ochoreniach obličiek.
Vaccinium macrocarpon Koralle 5,30 € 15-20 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
 kusov
15. Céder libanonský poddruh atlaský Aurea (zlato-žltý)
Popis:
Céder Atlantica Aurea je jednou z najzaujímavejších a najkrajších foriem libanonského cédra - mimoriadne obľúbeného ihličnanu pestovaného v záhradách najmä pre jeho výtvarnú krásu. Jeho mladé výhonky sú zlato-žlto-zelené a ihličie na starších konárikoch postupne nadobúda striebristo-modré sfarbenie. Vzniká tak veľmi zaujímavá farebná kombinácia ihličia. Je to pomalšie rastúca odroda, ktorá v dospelosti dorastá do výšky iba 4-8 metrov, v závislosti od jej stanovišťa. Tento menší až stredne veľký elegantný strom najčastejšie umiestňujeme doprostred trávnikov ako samostatne stojaci solitér alebo ho vysádzame v primeranom odstupe v menších skupinkách. Má širšiu korunu, ktorá sa u starších stromov stáva plochejšou. V hustejších porastoch má štíhly vzpriamený vzrast, no keď stojí samostatne, jeho konáre sa rozprestierajú vodorovne na väčšej ploche. Rastie pomaly a dožíva sa veku niekoľko stoviek rokov. Odoláva mrazom až po teplotnú zónu 6a, teda do -23.3 °C. Jeho krátke ihličie sa podobá ihličiu smrekovca, na zimu však neopadáva. Rastie v chumáčikoch po 30-40 kusov. Spočiatku má zlato-žlté sfarbenie, neskôr sa mení na modro-striebristé a zostáva na strome 2 roky. Libanonský céder neznáša prílišné znečistenie ovzdušia. Je však spomedzi cédrov najodolnejší voči chladu. Môžme ho teda pestovať na celom území Slovenska. Neznáša tieň. Po zakorenení rastie dobre aj na suchších pôdach. TIETO RASTLINY SÚ KVALITNE ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Cedrus libani subsp. atlantica Aurea 120,00 € 180-220 cm, šírka 60-80 cm 4 70.0 l podrobnosti
Céder libanonský poddruh atlaský Aurea (zlato-žltý)  kusov
16. Cedrát (Citrus) Budhova ruka
Popis:
Cedrát Budhova ruka patrí medzi polokyslé odrody cedrátov.
Citrus medica var. sarcodactylis (Digitata) 42,00 € 50-70 cm, na kmienku 25-30 cm s obvodom 5-7 cm, šírka 25-35 cm 4 10.0 l podrobnosti
Cedrát (Citrus) Budhova ruka  kusov
17. Cezmína ostrolistá Argenteomarginatum (Striebrom lemovaná)
Popis:
Odroda cezmíny Argenteomarginata má tmavozelené listy s bielym lemom. Sú hlboko vykrajované s väčším množstvom malých, jemných tŕňov. Cezmína je užitočný vždyzelený vzpriamený ker alebo malý strom, ktorý môžeme pestovať ako solitér, ako ker tvarovaný strihom alebo ako živý plot. Odrody s farebnými listami (panašované) dosahujú v dospelosti výšky 3-4 metre. Darí sa im na širokej škále pôd - od vápenatých až po málo úrodné a kyslé, uprednostňujú však suché, dobre priepustné a ľahké pôdy. Dokážu rásť na slnku, v polotieni aj v úplom tieni. V minulosti sa ich kvalitné drevo, ktoré horí aj mokré, používalo na intarzie a rezbárske práce. Pichľavé zvlnené listy odrádzajú mnoho tvorov od kradnutia vajíčok spevavých vtákov, ktorí hniezdia v jej korune. Červené bobuľky dodávajú v čase Vianoc cezmínam farbu a práve v tomto čase sú tieto stálozelené kry alebo stromy najkrajšie.
Ilex aquifolium Argenteomarginatum (Argenteomarginata) 95,00 € 30-40 cm, šírka 30-40 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
Cezmína ostrolistá Argenteomarginatum (Striebrom lemovaná)  kusov
18. Cezmína ostrolistá Golden King (Zlatý kráľ) - so žltým lemom listov - kužeľ
Popis:
Odroda cezmíny Golden King má tmavozelené listy so žltým lemom. Listy majú iba málo drobných tŕňov. Tieto naše konkrétne rastliny sú zastrihnuté do tvaru kužeľa. Cezmína je užitočný vždyzelený vzpriamený ker alebo malý strom, ktorý môžeme pestovať ako solitér, ako ker tvarovaný strihom alebo ako živý plot. Odrody s farebnými listami (panašované) dosahujú v dospelosti výšky 3-4m. Darí sa im na širokej škále pôd - od vápenatých až po málo úrodné a kyslé, uprednostňujú však suché, dobre priepustné a ľahké pôdy. Dokážu rásť na slnku, v polotieni aj v úplom tieni. V minulosti sa ich kvalitné drevo, ktoré horí aj mokré, používalo na intarzie a rezbárske práce. Pichľavé zvlnené listy odrádzajú mnoho tvorov od kradnutia vajíčok spevavých vtákov, ktorí hniezdia v jej korune. Červené bobuľky dodávajú v čase Vianoc cezmínam farbu a práve v tomto čase sú tieto stálozelené kry alebo stromy najatraktívnejšie.
Ilex aquifolium Golden King 35,10 € 50-60 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
 kusov
19. Cypruštek hrachonosný Filifera Nana
Popis:
Veľmi odolný a nenáročný kultivar. Tvorí tenké previsnuté, niťovité konáriky. Je to trpasličí kultivar, ktorý v dospelosti, po 10-20 rokoch rastu dorastá do výšky približne 1,5 metra a šírky okolo 2 metrov. Dobre odoláva zimným mrazom a letnému horúcemu slnku a dobre rastie aj na menej výživných pôdach na priamom slnku alebo v polotieni.
Chamaecyparis pisifera Filifera Nana 16,00 € 50-70 cm, šírka 60-70 cm 1 10.0 l podrobnosti
Cypruštek hrachonosný Filifera Nana  kusov
20. Cypruštek lawsonov Stewartii
Popis:
vzpriamená, úzko, kuželovitá odroda cyprušteka lawsonovho s jemným, žltým ihličím. V dospelosti, teda po približne 20 rokoch rastu, dorastá do výšky 7-10 metrov a šírky 3-4 metre. Najlepšie sa mu darí na slnečnom stanovišti alebo v polotieni. Dobre rastie najmä na dobre priepustných, mierne vlhkých pôdach s dostatkom organických látok (humusu) a s mierne kyslým až neutrálnym pH (medzi 4,5-7,5). Odoláva mrazom až po teplotnú zónu 5, môže teda rásť v oblastiach s priemernou najnižšou teplotou až do mínus 28 stupňov Celzia.
Chamaecyparis lawsoniana Stewartii 33,00 € 80-100 cm 1 15.0 l podrobnosti
Cypruštek lawsonov Stewartii  kusov
21. Čerešňa Nemecká rýchlica, na podpníku mahalebka
Popis:
Jedna z najskorších odrôd, dozrieva už v prvom čerešňovom týždni.
Prunus avium 16,00 € hrotiaky, 140-200 cm 8 7.0 l podrobnosti
 kusov
22. Čerešňa Regina, na podpníku Gisela 6
Popis:
Prunus avium Regina 15,00 € 120-190 cm informujte sa prosím 6.0 l podrobnosti
 kusov
23. Drieň obyčajný Juliusz, jedlý
Popis:
Odroda Juliusz rastie rýchlo a tvorí široké koruny. Plody začínajú dozrievať koncom augusta. Ich priemerná hmotnosť je 2,7 gramu a obsah cukru dosahuje až 10%. Spomedzi poľských odrôd má najvyšší podiel dužiny na celom objeme plodu. Preto je najvhodnejšia na výrobu džemov, štiav a na zaváranie. Plody dozrievajú v období kratšom než 1 mesiac. Samotný ker rastie bujne a nestrihaný dorastá do výšky a šírky 5x5 metrov. Aj vo vyššom veku intenzívne rodí. Registrovaná odroda Juliusz je chránená autorským právom jej šľachtiteľa. Je preto možné množiť ju len na základe licencie. Drieň obyčajný je opadavý, bohato rozkonárený, mrazuvzdorný hustý ker alebo nízky strom s tmavozelenými listami, ktoré sa na jeseň sfarbujú do červenkasto-purpurova. Začiatkom jari, pred pučaním listov, vytvára malé žlté kvety. Dorastá do výšky a šírky približne 3-5 metrov.
Cornus mas Juliusz 33,00 € 60-75 cm 8 10.0 l podrobnosti
 kusov
24. Dub cérový (cérový)
Popis:
Dub cerový pochádza južnej Európy. Ťažiskom jeho rozšírenia je Maďarsko, Rumunsko a Balkánsky poloostrov. Dožíva sa v priemere okolo 200 rokov a jeho kmeň môže dosiahnuť hrúbku až 2 metre. V dospelosti dorastá do výšky asi 20-30 metrov a šírky okolo 15 metrov. Vytvára kmene s černavou rozpukanou borkou. Jeho listy sú na spodnej strane jemne plstnaté. Plody – žalude dozrievajú každé dva roky. V prvom roku dorastajú na veľkosť hrachu. Plod je do polovice ponorený do čiašky, ktorá sa vyznačuje špicatými, odstávajúcimi, až 1 cm dlhými šupinami. Dub cerový je absolútne odolný voči zimným mrazom. Môžeme ho pestovať až po teplotnú zónu 5b (teda zónu s priemernými minimálnymi zimnými teplotami od -23,3 až do -26,1 stupňa Celzia. Rastie na širokom rozsahu pôd od veľmi kyslých (pH od 4,5) až po mierne zásadité (do pH asi 7,7). Uprednostňuje vlhké, úrodné, dobre priepustné pôdy, dokáže sa však veľmi dobre pripôsobiť vápenatým pôdam a pôdam chudobným na živiny: ílovito-hlinitým, hlinito-piesočnatým aj pôdam ílovito-piesočnato-hlinitým. Darí sa mu aj na suchých stanovištiach a neprekáža mu ani znečistené mestské ovzdušie. Do výsadieb sa používa ako veľký solitér.
