Záhradníctvo ABIES®, Labutia 18, 931 01 Šamorín, časť Čilistov
Slovensky
English
Dreviny.sk

e-mail: dreviny@dreviny.sk
+421 903 502 972 (Martina) - predaj, projekcia a realizácia záhrad a biotop
+421 948 937 895 (Erika) - predaj, projekcia a realizácia záhrad
+421 948 777 941 (Vierka) - predaj, projekcia a realizácia biotop
+421 948 877 888 (Predaj) - predaj a dobierkový predaj, reklamácie

GoPay Verified by Visa MasterCard Securecode člen ISA Strom roka Strom roka Nadácia Ekopolis
Hľadám rastlinu:

NÁŠ TIP: Pre výber rastlín patriacich súčasne do viacerých kategórií podržte stlačenú klávesu Ctrl a kliknutiami myšou vyberte žiadané kategórie. Potom kliknite na tlačidlo Zobraz

1. KATEGÓRIE:
2. ZOBRAZ NÁZVY:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V Z X Y

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
19.04.2024 03:10:02

Starostlivosť o mladé ovocné stromy po ich výsadbe a v druhom roku po výsadbe

Vaša otázka:

Dobrý deň, minulý rok na jar sme u Vás zakúpili ovocnú čerešňu Karešovu. Začala nám tiecť miazga z hlavného kmeňa, kde bola zrezaná ešte od Vás. Snažila som sa ju očistiť špachtľou, ale keďže bola už zaschnutá, nepodarilo sa mi to. Tak som ju zatrela štepárskym voskom aspoň ako sa mi dalo, ale stále miazga tečie. Doteraz čerešňa krásne rástla a nechcela by som o ňu prísť. Mohli by ste mi poradiť, resp. prísť sa na ňu pozrieť. Ďakujem. S pozdravom. Pani  P., rok 2012


Naša odpoveď:

Dobrý deň pani P., ďakujeme Vám za Vašu dôveru. Rana by sa mala zaceliť sama, keď stromček začne intenzívnejšie rásť v priebehu budúceho roka. Tento rok bol preň kritický, lebo musel zvládnuť presadenie. Myslíme, že ste urobili dobre, keď ste ranu zatreli štepárskym voskom - ten zabráni prípadnému vniknutiu choroboplodných zárodkov.
Pre intenzívny rast čerešne (a každého ovocného stromu) je dôležité, aby mal pôdu stále mierne vlhkú a aby okolo jeho kmienka nerástla tráva ani burina. Do pôdy je potom vhodné zapracovať umele alebo organické hnojivo (napr. vyzretý maštaľný hnoj, kompost, rašelinu alebo lesnú hrabanku).
Organické hnojivo je podľa nášho názoru pre výživu stromov sadených do pôdy vhodnejšie než umelé, pretože organické latky (humus) v pôde dlhodobo zadržiavajú vlahu, skyprujú a prevzdušňujú ju a tak umožňujú lepší prístup kyslíka ku koreňom a ich dýchanie. Zároveň strom zásobujú živinami.
Počas roka možno okolo kmienka stromov aj mulčovať drveným drevom, kôrou alebo aj slamou, či trávou. Tento mulč pomáha udržať v pôde vlahu a zároveň ju zásobuje živinami.
V praxi sa nám osvedčilo aj hnojenie na listy postrekom listovou výživou (napr. prípravok Harmavit). Tento postrek listovou výživou je možné skombinovať aj s postrekom proti škodcom.
Pri dodržaní vyššie uvedených zásad budú Vaše pestovateľské výsledky u ovocných stromov vynikajúce. S úctivým pozdravom, kolektív záhradníctva ABIES, www.dreviny.sk

Ak sa Vám naša odpoveď páčila, prosím odmeňte nás kliknutím na tlačidlo Like:Komentár:
Rating:
Vaše meno:
Váš E-mail:
Súhlasím so spracovaním osobných údajov. Dôvodom spracúvania je možnosť reakcie na otázku/odpoveď užívateľa.

<<< Späť na ostatné otázky

Informačný bulletin

Súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naposledy aktualizované dňa:
19.04.2024 03:10:02

VITAJTE V NAŠOM ZÁHRADNÍCTVE!

PREDAJŇA ČILISTOV SHOP - otvár. hodiny / open. hours:

Po-Pia / Mon-Fri 8:00-16:30

So/Sat 8:00-16:00 - od 17.2. :-)