Quercus cerris 32,40 € 280-320 cm, šírka 50-70 cm 1 60.0 l podrobnosti
 kusov
25. Dub cerový (cérový)
Popis:
Dub cerový pochádza z južnej Európy. Ťažiskom jeho rozšírenia je Maďarsko, Rumunsko a Balkánsky poloostrov. Dožíva sa v priemere okolo 200 rokov a jeho kmeň môže dosiahnuť hrúbku až 2 metre. V dospelosti dorastá do výšky asi 20-30 metrov a šírky okolo 15 metrov. Vytvára kmene s černavou rozpukanou borkou. Jeho listy sú na spodnej strane jemne plstnaté. Plody – žalude dozrievajú každé dva roky. V prvom roku dorastajú na veľkosť hrachu. Plod je do polovice ponorený do čiašky, ktorá sa vyznačuje špicatými, odstávajúcimi, až 1 cm dlhými šupinami. Dub cerový je absolútne odolný voči zimným mrazom. Môžeme ho pestovať až po teplotnú zónu 5b (teda zónu s priemernými minimálnymi zimnými teplotami od -23,3 až do -26,1 stupňa Celzia. Rastie na širokom rozsahu pôd od veľmi kyslých (pH od 4,5) až po mierne zásadité (do pH asi 7,7). Uprednostňuje vlhké, úrodné, dobre priepustné pôdy, dokáže sa však veľmi dobre pripôsobiť vápenatým pôdam a pôdam chudobným na živiny: ílovito-hlinitým, hlinito-piesočnatým aj pôdam ílovito-piesočnato-hlinitým. Darí sa mu aj na suchých stanovištiach a neprekáža mu ani znečistené mestské ovzdušie. Do výsadieb sa používa ako veľký solitér.
Quercus cerris 140,00 € 400-450 cm, na kmieniku 170-190 cm s obvodom 6-8 cm informujte sa prosím 40.0 l podrobnosti
 kusov
26. Dub letný Atropurpurea (červenolistý)
Popis:
Vzácna odroda nášho domáceho duba letného s nádhernými purpurovými listami. Dorastá do výšky iba 10 metrov a šírky približne 8 metrov, možno ho preto zaradiť medzi menšie stromy. Vytvára rovnomerné, okrúhle, husté koruny. V mladosti rastie pomalšie, neskôr stredne rýchlo. Najlepšie sa mu darí na priamom slnku. Dobre rastie na každej úrodnej, priepustnej pôde, ktorá môže byť kyslá aj zásaditá. Uprednostňuje dobre odvodnené, úrodné pôdy. Rastie však dobre aj vo vlhkých, ílovitých, hlinitých, piesočnatých alebo vápenatých pôdach.
Quercus robur Atropurpurea 26,40 € 60-105 cm, šírka 25-40 cm 3 5.0 l podrobnosti
 kusov
27. Dub močiarny Green Pillar (Zelený pilier)
Popis:
Odroda dubu močiarneho Green Pillar je úzko stĺpovitý strom vhodný aj do menších záhrad a do úzkych ulíc. V optimálnych podmienkach rastie rýchlosťou až 150 cm ročne, preto sa výborne hodí na rýchle vytvorenie optickej a hlukovej bariéry medzi domami alebo na odizolovanie pozemku od cesty. Uplatnenie nájde aj pri výsadbe elegantných, dlhovekých stromoradí a to aj na chudobných a / alebo častejšie podmočených pôdach. Nehodí sa do príliš suchých pôd. Jeho odolnosť voči pôdam s nedostatkom kyslíka (napr. dlhšie podmočeným) je stredná. V dospelosti (asi po 30 rokoch rastu) dorastá do výšky 14-16m a do šírky približne 3m. Jeho konáre rastú priamo a rovno nahor a sú veľmi husté bez potreby akéhokoľvek tvarovania. Táto odroda sa do stromoradí vysádza najmä v Spojených štátoch a je chránená americkým patentom USA-PP#9093. Dub močiarny má veľmi elegantne vykrajované obláčikovité listy zrejme s najvýraznejšími vlnovkami spomedzi všetkých dubov. Tieto krásne listy sa navyše začiatkom jesene sfarbujú do nádherných ohnivočervených odtieňov. Najlepšie sa mu darí na priamom slnku v neustále vlhkých až mokrých pôdach, ale dokáže sa prispôsobiť aj suchým pôdam. Vyžaduje si však pôdy s kyslým pH 4,5 a 6,5. Duby močiarne majú veľmi husté konáre už v mladom veku. Listy majú stredne- až tmavozelené, stojace striedavo, oválneho tvaru a dlhé asi 12 cm. Ich jesenná farba je zvyčajne príťažlivá červenohnedá až červenožltá, niekedy aj vynikajúca karmínová. Dub močiarny dobre znáša podmienky v mestách, teda horúčavu, znečistenie a málo úrodnú pôdu, nie však prílišné sucho.
Quercus palustris Green Pillar 216,00 € 480-520 cm, na kmieniku 130 cm s obvodom 13 cm 1 60.0 l podrobnosti
Dub močiarny Green Pillar (Zelený pilier)  kusov
28. Dub zimný Purpurea (Purpurový)
Popis:
Vzácny kultivar zimného duba tvoriaci v dospelosti stredne veľký strom s okrúhlou korunou. Má červenkasto-purpurové až bronzovo-zelené listy. Ich farbu možno opísať aj ako farbu burgundského vína. Je to príťažlivý solitérny strom pre záhrady, parky aj lesné oblasti. Rastie pomalšie a v dospelosti dosahuje výšku 6-12m. Uprednostňuje vlhké, ale dobre priepustné, výživné pôdy. Dobre rastie v kyslých pôdach bez obsahu vápnika (pH 6,1-7,8), najlepšie na priamom slnku alebo v miernom tieni. Veľmi dobre odoláva zimným mrazom a možno ho úspešne vysádzať až po teplotnú zónu 3a, teda aj v chladnejších horských oblastiach Strednej Európy. TIETO RASTLINY VÁM PRE ICH VEĽKOSŤ VIEME DOPRAVIŤ IBA V OKRUHU ASI 30 km ŠAMORÍNA. V prípade dopravy na dlhšiu vzdialenosť si prosím dohodnite jej podmienky s dopravcami p.Sýkora (fi. Nothegger) 0917 732 990, p. Skladan 0918 650 061
Quercus petraea Purpurea 56,00 € 250-300 cm informujte sa prosím  l podrobnosti
 kusov
29. Duglaska tisolistá Blue Wonder (Modrý zázrak)
Popis:
Tento stálozelený ihličnan je trpasličím, veľmi dekoratívnym kultivarom Duglasky tisolistej s výrazne šedo-modrým ihličím. Je to jej zriedkavá a ťažko dostupná forma. V dospelosti, približne po 20 rokoch rastu, dorastá do výšky 5 metrov. Dobre rastie na priamom slnku až v polotieni, najlepšie na pôdach s pH v rozsahu 6-8 (kyslých až mierne zásaditých). Odoláva zimnym teplotám az mínus 25 stupňov Celzia. Vysádzame ho do parkov a záhrad s ihličnanmi. Je možné kombinovať ho s veľkým množstvom iných rastlín.
Pseudotsuga menziesii Blue Wonder 55,00 € 80-100 cm, šírka 40-70 cm 3 20.0 l podrobnosti
Duglaska tisolistá Blue Wonder (Modrý zázrak)  kusov
30. Eukalyptus málokvetý (mrazuvzdorný)
Popis:
Tento eukalyptus je vždyzelený veľký ker alebo malý strom dorastajúci do výšky 4-8 metrov. Je to zrejme jediný eukalyptus, ktorý možno u nás na južnom Slovensku pestovať vonku, aj keď s potrebou zimnej ochrany. Pochádza z východnej Austrálie, kde rastie vo vyšších polohách v Austrálskych Aplách aj v nížinných habitatoch. V austrálskych štátoch Victoria, New South Wales a v Tasmánii vytvára lesné porasty až do nadmorskej výšky 1800 metrov a tvorí tak vrchnú hranicu lesa. Proti váhe ťažkého zimného snehu sa na rozdiel od našich domácich listnáčov bráni ohýbaním konárov, tak že jeho vonkajšie konáre visia pod váhou snehu kolmo nadol. Znáša aj mrazy do mínus 8 stupňov Celzia. Vyžaduje si kyslé pôdy s pH nižším než 6.5 a polohu na priamom slnku.
Eucalyptus pauciflora 24,00 € 150-170 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
 kusov
31. Exkluzívne záhradné hrable - nerezová oceľ s rukoväťou z jaseňového dreva
Popis:
Tieto ručne kované hrable najvyššej kvality z nerezovej ocele s drevenou rukoväťou sú nádherným nástrojom pre prácu vo Vašej záhrade, ako aj vhodným darčekom pre skutočných milovníkov prírody. Výber použitého materiálu a ich profesionálne spracovanie zaručuje ich dlhú životnosť, ktorá presahuje niekoľko ľudských generácií. Kvalita ich umelecko-remeselného spracovania prináša roky potešenia zo záhradných prác.
55,50 € 170 cm 1 5.0 l podrobnosti
Exkluzívne záhradné hrable - nerezová oceľ s rukoväťou z jaseňového dreva  kusov
32. Figovník (jedlá figa) Dalmatie
Popis:
Ficus carnica Dalmatie 36,00 € 45-50 cm informujte sa prosím 7.5 l podrobnosti
 kusov
33. Figovník (jedlá figa) Marsigliese
Popis:
Ficus carnica Marsigliese 36,00 € 65 cm informujte sa prosím 7.5 l podrobnosti
 kusov
34. Figovník (jedlá figa) Verdino
Popis:
Odroda Verdino je stará antická odroda pochádzajúca pravdepodobne z Toskánska. Rastie silne a dorastá na stromy alebo kry menšej veľkosti s otvorenou korunou. Tvorí hruškovité plody strednej veľkosti. Ich trávovo-zelená šupka skrýva medovo sladkú dužinu farby červeného vína a vynikajúcej, veľmi ľahodnej chuti. U nás dozrievajú koncom septembra až v oktobri a sú výborné aj na sušenie. Jedlá figa je opadavý ker alebo malý strom s dekoratívnymi, veľkými, laločnatými listami. Jej plody, figy, dorastajú do veľkosti asi 5 centimetrov, majú sladkú a jemnú dužinu ružovkastej alebo jantárovej farby a sú veľmi dobrej kvality a ľahodnej chuti. Hlavná úroda začína uprostred júla a pozostáva z veľkých plodov, zatiaľ čo skorá úroda nazývaná brepa prináša malé plody. Nezrelé plody a konáriky obsahujú šťavu, ktorá môže podráždiť oči a pery. Stromy a kry si vyžadujú umiestenie pri stene alebo plote orientovanom na juh alebo na východ, ktoré ich ochránia pred studenými zimnými vetrami. Podľa možnosti by sme ich mali vysadiť do vlhkej, priepustnej pôdy na slnečnom a chránenom mieste. Rastú však aj v polotieni a v takmer každej pôde – suchej a vápenatej (alkalickej), dobre priepustnej a ľahkej, ale aj v ťažkom íle alebo v piesčitej pôde. Nedokážu však rásť v úplnom tieni. Stredne vlhká piesočnatá pôda s vyšším obsahom vápenca je najvhodnejšia pre vývoj plodov, ktoré sú určené na sušenie. Silne kyslé pôdy sú pre figy nevhodné. Figovníky odolávajú zimným mrazom iba po teplotnú zónu 7, preto ich môžeme pestovať iba v najjužnejších častiach Slovenska. Ich nové prírastky sú citlivé na poškodenie mrazom a počas veľmi studených zím môžu celé zahynúť, rastliny sa však zvyčajne rýchlo zotavia. Figy kvitnú od júna do septembra a ich kvety sú jednopohlavné, teda buď samčie alebo samičie. Oba typy kvetov však rastú na jednej rastline, preto je samoopelivá. Plody zvyčajne dozrievajú približne 12 mesiacov a mladé plody na jeseň menšie než 1,5cm zvyčajne prezimujú, aby vytvorili úrodu na budúci rok. Plody môžeme jesť surové alebo varené. Sú sladké a šťavnaté a úplne zrelé exempláre sú vynikajúcim ovocím, ktoré sa doslovne rozpúšťa v ústach. Často sa tiež sušia na ďalšie na použitie. Jedlá figa, figovník v dospelosti dorastá do výšky 3,5 až 5 metrov. Pre ľahkosť udržiavania je najľahšie pestovať ju drôtenke a tvarovať rezom. Inak rastliny tvoria viac listov než plodov. Aj pestovanie v nádobách je úspešné, ak ich na zimu zakopávame do zeme.
Ficus carica Verdino 50,40 € 140-150 cm, na kmieniku 80-90 cm s obvodom 6-8 cm, šírka 50-60 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
Figovník (jedlá figa) Verdino  kusov
35. Frézia cibuľky - mix farieb, 3 kusy
Popis:
Cibuľky Frézie sú Slovensko - Maďarského pôvodu. Jedná sa o kvalitné dobre vyrastené cibuľky. Tieto frézie sú veľmi výrazne voňavé a sú v rôznych farbách. V mixe sa nachádza približne 60% žltých, 30% bielych a 10% iných farieb. Aby vykvitli na jar, treba ich sadiť už na jeseň od konca augusta do októbra. Vyrastú za približne 4 mesiace. Potrebujú byť uskladnené vo vykurovanom priestore alebo v skleníku či fóliovníku. Zrezaný kvet vydrží v miestnosti pri dobrej starostlivosti aj niekoľko týždňov. Uvedená cena je za 3 ks cibuliek.
Freesia 0,30 € priemer cibuliek 3-4 cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
 kusov
36. Frézia cibuľky - mix farieb, 3 kusy
Popis:
Cibuľky Frézie sú Slovensko - Maďarského pôvodu. Jedná sa o kvalitné dobre vyrastené cibuľky. Tieto frézie sú veľmi výrazne voňavé a sú v rôznych farbách. V mixe sa nachádza približne 60% žltých, 30% bielych a 10% iných farieb. Aby vykvitli na jar, treba ich sadiť už na jeseň od konca augusta do októbra. Vyrastú za približne 4 mesiace. Potrebujú byť uskladnené vo vykurovanom priestore alebo v skleníku či fóliovníku. Zrezaný kvet vydrží v miestnosti pri dobrej starostlivosti aj niekoľko týždňov. Uvedená cena je za 3 ks cibuliek.
Freesia 0,20 € priemer cibuliek 2-3 cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
 kusov
37. Funkia Albopicta
Popis:
Veľmi populárna štandardná záhradnícka trvalka pôvabného klenutého vzrastu. Pestuje sa najmä pre svoje dekoratívne, široko kopijovité, svetlozelené listy s tmavým okrajom. Je nenáročná, rýchlo rastie na väčšine pôd a znáša polohu na priamom slnku, v polotieni aj v tieni. Kvitne od júla do septembra bledofialovými zvončekovitými kvetmi na dlhej stonke. Dobre zakorenené trsy možno na jeseň rozdeliť a rozsadiť na vzdialenosť 0,5m. Dorastá do výšky a šírky 50cm. TIETO RASTLINKY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Hosta fortunei Albopicta 4,00 € 5-10 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
 kusov
38. Funkia Blue Hawaii
Popis:
Veľmi populárna štandardná záhradnícka trvalka pôvabného klenutého vzrastu. Pestuje sa najmä pre svoje dekoratívne, široko kopijovité, modré listy. Je nenáročná, rýchlo rastie na väčšine pôd a znáša polohu na priamom slnku, v polotieni aj v tieni. Kvitne od júna do augusta bielymi zvončekovitými kvetmi na dlhej stonke. Dobre zakorenené trsy možno na jeseň rozdeliť a rozsadiť na vzdialenosť 0,5m. Dorastá do výšky a šírky 50cm. TIETO RASTLINKY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Hosta hybrida Blue Hawaii 0,00 €  cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
Funkia Blue Hawaii  kusov
39. Funkia Fire and Ice
Popis:
Veľmi populárna štandardná záhradnícka trvalka pôvabného klenutého vzrastu. Pestuje sa najmä pre svoje dekoratívne, široko kopijovité, zelenobiele listy. Je nenáročná, rýchlo rastie na väčšine pôd a znáša polohu na priamom slnku, v polotieni aj v tieni. Kvitne od júna do septembra bledofialovými zvončekovitými kvetmi na dlhej stonke. Dobre zakorenené trsy možno na jeseň rozdeliť a rozsadiť na vzdialenosť 0,35 m. Dorastá do výšky a šírky 35cm. TIETO RASTLINKY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Hosta hybrida Fire and Ice 4,00 € 5-10 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
 kusov
40. Funkia First Frost
Popis:
Veľmi populárna štandardná záhradnícka trvalka pôvabného klenutého vzrastu. Pestuje sa najmä pre svoje dekoratívne, široko kopijovité, tmavozelené listy so žltým okrajom. Je nenáročná, rýchlo rastie na väčšine pôd a znáša polohu na priamom slnku, v polotieni aj v tieni. Kvitne od júla do septembra bledofialovými zvončekovitými kvetmi na dlhej stonke. Dobre zakorenené trsy možno na jeseň rozdeliť a rozsadiť na vzdialenosť 0,5m. Dorastá do výšky a šírky 50cm. TIETO RASTLINKY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Hosta hybrida First Frost 0,00 €  cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
Funkia First Frost  kusov
41. Funkia Mama Mia
Popis:
Veľmi populárna štandardná záhradnícka trvalka pôvabného klenutého vzrastu. Pestuje sa najmä pre svoje dekoratívne, široko kopijovité, tmavozelené listy so žltým okrajom. Je nenáročná, rýchlo rastie na väčšine pôd a znáša polohu na priamom slnku, v polotieni aj v tieni. Kvitne od júla do septembra bledofialovými zvončekovitými kvetmi na dlhej stonke. Dobre zakorenené trsy možno na jeseň rozdeliť a rozsadiť na vzdialenosť 0,5m. Dorastá do výšky a šírky 40cm. TIETO RASTLINKY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Hosta hybrida Mama Mia 4,00 € 5-10 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
 kusov
42. Hikória pekanová, pekanový orech
Popis:
Hikória pekanová alebo pekanový orech je vysoký okrasný strom do veľkých záhrad alebo parkov. Používa sa aj na pestovanie orechov. Pochádza z južnej časti USA, z oblasti pozdĺž rieky Mississippi a jej prítokov. Kvitne od apríla do mája kvetmi žltej farby. Jeho plody, pekanové orechy dozrievajú v októbri. Sú jedlé, s intenzívnou maslovou chuťou. Už pôvodní obyvatelia Ameriky ich považovali za lahôdku. Samotné stromy nie sú samoopelivé, preto v prípade ich pestovania na produkciu orechov odporúčame vysadiť aspoň 2 kusy. Darí sa im najmä v hlinitých, dobre priepustných pôdach s rozsahom pH od 6,1 (mierne kyslé) až po 7,8 (mierne zásadité). Dokážu prežiť kratšie obdobia záplav. Na úrodných hlinitých pôdach v mladosti rastú priemernou rýchlosťou až 90 cm ročne. Nesmú byť vysadené v úplnom tieni a vyžadujú si neustálu miernu vlhkosť pôdy. Sú odolné voči vysokým teplotám až do 41-46° Celzia ako aj nízkym teplotám až do -28° Celzia. Hikória pekanová dorastá do výšky 20-40 metrov, šírky 12-23 metrov a dožíva sa aj viac než 300 rokov, preto prosím miesto na jej výsadbu vyberajte starostlivo. Tieto rastliny nie sú štepené kutivary, preto u nich úrodu plodov možno očakávať až za 15-20 rokov. Plody pekanového orecha sa dajú použiť na jedenie, pečenie a varenie na mnoho spôsobov, ako aj na výrobu orechového mlieka. Na chladnom a tmavom mieste možno zozbierané plody skladovať až 6 mesiacov.
Carya illinoinensis 42,00 € 130-140 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
Hikória pekanová, pekanový orech  kusov
43. Hloh obyčajný
Popis:
Obľúbený, malý, okrúhly strom alebo veľký ker cenený pre svoje vlastnosti meniace sa počas ročných období. Má stredne zelené lesklé troj- až päťlaločné listy. Na konci jari sa pokrýva množstvom bielych kvetov, z ktorých na jeseň vzniká úroda jasno-červených oválnych bobuliek. Je to rastlina vhodná takmer do každého prostredia. Je veľmi odolná, vydrží na náročných stanovištiach a znáša aj mestské znečistenie. Má aj okrasnú a ekologickú hodnotu v záhrade. Je zdrojom potravy aj miestom úkrytu a hniezdenia pre spevavé vtáky. Je plne odolný voči mrazu a veľmi prispôsobivý. Dobre rastie aj v priemyselných oblastiach alebo na vetru vystavených alebo nábrežných stanovištiach. Dobre znáša sucho aj nadbytočnú vlhkosť. Najlepšie rastie v priepustných, výživných pôdach v miernom polotieni, ale dokáže rásť na každej pôde (s výnimkou trvale premočenej), na priamom slnku aj v čiastočnom tieni. Aby sme mu vytvorili trvalo zdravú korunu, môžeme mu na konci zimy alebo začiatkom jari odstrihnúť výhonky, ktoré rastú do vnútra koruny alebo sa križujú. Zvyčajne sa vysádza ako solitér (samostatne stojaca rastlina), no je veľmi vhodný aj na výsadbu úzkych ulíc, pod elektrickými vedeniami a v parkoch. V dospelosti dorastá do výšky 4-6 metrov (v závislosti od pôdnych podmienok).
Crataegus laevigata 5,50 € 60-80 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
 kusov
44. Hlohyňa šarlátová - na palmete, stena
Popis:
Stálozelený, hustý ker pravidelného okrúhleho vzrastu, pestovaný pre svoje husté súkvetia drobných bielych kvetov a množstvo výrazne sfarbených drobných guľovitých plodov, ktoré obklopujú mladé konáre po celej dĺžke. Objavujú sa v lete, vyfarbujú na jeseň a vydržia, pokým ich v zime neskonzumujú vtáci. Hlohyňa sa preto hodí do záhrad, kde radi uvítame a v zime pomôžeme drobným spevavcom. Je to úplne mrazuvzdorný, veľmi odolný, husto rozkonárený súmerný ker s oválnymi tmavozelenými listami. Výborne sa hodí na výsadbu nepreniknuteľných živých plotov, ktoré si v zime zachovávajú listy. Na konároch tvorí ostré pichliače, preto je značne odolný aj voči vandalizmu. Na pôdu nemá mimoriadne nároky. Dobre znáša strih a dá sa ľahko tvarovať. Môžeme ju pekne vyviazať a tvarovať aj na mriežku pri stene. Dobre rastie aj na tienistých a vetru vystavených miestach. Dorastá do výšky a šírky asi 4m. TIETO RASTLINKY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Pyracantha coccinea 220,00 € 140-160 cm, šírka 100-115 cm 2 40.0 l podrobnosti
Hlohyňa šarlátová - na palmete, stena  kusov
45. Hlošina okolíkatá
Popis:
Hlošina okolíkatá je opadavý ker alebo malý strom zvyčajne dorastajúci do výšky približne 3,5 metra. Tvorí husté koruny, preto ju možno použiť aj na výsadbu živých plodov. Na jar kvitne drobnými žltkastými kvetmi, ktoré bývajú veľmi voňavé. Následne bohato rodí jedlé, malé, okrúhle plody o veľkosti 0,65 až 0,85 milimetrov. Nezrelé plody sú žlté a na povrchu majú striebristé šupinky. Zrelé plody sú červené, jedlé a šťavnaté. Sú vhodné aj na sušenie. Vďaka vysokému obsahu lykopénu a karotenoidov, teda látok zo skupiny antioxidantov je hlošina okolíkatá považovaná za plodinu dôležitú v prevencii rakoviny. Obsah týchto látok je u nej až 17-krát vyšší než u rajčín. Listy má táto hlošina striedavé, 4-10 cm dlhé a 2-4 cm široké, s vlnitým okrajom. Na jar počas pučania sú pokryté striebristými šupinkami a neskôr sa menia na zelenšie, keď šupinky počas leta postupne odpadávajú. Vďaka svojej schopnosti viazať atmosferický dusík dokáže hlošina okolíkatá bujne rásť aj na málo výživných pôdach. Najlepšie jej vyhovujú mierne alkalické (zásadité) pôdy v rozsahu pH 7,6 to 7,8. Odoláva zimným mrazom až po oblasti s priemernou najnižšou teplotou mínus 34 stupňov Celzia.
Elaeagnus umbellata 19,80 € 130-160 cm, šírka 40-60 cm 10 3.0 l podrobnosti
 kusov
46. Hnojivo Flovium, biologické, z ovčieho trusu, 2,5 kg
Popis:
Prírodné, biologické hnojivo s pomalým vyplavovaním živín. Obsahuje zložky vytvárajúce v pôde humus. Bez prídavku chemických a konzervačných látok. Vyrobené z vyzretého ovčieho hnoja z chovu oviec na hlbokej podstielke na severe Slovenska.
13,80 € 20 cm 7 3.0 l podrobnosti
Hnojivo Flovium, biologické, z ovčieho trusu, 2,5 kg  kusov
47. Hrab obyčajný Monumentalis
Popis:
Mimoriadne hustá a veľmi elegantná, pomaly rastúca forma stĺpovitého hrabu. Má jemne stočené, oválne listy so žilkami tvoriacimi vzor rybej kosti. V dospelosti dorastá iba do výšky 2-3 metre a šírky 1-1,5 metra.
Carpinus betulus Monumentalis 95,00 € 110-120 cm, šírka 50-55 cm 4 40.0 l podrobnosti
 kusov
48. Hrab obyčajný Purpurea (s purpurovými výhonkami)
Popis:
Odroda hrabu obyčajného s mladými výhonkami purpurovej farby. Pestuje sa pre svoj široko stĺpovitý až pyramidálny vzrast, okrasné listy a výborné jesenné sfarbenie. Používa sa na výsadbu elegantných stromoradí(väčšinou v odstupe 9-12 metrov) alebo ho striháme do živých plotov (tu odporúčame vysádzať 1-2 kusy na bežný meter). Listy má stredne zelené, oválne, nerovnomerne zúbkované a dlhé 8-14 centimetrov. Ich jesenné sfarbenie je podobne žlté ako v prípade pôvodného botanického hrabu. Nestrihaný v dospelosti (asi po 30 rokoch rastu) dorastá do výšky 10-15 metrov. V zime odoláva mrazom po teplotnú zónu 4a, teda až do -34.4 °C. Hodí sa aj do ťažších a ílovitých pôd, nesmú však byť dlhodobejšie podmočené.
Carpinus betulus Purpurea 19,50 € 180-230 cm, šírka 60-80 cm informujte sa prosím 7.5 l podrobnosti
 kusov
49. Jabloň Maypole, stĺpovitá, na podpníku MM106
Popis:
Odroda Maypole je stĺpovitá jabloň, takzvaná balerína. Nádherné, tmavo-ružové jarné kvety sa u nej cez leto postupne vyvíjajú na karmínovo-červené jabĺčka. Nestrihaná dorastá v kvalitnej pôde v dospelosti, teda približne za 15 rokov rastu, do výšky približne 3-5 metrov a šírky okolo 1-1,5 metra. Listy sa jej na jeseň sfarbujú na nádherné, vínovo-červené. Dobre odoláva škodcom a jej chemický postrek je potrebný, iba ak si na nej želáme perfektné jablká. Pri pravidelnej závlahe ju môžeme úspešne pestovať aj balkónoch a terasách. Už mnoho rokov je cieľom šľachtiteľov vypestovať stromky jabloní, ktoré nevytvárajú ďalšie konáre a prakticky nepotrebujú rez. To spĺňajú odrody jabloní tzv. stĺpovitého vzrastu, ktoré rastú veľmi slabo, nevyžadujú oporu a rez (majú krátke prírastky a tiež veľmi malé alebo žiadne nároky na rez a tvarovanie stromov) a navyše rodia chutné, skladovateľné a atraktívne plody. Stĺpovité jablone sa najčastejšie vysádzajú v malých záhradkách s obmedzenou plochou, bývajú súčasťou okrasných záhrad a s úspechom je možné ich pestovať i v nádobách na balkónoch.
Malus Ballerina Maypole 24,50 € hrotiaky so zemným balom, 50-70 cm 10 5.0 l podrobnosti
 kusov
50. Jabloň stĺpovitá (balerína) Suncats, na podpníku M111
Popis:
Suncats je stĺpovitá zimná odroda, rezistentná voči chrastavivosti. Zber je začiatkom októbra, skladovateľnosť až do marca. Plod je veľký, podobný odrode Golden Delicious, s červeným líčkom. Baleríny rastú v tvare stĺpa do šírky 0,4-1,5 metra. Dosahujú výšku 2-4 metre. Hodia sa do všetkých pestovateľských oblastí.
Malus Suncats 16,50 € 120-130 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
 kusov
51. Javor cukrový
Popis:
Javor cukrový zohráva mimoriadne dôležitú úlohu v ekológii mnohých lesov v Spojených štátoch a v Kanade. Je tiež jedným z najdôležitejších zdrojov pre varenie javorového sirupu. Na výrobu jedného litra sirupu je potrebných až 40 litrov javorovej miazgy, čo je dôvodom jeho vysokej ceny. Javor cukrový najlepšie rastie v dobre priepustných a výživných pôdach, veľmi dobre však znáša aj piesčité a ílovité pôdy (okrem čistého piesku). Slnečné stanovište alebo polotieň mu umožnia vytvoriť najintenzívnejšie jesenné sfarbenie listov. ZÁROVEŇ VŠAK PATRÍ MEDZI LISTNATÉ STROMY NAJLEPŠIE ZNÁŠAJÚCE TIEŇ. Výborne nám porastie pri pravidelnej závlahe. Môžme ho úspešne pestovať až po teplotnú zónu USDA 3a, teda až v oblastiach s priemernou najnižšou zimnou teplotou do -40.0 °C. Po 10 rokoch rastu zvyčajne dosahuje výšku 5 metrov a v dospelosti dorastá do výšky 25-35 metrov a šírky 10-12 metrov. V dobrých podmienkach sa dožíva aj viac než 400 rokov. Hodnoty pH pôd vhodných na jeho pestovanie sú v rozmedzí 6,1-7,5 (mierne kyslé až neutrálne). V mladosti u neho režeme len dotýkajúce sa a križujúce sa konáre a v dospelosti nevyžaduje takmer žiaden rez. Pre svoje nízke nároky na teplotné podmienky a výživu, ako aj pre nádherné jesenné sfarbenie je obľúbený aj u pestovateľov bonsajov.
Acer sacharum (Acer saccharum) 32,40 € 220-240 cm, šírka 40-50 cm 16 20.0 l podrobnosti
 kusov
52. Javor dlaňolistý Deshojo
Popis:
Tento vzpriamený javor má nezvyčajne sa meniacu farbu listov. Na jar vyháňa žiarivo koralovo-červené listy, ktoré sá následne mienia na zelené. Ďalšie mladé listy, ktoré dorastajú počas sezóny na mladých výhonkoch, sú potom opäť červené. Na jeseň majú listy javora Deshojo pestré pastelové farby. Poskytuje preto v záhrade oživenie a potešenie počas troch ročných odbdobí.
Acer palmatum Deshojo 86,00 € 55-65 cm, šírka 50-60 cm informujte sa prosím 25.0 l podrobnosti
Javor dlaňolistý Deshojo  kusov
53. Javor dlaňolistý Seigen
Popis:
Táto odroda japonského javora dlaňolistého je trpasličí strom dorastajúci do maximálnej výšky 2 metre. Listy má tvarom typické pre svoj druh. Na jar tvorí žiarivo červené listy, ktoré sa po niekoľkých týždňoch menia na svetlo zelené. Na jeseň opäť menia farbu a získavajú žlté, oranžové až červené farebné odtiene. Tento malý nádherný stromček je vhodný na pestovanie v nádobách, v predzáhradkách, v skalkách ako aj na tvarovanie bonsajov.
Acer palmatum Seigen 70,20 € 25-30 cm 2 3.0 l podrobnosti
Javor dlaňolistý Seigen  kusov
54. Javor dlaňolistý Shaina
Popis:
Acer palmatum Shaina 95,40 € 150-170 cm 1 40.0 l podrobnosti
 kusov
55. Javor horský Brilliantissimum (Briliantisimum)
Popis:
Acer pseudoplatanus Brilliantissimum (Briliantissimum) 50,40 € 180-190 cm, na kmieniku 100-110 cm s obvodom 6-7 cm, šírka 60-70 cm informujte sa prosím 35.0 l podrobnosti
 kusov
56. Javor mliečny Emerald Queen (obvod kmienika 14-16 cm)
Popis:
Tento rýchlo rastúci javor dorastá do výšky 15-18 metrov. Tvorí úzke stĺpovité koruny, ktoré sa neskôr menia na oválne. Má tmavozelené listy s 5-7 lalôčikmi, dlhé 15-20cm. Počas pučania sú jemne ružové a na jeseň sa menia na žiarivo-žlté a niekedy aj červené. Kvitne v apríli žltozelenými kvetmi. Tieto sa objavujú sa na strome ešte pred listami. Dobre odoláva mrazom aj silnému vetru. Používa sa najmä v parkoch a väčších súkromných záhradách, ako aj na výsadbu alejí a stromoradí. Rastie na každom type pôdy s výnimkou rašeliny. Dobre znáša aj znečistené prostredie a sucho.
Acer platanoides Emerald Queen 106,00 € 630-730 cm, šírka 150-180 cm, na kmieniku 160-170 cm, s obvodom 17-19 cm informujte sa prosím 90.0 l podrobnosti
 kusov
57. Javor poľný Elsrijk
Popis:
Javor poľný Elsrijk je kužeľovitá odroda nášho domáceho stromu javora poľného. Je to malý až stredne veľký strom dorastajúci do výšky 8-10 metrov a šírky 4-6 metrov. V mladosti je pravidelne kužeľovitý a kompaktný, vo vyššom veku širšie oválny. Má vzpriamené konáre. Rastie pomaly až stredne rýchlo, s ročným prírastkom 20-40 centimetrov. Listy má tmavozelené a menšie než pôvodný botanický druh Javor poľný. Začiatkom novembra sa sfabujú na žlté alebo žlto-zelené, zriedkavejšie aj na oranžové. Nenapáda ich múčnatka (hubová choroba). Javor poľný Elsrijk odoláva mrazom až po teplotnú zónu 5a, teda do mínus 29 stupňov Celzia. Môžeme ho preto bez obáv pestovať na celom území Slovenska. Je veľmi prispôsobivý. Môžeme ho úspešne pestovať takmer na všetkých typoch pôd s výnimkou silne kyslých, premočených a ťažkých ílovitých. Dobre znáša pestovanie v meste a veľmi dobre odoláva vetru. V úplnom tieni rastie iba s ťažkosťami. Veľmi dobre znáša strih a rez a preto sa hodí aj tvorbu živých stien a tvarovanie.
Acer campestre Elsrijk 91,10 € 420-500 cm, na kmieniku 170 cm s obvodom 9-11 cm 3 35.0 l podrobnosti
Javor poľný Elsrijk  kusov
58. Javor poľný Nanum
Popis:
Javor vhodný do malých výsadieb. Dorastá do výšky 2,5 až 4 metre. Je nenáročný na pôdne podmienky. Vyhovuje mu najmä mierne vlhká pôda, ktorá môže byť kyslá až mierne zásaditá. (rozsah pH od 5,6 do 7,8). Listy má menšie, tmavozelené. Na jeseň sa krásne sfarbujú do žlta.
Acer campestre Nanum 108,90 € 300-320 cm, na kmieniku 180-190 cm s obvodom 8-10 cm 5 35.0 l podrobnosti
Javor poľný Nanum  kusov
59. Kamzičník východný Leonardo Compact
Popis:
Táto trvalka dorastá do výšky 25cm, má jasne žlté kvety, ktoré kvitnú v mesiacoch marec - apríl. Má rada priepustné a výživné pôdy.
Doronicum orientale Leonardo Compact 2,50 € 10-15 cm informujte sa prosím 1.0 l podrobnosti
 kusov
60. Krušpán vždyzelený trojguľa (3 GULIČKY nad sebou)
Popis:
Tento krušpán je tvarovaný do podoby troch guličiek umiestnených na kmieniku nad sebou. Spodná gulička má priemer 40 cm, stredná 20 cm a horná 15 cm. Krušpán vždyzelený je neopadavý, veľmi hustý, mrazuvzdorný ker s bohatými drobnými tmavozelenými lístkami a charakteristickou vôňou. Nie je náročný na stanovište a rastie aj v polotieni až tieni. Dobre znáša strih a dožíva sa vysokého veku. Výborne sa hodí na tvarovanie ihlanov, gulí, špirál a ďalších tvarov. Nie je náročný na pôdu, najlepšie sa mu však darí v dobre priepustných, mierne vlhkých pôdach s dostatkom humusu. Dokáže rásť na slnku, v polotieni, aj v úplnom tieni. Čím je však jeho poloha menej slnečná, tým rastie pomalšie. TIETO RASTLINY SÚ ZAKORENENÉ V ČREPNÍKOCH S OBJEMOM 18 LITROV, PRETO ICH MÔŽETE VYSÁDZAŤ PO CELÝ ROK.
Buxus sempervirens 3 Balls on 100 cm Standard 95,00 € 80-100 cm, šírka 40-50 cm, na kmieniku 100 cm informujte sa prosím 25.0 l podrobnosti
Krušpán vždyzelený trojguľa (3 GULIČKY nad sebou)  kusov
61. Limetka
Popis:
Citrus lime 42,00 € 65-85 cm, šírka 50-60 cm, na kmienku 25-30 cm s obvodom 6-8 cm 8 10.0 l podrobnosti
 kusov
62. Lipa malolistá Rancho
Popis:
Lipa malolistá Rancho je odroda nášho domáceho stromu s nepravidelnou ihlanovitou korunou, vhodná aj do na chudobných pôd. Hodí sa aj na výsadbu chrániacich stien a vetrolamov. Je to nenáročná listnatá medonosná drevina. Netrpí chorobami. Jej drevo sa používa na rezbárske práce. Lístie na jeseň vyfarbuje do žlta a na zimu opadáva. Tento druh lipy je tiež vhodný aj do uličných stromoradí a na živé ploty. V dospelosti nestrihaný dosahuje výšku 6 až 10 metrov a šírku 5 až 6 metrov.
Tilia cordata Rancho 21,80 € 170-200 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
Lipa malolistá Rancho  kusov
63. Lipa striebristá Brabant
Popis:
Holandský kultivar s hustou, široko kužeľovitou korunou a do špice rastúcim vrcholom. Má pevný stredný vodiaci konár a postranné konáre smerujúce nahor. Tieto sú pevnejšie ako u pôvodného druhu. Dorastá do výšky 20-25 metrov a do šírky približne 15 metrov.
Tilia tomentosa Brabant (Tillia tomentosa Brabant) 54,00 € hrotiaky 170-200 cm, s obvodom kmienka 4-6 cm 10 20.0 l podrobnosti
Lipa striebristá Brabant  kusov
64. Lipa striebristá Brabant
Popis:
Tilia tomentosa Brabant (Tillia tomentosa Brabant) 89,00 € 500-700 cm, na kmieniku 160-180 cm s obvodom 10-12 cm informujte sa prosím 35.0 l podrobnosti
Lipa striebristá Brabant  kusov
65. Liriope muscari
Popis:
Liriope muscari je krásna kvitnúca trvalka tvarom listov pripomínajúca nižšiu trávu. Často skrášľuje polotienistý až tienistý záhon koncom leta a na jeseň fialovými kvetmi. Má zelené listy kopijovitého tvaru, ktoré pripomínajú aj listy liatrisu alebo zvončeka. Liriope dorastá do výšky 30-40 cm a šírky 20-30 cm. Vytvára hustý trs. Vyhovuje mu pôda s hodnotami pH medzi 5,0 až 7,5, teda kyslá až mierne zásaditá (alkalická).
Liriope muscari 4,80 € 30-40 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
 kusov
66. Lýcium cudzie, Goji, Kustovnica cudzia
Popis:
Lýcium cudzie je jedným z dvoch druhov z čeľade Solanaceae, ktorých plody sa nazývajú goji. Druhým druhom je Lýcium čínske (Lýcium chinense). Lýcium cudzie kvitne na severnej pologuli ružovými až fialovými kvetmi od júla. Od augusta do októbra tvorí oválne až podlhovasté, výrazne oranžovo-červené plody, ktorým tradičná čínska medicína pripisuje mnohoraké liečivé účinky. Sú dlhé 1-2 centimetre a obsahujú drobné žlté semienka. Ich chuť je mierne sladká. Sú považované za jeden z najlepších zdrojov antioxidantov a zároveň potravinu, ktorá najlepšie bráni starnutiu ľudského organizmu. Číňania veria, že plody goji zlepšujú zrak a zabraňujú bolestiam hlavy a závratiam spôsobeným chorobami obličiek a pečene. Pred ich užívaním ako liečiva sa však prosím najprv poraďte z Vašim ošetrujúcim lekárom. Samotný ker je poliehavý, s dlhými výhonkami, na ktorých sa nachádzajú úzke, kopijovité, bledozelené listy. V dospelosti, teda približne po 10 rokoch rastu dorastá do výšky 1,8 až 3 metre a šírky 1,2-2,5 metra. Je nenáročný na pestovanie a dobre rastie aj na menej výživných pôdach. Odoláva mrazom až po teplotnú zónu 6b, teda po oblasti s priemernou najnižšou zimnou teplotou do mínus 20 stupňov Celzia. Používa sa aj na spevnenie svahov a ochranu pôd ohrozených eróziou. Väčšina komerčne produkovaných plodov goji pochádza z čínskej provincie Ningxia (na severe strednej Číny) a samostatného ujgurského regiónu Xinjiang v západnej Číne. Čínska produkcia sa celkove odhaduje na približne 95 tisíc ton plodov ročne. Číňania plody sušia na slnku 48 hodín a používajú ich na varenie bylinkového čaju.
Lycium barbarum 8,00 € 40-60 cm 1 3.0 l podrobnosti
Lýcium cudzie, Goji, Kustovnica cudzia  kusov
67. Mandľa Ferragnes
Popis:
Kultivar Ferragnes je rýchlo rastúca a veľmi produktívna odroda. Nestrihaná dorastá do výšky a šírky 4 až 5 metrov. Nie je náročná na pôdne podmienky, uprednostňuje však suchšie, priepustné a prevzdušnené pôdy. Kvitne ružovými kvetmi často už v polovici marca. Plody dozrievajú v septembri až v októbri, sú podlhovasté, široké a majú mäkkú škrupinu. Potrebuje opeľovača. Mandle, broskyne a nektarinky sa však dokážu opeľovať navzájom, ak sú vysadené vo vzdialenosti, ktorú včely v období ich kvitnutia dokážu preletieť. Madľa Ferragnes plodí veľké pekné jadrá, výborné chuťou. Úroda je pravidelná a vysoká, zber je možný už lete na okamžitý konzum alebo po dozretí plodov v septembri na sušenie. Jednotivé rastliny sadíme vo vzdialenosti 5 metrov od seba.
Prunus amygdalus Ferragnes 22,00 € 180-230 cm, na kmieniku 90-130 cm s obvodom 8 cm, šírka 30-40 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
 kusov
68. Marhuľa Barbora
Popis:
Prunus armeniaca Barbora 14,00 € špičiaky 120-160 cm informujte sa prosím 7.5 l podrobnosti
 kusov
69. Marhuľa Mini Apricot (trpasličí stromček)
Popis:
Marhuľka Mini Apricot je trpasličí strom, slabo rastúci. Tvorí kompaktnú korunku na kmienku 40cm. Je ideálna pre pestovanie v menších záhradách, v nádobách a najmä v stĺpovitých pestovateľských tvaroch. Odroda je úrodná, plody sú stredne veľké, veľmi dobrej chuti.
Prunus armeniaca Mini Apricot 25,00 € 65-75 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
 kusov
70. Muchovník jelšolistý Martin
Popis:
Muchovník Martin je skoro kvitnúca odroda dosahujúca výšku 3 až 3,5 metra. Tvorí veľké plody vynikajúcej chuti, ktoré dozrievajú súčasne. Vysádzame ho aj do menších záhrad, predzáhradiek, záhonov, na terasy a nádvoria. Je vhodným domovom a útočiskom pre spevavé vtáky a zdrojom cenných vitamínov pre rodiny. Ideálne sa hodí aj na výsadbu živých plotov. Rastie na silne kyslých pôdach od pH 5,1 až po pôdy neutrálne a mierne alkalické do pH 7,5. Odoláva mrazom v oblastiach s priemernou najnižšou teplotou až mínus 45 stupňov Celzia. Jednotlivé rastliny vysádzame v odstupe 3 metre, pri výsadbe živých plotov v odstupe 1 až 1,5 metra.
Amelanchier alnifolia Martin 24,00 € 20-40 cm 3 3.0 l podrobnosti
 kusov
71. Orgován malolistý Superba
Popis:
Tento orgován je stredne veľký ker sýtozelenej farby. Je charakteristický tým, že má voňavé strapce bledofialových kvetov s tmavoružovým odtieňom.
Syringa microphyllus Superba 14,40 € 100-130 cm, šírka 40-55 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
 kusov
72. Orgován obyčajný Michel Buchner
Popis:
Orgován obyčajný sa vyznačuje hustými strapcami, ktoré sú zvyčajne veľmi voňavé. Odroda Michel Buchner má peknú ružovo-fialkastú farbu. Kvetné púčiky má pravidelne usporiadané v kužeľovitých súkvetiach - metlinách. Listy sú srdcovité. Kvitne koncom jari až začiatkom leta. Voči mrazu je úplne odolný. Vyžaduje slnečné stanovište. Nie je náročný na pôdu, no najlepšie rastie v hlbokých, výživných pôdach, najlepšie v alkalických. Slabé výhonky je v zime potrebné vystrihnúť. V dospelosti dorastá do výšky 3-4 m, a šírky 2-3 m.
Syringa vulgaris Michel Buchner 34,20 € 100-120 cm, šírka 25-45 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
Orgován obyčajný Michel Buchner  kusov
73. Ovsíkovec vždyzelený Saphirsprudel (Zafírové žriedlo)
Popis:
Ovsíkovec vždyzelený je veľmi elegantná, stálozelená, nižšia tráva. Má modro-striebristé, úzke a vzpriamené listy, ktoré si svoje sfarbenie zachovávajú aj v zime. Je veľmi odolná a nenáročná. V dospelosti tvorí husté, modré vzpriamené trsy vysoké 40-60 cm.
Helictotrichon sempervirens Saphirsprudel 5,50 € podľa ročného obdobia 25-50 cm 3 3.0 l podrobnosti
Ovsíkovec vždyzelený Saphirsprudel (Zafírové žriedlo)  kusov
74. Platan východný Digitata (Prstovitý)
Popis:
Platanus orientalis Digitata 62,00 € 250-350 cm, s obvodom kmienka 4-6 cm 5 30.0 l podrobnosti
 kusov
75. Platan východný Digitata (Prstovitý)
Popis:
Platanus orientalis Digitata 28,00 € 90-120 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
 kusov
76. Plesnivec alpínsky
Popis:
Kratšie žijúca trvalka s kopijovitými plstnatými listami. Na jar a začiatkom leta vytvára súkvetie striebristobielych kvetov. Nemá rada zimu a nadmernú vlhkosť počas leta. V prírode je zákonom chránená.
Leontopodium alpinum 3,60 € 20-40 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
Plesnivec alpínsky  kusov
77. Ploštičník White Pearl (Biela perla)
Popis:
Nepekný názov tejto trvalky pochádza ešte z dávnych časov, keď jej sušené listy plnili do matracov, aby z nich odpudili nepríjemný hmyz. Je to vysoká elegantná trvalka tvoriaca vzpriamené vežičky bielych kvetov od septembra do októbra, alebo dokonca aj v novembri. V záhonoch priťahuje pozornosť najmä koncom záhradnej sezóny farbou svojich kvetov. Je nezabudnuteľná vďaka svojim mierne previsnutým, čisto bielym súkvetiam tvarom pripomínajúcim sviečky alebo kefky na fľaše. Súkvetia sa skladajú z husto usporiadaných drobných kvietkov, ktoré sa objavujú až keď sa záhrada zdá byť už vyčerpaná. Sú voňavé a výborné aj na rez do váz. Tmavozelené kvetné prútiky sa vypínajú dosť vysoko nad masu pekných listov, čím sa táto trvalka stáva priehľadnou a neblokuje pohľad za seba. Ľahko sa pestuje a je trvanlivá. Je nenáročná na údržbu a najlepšie sa jej darí v čiastočnom alebo v úplnom tieni. Pokiaľ jej pôda dokáže pomerne dobre zadržať vlhkosť, obsahuje trochu humusu a je chránená pred najhorúcejším slnkom, potom môže byť kyslá, zásaditá aj neutrálna. Jej najväčším nepriateľom je sucho, preto by sme ju mali radšej umiestniť v blízkosti postrekovača alebo kvapkovej závlahy. Ploštičník rastie v teplotných zónach 4-9, môžeme ho preto úspešne pestovať v celej strednej Európe. Dobre sa mu darí napríklad aj v botanickej záhrade v Oslo (Nórsko). Úspešne sa dá pestovať v nádobách a v zmiešanej výsadbe. Rastliny dospievajú približne 3 roky. Potom však krášlia výsadbu svojím architektonickým tvarom a priťahujú pozornosť najmä na jeseň a v zime. Dorastajú do výšky 90-120cm a šírky 60-75cm.
Cimicifuga simplex White Pearl 7,60 € 25-40 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
 kusov
78. Pľúcnik cukrový
Popis:
Pulmonaria saccharata 3,00 € 5-10 cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
 kusov
79. Prvosienka bezbyľová
Popis:
Tieto prvosienky dorastajú do výšky 15cm a obľubujú slniečko až polotieň. Darí sa jej v skalnatých štrbinách. Má listy uložené do kruhovitého tvaru v úrovni zeme a zo stredu vyrastajú stonky. Na ich vrcholoch sa vynímajú skupiny krásne farebných kvetov. V tomto prípade Vám ponúkame rôzne farby kvetov (ružová, fialová, žltá až biela), kvitnú v marci až apríli.
Primula acaulis Euro Formula Mix 2,50 € 5-10 cm informujte sa prosím 1.5 l podrobnosti
 kusov
80. Ríbezľa stromková Holandská Červená
Popis:
Ribes rubrum Holandská Červená 12,50 € 100-130 cm, na kmieniku 50-70 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
 kusov
81. Ríbezľa stromková Rondom, červená
Popis:
Ríbezľa Rondom je červená ríbezľa so stredne veľkým strapcom. Jej plody sú veľmi chutné aromatické, veľké bobule.
Ribes rubrum Rondom 11,50 € 100-130 cm, na kmieniku 50-70 cm informujte sa prosím 2.0 l podrobnosti
 kusov
82. Ríbezľa Weisse Versailler (Biela Versailská), stromková
Popis:
Ribes rubrum Weisse Versailler 13,20 € 100-110 cm, na kmienku 80 cm 8 3.0 l podrobnosti
 kusov
83. Rododendron Pink Cherub (Ružový anjel)
Popis:
Rhododendron Pink Cherub 25,20 € 30-40 cm 2 4.0 l podrobnosti
 kusov
84. Ruža Aida - červená, na kmienku
Popis:
Nádherná červená ruža s plným kvetenstvom. Rastie vzpriamene a symetricky. Priemer kvetu je približne 12 cm a má výraznú vôňu. Kvitne opakovane. Koreňový bal.
Rosa Aida 19,80 € 120 cm 1 3.0 l podrobnosti
 kusov
85. Ruža C. Imperial - bordová, na kmienku
Popis:
Ruža s veľkými kvetmi tmavo červenej farby. Kvitne v júni až do konca augusta. Tvorí husté kríky s tmavozelenými listami. Je vhodná aj na rez. Má rada stredne vlhkú neutrálnu pôdu a slnečné stanovisko. Koreňový bal.
Rosa C. Imperial 19,80 € 150-160 cm, na kmieniku 110-120 cm s obvodom 4-6 cm, šírka 25-35 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
 kusov
86. Ruža Dame de Coeur (Srdcová dáma)
Popis:
Ruža Dame de Coeur kvitne tmavočerevenými kvetmi. Uprednostňuje priepustné výživné pôdy. Po odkvitnutí kvety odstrihneme aj s dvomi ďalšími očkami pod kvetom, aby sme podporili rýchlejšiu tvorbu nových kvetov. Na konci jesene jednoročné výhonky skracujeme asi na 30 centimetrov.
Rosa Dame de Coeur 18,00 € jarný zostrih na 10-20 cm, neskôr podľa roč. obdobia 40-60 cm informujte sa prosím 3.0 l podrobnosti
Ruža Dame de Coeur (Srdcová dáma)  kusov
87. Ruža Doris - oranžová, na kmienku
Popis:
Krásna ruža s plným kvetenstvom žlto oranžovej farby. Kvety sú veľké a vhodné na rez. Má rada humóznu priepustnú pôdu a slnečné stanovisko. Koreňový bal.
Rosa Doris 38,40 € 120-170 cm, na kmieniku 80-170 cm s obvodom 4-6 cm, šírka 30-50 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
 kusov
88. Ruža Duftzauber (Kúzlo vône, Korzaun)
Popis:
Duftzauber je vzpriamená kríková ruža s prekrásnymi tmavočervenými kvetmi. Je to nádherná rastlina, opakovane kvitnúca záplavou bohato a intenzívne voňajúcich kvetov. Kvety dosahujú priemer až 11 centimetrov. V dospelosti dorastá do výšky 70 cm a šírky 50 cm.
Rosa Duftzauber (Korzaun) 6,00 € 60-80 cm, šírka 40-60 cm 3 4.0 l podrobnosti
 kusov
89. Ruža Golden Parfum - žltá, na kmienku
Popis:
Má veľké plné kvety sýtej žltej farby, vhodné aj na rez. Tvorí hustý vzpriamený ker s listami tmavozelenej farby. Má rada stredne vlhkú priepustnú vodu a slnečné stanovisko. Kvitne postupne a dlho, od júna do októbra. Koreňový bal.
Rosa Golden Parfum 19,80 € 120 -170 cm, na kmieniku 80-100 cm, s obvodom 4-6 cm, šírka 30-50 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
 kusov
90. Ruža kríková Blue Purple
Popis:
Kríčková ruža s voňavými kvetmi fialovej farby.
Rosa Big Purple 6,00 € 20-30 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
 kusov
91. Ruža kríková Duftrausch
Popis:
Kríková ruža v voňavými fialovými kvetmi.
Rosa Duftrausch 6,00 € 20-30 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
 kusov
92. Ruža kríková Holstenperle
Popis:
Kríková ruža s kvetmi oranžovej farby.
Rosa Holsteinperle 6,00 € 20-30 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
 kusov
93. Ruža kríková Paul Mc Cartney
Popis:
Kríčková ruža s voňavými ružovými kvetmi. Má liečivé účinky.
Rosa Paul Mc Carteny 6,00 € 20-30 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
 kusov
94. Ruža kríková Violina
Popis:
Kríková ruža s fialovými kvetmi.
Rosa Violina 6,00 € 120 cm, šírka 40 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
 kusov
95. Ruža Lions, na kmieniku
Popis:
Rose Lions 45,00 € 130-150 cm, na kmieniku 80-90 cm s obvodom 6-7 cm, šírka korunky 35-45 cm 6 12.0 l podrobnosti
Ruža Lions, na kmieniku  kusov
96. Ruža márie gräbnerovej Rote Hannover, tmavoružová, pôdopokryvná.
Popis:
Široká a hustá, krovitá botanická ruža. Od mája do septembra tvorí šarlátové kvety so žltými peľnicami. Ne jeseň sa jej lesklé, tmavo-zelené listy sfarbujú do oranžova. Oranžovo-červené šípky pretrvávajú na rastline aj počas zimy. Dorastá do výšky približne 1 metra. Sama si tvorí odnože a hodí sa preto na tvorbu polo-prírodných, hustých výsadieb. Je čiastočne odolná voči vandalizmu, nenáročná na údržbu a odoláva vetru aj cestnej soli.
Rosa mariae-graebneriae Rote Hannover 7,50 € 50-70, šírka 40-60 cm informujte sa prosím 4.0 l podrobnosti
Ruža márie gräbnerovej Rote Hannover, tmavoružová, pôdopokryvná.  kusov
97. Ruža Meillard Mary Rose, na kmieniku
Popis:
Rose Meillard Mary Rose 45,00 € 120-170 cm, na kmieniku 90 cm, šírka korunky 30-45 cm 4 12.0 l podrobnosti
Ruža Meillard Mary Rose, na kmieniku  kusov
98. Ruža popínavá Aloha
Popis:
Táto popínavá ruža je nižšieho vzrastu a bohato opakovane kvitne plnými, ružovými kvetmi. Kvety tvarom pripomínajú staré, klasické bourbonské ruže a intenzívne voňajú. Má zdravé, lesklé, kožovité listy. Jej odolnosť voči chorobám je slabšia. V dospelosti dorastá do výšky maximálnej výšky približne 3 metre.
Rosa Aloha 15,30 € 60-90 cm, 50-60 cm 8 4.0 l podrobnosti
 kusov
99. Ruža Rozsaszin - ružová, na kmienku
Popis:
Veľkokvetá ruža s plnými kvetmi ružovej farby. Má rada slnečné stanovisko a humózne neutrálne pôdy. Kvety sú vhodné aj na rez, ker je hustý. Kvitne postupne celé leto. Koreňový bal.
Rosa Rozsaszin 19,80 € 120-170 cm, na kmieniku 80-100 cm s obvodom 4-6, šírka 30-50 cm 3 10.0 l podrobnosti
 kusov
100. Ruža Swany na kmieniku 80cm
Popis:
Bohato kvitnúca plnokvetá biela ruža s menšími kvietkami štepená na nízkom kmieniku - 80cm.
Rosa Swany 12,00 € 90-100 cm 5 40.0 l podrobnosti
 kusov
101. Sliva japonská Black Amber (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Plody Black Amber sú veľké, guľaté, tmavofialové. Táto odroda ma výdatné úrody šťavnatých a veľmi sladkých plodov. Dužina je pevná.
Prunus domestica Black Amber 16,00 € 170-200 cm, na kmieniku 80-100 s priemerom 5, šírka 15-30 cm 2 15.0 l podrobnosti
Sliva japonská Black Amber (ringlóta, slivka)  kusov
102. Sliva japonská Black Diamond (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Odroda Black Diamond je americká odroda ázijských slív. Do kvetu ide stredne neskoro, dobre ju opeľujú súčasne kvitnúce odrody. Aby plody správne dozreli je potrebné robiť prebierku. Plody sú veľké, guľaté, šupka je tmavej farby, dužina je krvavo červená, chutná, aromatická. Odroda je vynikajúca na priamy konzum.
Prunus domestica Black Diamond 16,00 € 150-260, na kmieniku 110 cm s obvodom 7 cm, šírka 70 cm informujte sa prosím 15.0 l podrobnosti
 kusov
103. Sliva japonská Black Star (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Plody sú tmavofialovej farby, dobrej chuti. Veľkoplodá odroda. Dozrieva skoršie.
Prunus domestica Black Star 16,00 € 140-200 cm 1 10.0 l podrobnosti
Sliva japonská Black Star (ringlóta, slivka)  kusov
104. Sliva japonská Friar (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Plody odrody Friar sú veľké, oválne, tmavofialové, so svetlo jantárovým odleskom. Dužina je ľahko odlučiteľná od kôstky. Plod má sladkú, šťavnatú chuť s mierne kyslastou šupkou. Pravidelne a bohato rodí. Strom má silný a vzpriamený rast.
Prunus domestica Friar 16,00 € 170-220 cm, na kmieniku 110 cm s obvodom 8 cm, šírka 20-35 cm 5 15.0 l podrobnosti
Sliva japonská Friar (ringlóta, slivka)  kusov
105. Sliva japonská T.C.Sun (ringlóta, slivka)
Popis:
Slivy sú výborná, chutná náhrada za ringlóty. Sliva T.C.Sun je žltoplodá sliva vynikajúca svojimi veľkými plodmi vynikajúcej chuti. Odroda je veľmi úrodná a nenáročná na pôdne podmienky.
Prunus domestica T.C.Sun 16,00 € 160-270 cm, na kmieniku 100cm s obvodom 5 cm, šírka 20-40 cm 6 15.0 l podrobnosti
Sliva japonská T.C.Sun (ringlóta, slivka)  kusov
106. Smrek obyčajný Repens
Popis:
široko kupolovitá až pôdopokryvná forma nízkeho, trpasličieho smreka. Ako veľmi odolná odroda sa používa na elegantné pokrytie pôdy v prednej časti záhonov alebo v skupinovej výsadbe na vytvorenie zaujímavých nizučkých kompozícií a obrazcov. Nádherne vynikne najmä pri výsadbe do bledšieho až bieleho štrku. Okrem dobre priepustnej pôdy (podľa možnosti s dostatkom humusu)nepotrebuje žiadnu ďalši údržbu, s výnimkou príležitostného vypletia náletu buriny v jeho okolí. Hodí sa aj do vyšších horských polôh, lebo dobre znáša zimné mrazy. V dospelosti, teda asi po 10 rokoch rastu dorastá do šírky asi 1,5 metra a vo svojej strednej časti do výšky 40-50cm, po okrajoch zostáva nižší.
Picea abies Repens 25,60 € 15-20 cm, šírka 80-90 cm informujte sa prosím 10.0 l podrobnosti
 kusov
107. Smrek východný Atrovirens (Tmavozelený)
Popis:
má kužeľovitý vzrast, konáre mierne prevísajúce, ihličie tmavozelené drobné, pritlačené ku konárikom. Vytvára tmavo-purpurové, po dozretí hnedé vajcovité až kužeľovité šišky dlhé 6-10 cm.
Picea orientalis Atrovirens 190,00 € 190-260 cm, šírka 120-170 cm 1 90.0 l podrobnosti
Smrek východný Atrovirens (Tmavozelený)  kusov
108. Tavoľník poliehavý
Popis:
Spiraea decumbens 7,20 € 20-30 cm, šírka 50-65 cm 2 3.0 l podrobnosti
 kusov
109. Tráva Proso prútnaté Rehbraun (Srnčia hnedá)
Popis:
Proso prútnaté Rehbraun je úzko vzpriamená tráva - trvalka s plochými, úzkymi, stredne zelenými listami. Tieto sa jej počas neskorého leta sfarbujú na sivozelené a červenkasto-hnedé a neskôr na jeseň na výrazne žltohnedé alebo oranžovo-červené až silne červenkasto-purpurové. V zime sa opäť menia na zlato-hnedé. Vytvára pevné zelené trsy vysoké 1,5 až 2 metre, ktoré dorastajú do konečnej šírky 0,75 až 1 meter. V auguste a v septembri kvitne veľkými previsnutými súkvetiami (metlinami) drobných purpurovo-zelených alebo bronzovo-hnedých kvetov. Tieto sa na jeseň spolu s dozrievaným semien postupne menia na zlato-hnedé. Proso prútnaté Rehbraun dobre rastie v teplotných zónach 5-9, môžeme ho preto bez obáv pestovať na celom území Strednej Európy, samozrejme s výnimkou najvyššich horských polôh. Najlepšie sa mu darí na priamom slnku alebo polotieni a v dobre priepustných pôdach s hodnotou pH medzi 6,1 (mierne kyslé) až 7,8 (mierne zásadité). Často sa používa na vytvorenie vzpriameného, úzkeho vizuálneho kontrastu k nižším a / alebo širším trvalkám. Táto veľmi odolná tráva - trvalka - pochádza z polí a prérií Spojených štátov a Kanady. Dokáže preto rásť na rôznych typoch pôd od piesčitých až po pôdy bohaté na íl.
Panicum virgatum Rehbraun 5,50 € jarný zostrih na 7-15 cm, neskôr podľa roč. obdobia 20-190 cm informujte sa prosím 5.0 l podrobnosti
Tráva Proso prútnaté Rehbraun (Srnčia hnedá)  kusov
110. Tráva Proso prútnaté Rotstrahlbusch (Červeno-žiariaci ker)
Popis:
Proso prútnaté Rotstrahlbusch je jednou z najlepších okrasných tráv s červenými listami. Rastie kompaktne a vzpriamene a dorastá iba do výšky 1-1,4 metra. Červené odtiene listov sa na ňom objavujú už od skorého leta, zosilňujú sa počas jesene a kulminujú výrazne karmínovým sfarbením počas neskorej jesene. Koncom leta tvorí voľné, jemné súkvetia s ružovkastým nádychom - metliny. Metliny zostávajú na rastline od júla až do februára a poskytujú jej zaujímavú črtu aj počas zimy. Možno ich rezať, sušiť a ďalej používať na dekoratívne účely. Tráva Rotstrahlbrush je poslušná a zriedka sa vysemeňuje v záhrade. Dá sa použiť ako veľmi pekný solitér a je veľmi pôsobivá aj v hromadnej záhonovej výsadbe. Jej nemecký názov sa dá voľne preložiť ako červeno-žiariaci ker. Proso Rotstrahlbusch dobre rastie na širokom spektre pôd, vrátane suchých. Uprednostňuje však vlhké, ílovité alebo piesočnaté pôdy. V úrodných pôdach môže dôjsť k jeho sklopeniu. Odoláva dobre mokrým pôdam, erózii, suchu a znečisteniu ovzdušia. Dokáže rásť aj v polotieni, no v úplnom tieni stráca svoj stĺpovitý tvar a rastie viac otvorene. Je to rastlina veľmi nenáročná na údržbu - jediná starostlivosť o ňu pozostáva zo zrezania trsov až po zem na konci zimy alebo skoro na jar.
Panicum virgatum Rotstrahlbusch 5,50 € jarný zostrih na 5-10 cm, neskôr podľa roč. obdobia 15-140 cm 11 1.0 l podrobnosti
 kusov
111. Tuja Smaragd (Tuja západná Smaragd) ŠPIRÁLA
Popis:
gantné špirály vhodné do exkluzívnych formálnych záhrad a k budovám v klasickom, romantickom alebo historickom štýle, kde ich vysádzame jednotlivo alebo v skupinách. Sú vhodné aj do črepníkov alebo nádob (min. 80 litrových), preto ich môžeme pestovať aj na väčších balkónoch, verandách alebo terasách. V nádobách im však musíme zabezpečiť každodennú závlahu a každoročne im dopĺňať hnojivo s dlhodobým vyplavovaním živín, napr. značky Osmocote alebo Proven Winners. Najlepšie sa im darí v mierne kyslých až mierne zásaditých pôdach (rozsah pH 6-8). Svojím žiarivo-zeleným ihličím a estetickým tvarom skrášľujú záhradu a dom po celý rok. Ľahko sa udržujú jedným alebo dvoma strihmi do roka, ktoré zvládne aj amatér. Strih musíme vykonať v priebehu vegetačnej sezóny od apríla do polovice septembra, nikdy nie neskôr, lebo rastlina si do príchodu zimy potrebuje zaceliť rany a vytvoriť trochu nového ihličia, ktorým bude v zime dýchať a prijímať svetlo. Ich výška je asi 140cm a šírka pri základni asi 30cm. Špirála môže po mnohých rokoch dosiahnuť výšku aj 4 metre, jej konečnú výšku však určujeme sami pri každoročnom strihaní. TIETO RASTLINY SÚ KVALITNE ZAKORENÉ V ČREPNÍKOCH, PRETO ICH MÔŽETE SADIŤ PO CELÝ ROK.
Thuja occidentalis Smaragd SPIRAL 49,00 € 120-175 cm, šírka 20-25 cm informujte sa prosím 20.0 l podrobnosti
Tuja Smaragd (Tuja západná Smaragd) ŠPIRÁLA  kusov
112. Veternica hybridná Queen Charlotte, Königin Charlotte (Kráľovná Charlotte)
Popis:
Anemone hybrida Queen Charlotte, Königin Charlotte 42,00 € 15-20 cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
 kusov
113. Vinič stolový Bolgar (Bulhar), rezistentný
Popis:
Táto svetlá odroda viniča so žltozelenými plodmi je rezistentná voči hubovým ochoreniam. Rastie stredne rýchlo. Je to neskorá odroda, ktorá má veľké strapce, stredne husto vyplnené bobuľami. Bobule majú tenkú šupku, sú šťavnaté a dobre sa rozplývajú v ústach. Bobule sú veľké, valcového tvaru, zeleno žltej farby a majú príjemnú harmonickú chuť. Strapec ma priemerne 390 gramov. Zber plodov začína začiatkom septembra.
Vitis vinifera Bolgar 7,50 € 100-190 cm informujte sa prosím 9.0 l podrobnosti
 kusov
114. Vinič stolový Kráľovná Sáby (Sába királynője)
Popis:
Rezistentná odroda bieleho viniča. Stolový vinič svetlej žltozelenej farby, s veľkými strapcami. Strapce sú plné podlhovastých bobúľ.
Vitis vinifera Sába királynője 7,50 € 100-190 cm 7 9.0 l podrobnosti
 kusov
115. Vinič stolový Medina
Popis:
Táto odroda viniča dozrieva už začiatkom septembra. Má stredne silný rast a je odolná, s vysokou úžitkovosťou. Nie je náročná na typ pôdy, ani na umiestnenie. Medina je odroda viniča s vysokou mrazuvzdornosťou. Netrpí na hnilobu. Okrem priamej konzumácie sa dá použiť aj na výrobu vína. Víno z jej hrozna je lahodné, s charakteristickým buketom. Strapce sú kužeľovité, silné, stredne veľké. Ich priemerná hmotnosť je 120 gramov. Bobule má okrúhle a menšie. Ich dužina je mäkká, modrá a šťavnatá, s pevnou šupkou.
Vitis vinifera Medina 7,50 € 100-190 cm 3 9.0 l podrobnosti
Vinič stolový Medina  kusov
116. Vinič stolový Palatina (Augustový muškát, Augusztusi muskotály)
Popis:
Palatina je skorá, rezistentná odroda zlato-žltého stolového viniča. Dozrieva už v druhej polovici augusta. Je odolná voči hubovým chorobám. Tvorí stredne veľké strapce, mierne široké v hornej časti. Sú stredne plné, s priemernou hmotnosťou 200 gramov. Bobule sú podlhovasté a zlato-žlté. Majú chrumkavú dužinu s príjemnou muškátovou chuťou. Ich šupka je trochu hrubšia. Samotné rastliny rastú stredne silne a na pôdu a polohu nie sú náročné. Pomerne dobre odolávajú zimným mrazom a nie sú náchylné na hnilobu strapcov. Náročnosť odrody Palatina na prácu za zelena (vyväzovanie, zaštipovanie) je stredná. Jej plody dobre znášajú prepravu.
Vitis vinifera Palatina (Augusztusi muskotály) 7,50 € 100-190 cm informujte sa prosím 9.0 l podrobnosti
Vinič stolový Palatina (Augustový muškát, Augusztusi muskotály)  kusov
117. Vinič stolový Rózsaszínű mazsola (Ružové hrozienko), v črepníku 3-5 L
Popis:
Bezsemenná odroda mäsovo-červeného, stolového viniča Rózsaszínű mazsola (Ružové hrozienko) dozrieva koncom septembra. Tvorí menšie až stredne veľké, široké a voľné strapce s priemernou hmotnosťou 250 gramov. Bobule má menšie, mäsovo-červené a možno v nich nájsť iba zárodky semien. Sú veľmi sladké a chrumkavé. Samotné rastliny rastú veľmi rýchlo a sú mimoriadne úrodné. Trochu menej odolávajú mrazu, preto odrodu Rózsaszínű mazsola odporúčame najmä do teplejších a chránených polôh. Dobre znáša suché pôdy.
Vitis vinifera Rózsaszínű mazsola 7,80 € 100-120 cm informujte sa prosím 0.0 l podrobnosti
Vinič stolový Rózsaszínű mazsola (Ružové hrozienko), v črepníku 3-5 L  kusov
118. Vinič stolový Sugraone seedless (Sugraone bezsemenný), voľnokorenný
Popis:
Bezsemenná odroda Sugraone seedless dozrieva koncom septembra a tvorí veľké ramenaté strapce, ktoré sú stredne plné. Bobule v týchto strapcoch sú veľké, biele, dobrej chuti a úplne bez semien. Stolový vinič Sugraone seedless nemá žiadne mimoriadne nároky na pôdu ani na svoju polohu. Je trochu citlivejší voči silným zimným mrazom, preto ho odporúčame predovšetkým do teplých vinárskych oblastí a / alebo ho vysádzame na miesta v zime chránené pre silnými mrazivými a vysušujúcimi vetrami.
Vitis vinifera Sugraone seedless 7,20 € 30-50 cm 15 3.0 l podrobnosti
Vinič stolový Sugraone seedless (Sugraone bezsemenný), voľnokorenný  kusov
119. Vosk štepársky Dendrosan - fytofarm 150g
Popis:
Univerzálny štepársky vosk na očkovanie a vrúbľovanie stromov a kríkov. Vhodný tiež na ošetrenie rán ovocných a okrasných drevín po reze a inom poškodení. Vosk po zaschnutí vytvorí súvislý, s poraneným miestom komunikatívny hojivý film. Obľúbený v ovocinárstve!
5,90 € 10 cm 1 0.2 l podrobnosti
 kusov

PREDAJŇA ČILISTOV SHOP - otvár. hodiny / open. hours

Pon. - Pia / Mon - Fri : 8:00 - 18:00

Sobota / Saturday :  8:00 - 16:00

Nedeľa / Sunday:  zatvorené / closed